Skocz do zawartości
GRZECHHH

Darmowy, przyjazny program do edycji wsadów EDC15P

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jest tu bardzo wiele informacji na temat modyfikacji map w sterownikach ale zastanawia mnie kilka spraw. Być może dlatego że od zawsze siedzę w tuningu silników ZI i tam tych map do modyfikacji jest mniej a w zasadzie dwie główne no ale nie o to chciałem zapytać. Większość najważniejszych informacji sobie już spisałem ale chodzi o mapę doładowania-czemu boost musi spadać na wysokich obrotach? Nie może on być stały do końca obrotów? Przyczyną takiej sytuacji jest mały wydatek turbosprężarki czy co? Kolejnym zagadnieniem jest EGR, wymaksowałem mapę EGR na 850 wartość w każdej komówce i podczas diagnozy mam 20% a przy puszczaniu pedału gazu i schodzenia silnika z obrotów pojawiają się tam wyższe wartości. Ta ma być jeśli chcę aby EGR się nie otwierał?Wcześniej ktoś pisał że miał podobnie ale u niego z tego co pamiętam to na około 5% miał w blokach otwarcie EGR no i nie wspominał nic o tym co się dzieje podczas schodzenia silnika z obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawność turbo ogranicza cisnienie przy wyrzszych obrotach

Egr trzeba wyłączyć we wsadzie wyłącznikiem inaczej sterownik zawsze bedzie otwierał zawór w minimalnym zapisanymi otwarciem niezależnie jak ustawiasz mapę na żądanie maksymalnej ilości powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś rzucić okiem na ten wsad? Zastanwaiam się czy jest coś warty czy to jakaś amatroszczyzna. Podobno jakieś 160km. Teraz mam serie.

https://drive.google.com/file/d/0B3h-ul5KhINuUWZLeWxkWlVBZVE/view?usp=sharing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawność turbo ogranicza cisnienie przy wyrzszych obrotach

Egr trzeba wyłączyć we wsadzie wyłącznikiem inaczej sterownik zawsze bedzie otwierał zawór w minimalnym zapisanymi otwarciem niezależnie jak ustawiasz mapę na żądanie maksymalnej ilości powietrza

 

w którym miejscu można znaleść ten przełącznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy już od wsadu

W edc 15 jest w różnych miejscach w edc 16 jeszcze w innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukas313 czy mógłbyś taki włącznik w tym sofcie przestawić od EGR? lub chociaż podpowiedzieć czego szukać? Jaka mapa i osie? Sprawa dotyczy silnika ALH . Mam jeszcze pytanie odnośnie mapy napięcia pompy. Mam zamiar włożyć końcówki wtrysków .216 wiem co tam wpisać bo ktoś tu udostępnił taką mapę właśnie do pompy 10mm i wtrysków 216. Chodzi o to co mi to da? Czy chodzi o wskazania spalania głównie i poprawne przeliczanie dawki przez sterownik?

 

https://drive.google.com/file/d/0B8qoV5lWvVB-bFlsN2FoS2l1c2M/view?usp=sharing

Edytowane przez elmo0104
dodanie linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie w wsadzie z ALH jest ten wyłącznik nie zajmuje się tuningowe na codzień tylko chobbystycznie

Napisz do darona on ci napewno pomorze

Co do mapy napięcia nastawnika zmieniasz ją po wymianie tlokorozdzielacza na większy aby dawka w miligramach była taka sama jak przed zmianą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego przełącznika, mapę EGR wypełniasz całą wartościami 950 i jest egr off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polonez15 dzięki za wyjaśnienie. Czy możesz potwierdzić lub zdementować informacje podane przez lukas313 w sprawie napięcia pompy? Mam silnik ALH i chcę założyć do niego wtryski 216, co tak na prawdę da mi zmiana zakresu osi dawki paliwa z 51 na 70mg/st i wartości napięcia(znalazłem w tym temacie link do zewnętrznego forum gdzie ktoś podał właśnie parametry tej mapy po zmianie wtrysków na 216 przy seryjnej pompie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polonez15 u mnie po wypełnieniu mapy egr dalej działał i trzeba było wypisać egr całkiem

Zawsze był otwarty na 5%

Dopiero po wpisaniu w odpowiednie miejsce w programie wartości przestał działać

Wiec wyłącznik jednak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas313 Ty masz PD a ja mój silnik jest na pompie. Poza tym znając charakterystykę zaworka sterującego to pewnie i tak nie podaje on podciśnienia sterującego przy 5%DC. Użyteczny zakres pracy takiego zaworka to 15-85%DC. Chyba że w blokach pomiarowych ta wartość to konkretnie "uchylenie EGR" a nie "DC zaworka" ale tego już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oto chodzi ze zakres otwarcia jest od 15 %

U mnie egr miał też funkcje podgrzewania silnika jak zapalałem zimny silnik to i tak działał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie wyłaczyć EGR najlepiej programowo i dla pewności go zaślepić i masz 100%że nie będzie otwarty .

Może tak być że wyłaczysz go programowo a on dalej bedzie otwarty z przyczyn mechanicznych (uszkodzony,zapchany itd.)

 

Ja w swoim AVB wyeliminowałem go całkowicie.Dorobiłem przystawke bezposrednio do kolektora ssącego łącząc z Dolotem .

Edytowane przez Pokonamwas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie jaka jest max dawka dla pompek z koncówką f w silniku 115ajm tak aby nie lały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będą to 35-36 stopnie otwarcia wtryskiwacza przy 4 tys.

 

A ja mam pytanie z innej beczki a mianowicie, czy zmieniając SOI (przyśpieszając zapłon) o kilka stopni należy ingerować w selektor map Injector Duaration? Zwiększając SOI jednocześnie wydłużają się nam czasy wtrysku według selektora. Więc czy zwiekszając SOi zwiększyć również wartości w Selektorze (mowię o wartościach map które są w użyciu przy codziennej "SPOKOJNEJ" jeździe ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że będą to 35-36 stopnie otwarcia wtryskiwacza przy 4 tys.

 

A ja mam pytanie z innej beczki a mianowicie, czy zmieniając SOI (przyśpieszając zapłon) o kilka stopni należy ingerować w selektor map Injector Duaration? Zwiększając SOI jednocześnie wydłużają się nam czasy wtrysku według selektora. Więc czy zwiekszając SOi zwiększyć również wartości w Selektorze (mowię o wartościach map które są w użyciu przy codziennej "SPOKOJNEJ" jeździe ).

 

Zmieniając SOI o kilka stopni przesuwasz całą mapę. Przykładowo ID ustawiasz na 34st. a SOI na 27 st. oznacza to że długosć wtrysku będzie trwać 34st. a rospocznie się ten proces 27 st.przed GMP, czyli wtrysk paliwa skończy się 7st. po GMP.Pamiętaj jednak że nie możesz przekroczyc w SOI 32st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze mnie ktos nakierowac jak wyłaczyc odczyt po MAP w sterowniku 038906018GA lub nawet przerobic cała wstawiajac max wartosc 5100 w kazdej kolumnie dla wszystkich 3 kodowan? http://www.megawrzuta.pl/download/e6e09b8e1251a76d10cccd6e43a141af.html

 

EDC Suite raczej z tym softem nie będzie działał poprawnie (choć nie wiem, bo nie używam tego programu na co dzień, ale raczej poprawnie działa tylko z 019xx i 012xx), podejrzewam, że źle Ci czyta switch MAF/MAP. Napisz na PW jeszcze raz co chcesz zrobić i po co to Ci ustawię, przełączę switch - co będziesz chciał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, mam czystą kość z edc15, wgrywam na programatorze program ściągnięty MPPS'em. Sterownik powinien ruszyć czy potrzebny jest wsad zgrany BDM'em? Coś słyszałem kiedyś, że MPPS nie ściąga całego obrazu flasha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumiś znam zasadę działania map SOi oraz ID, chyba :hehe. Mi chodzi o to ,że dla jednej stałej dawki driver wish, przy zmianie SOI zmienia się również ID.

Prosty przykład zmieniam SOI z 4 na 10 stopni dla danej dawki, jednocześnie zmienia mi się długośc wtrysku gdyż selektor korzysta już z innej mapy. Stąd moje pytanie czy wie ktoś jak to połączyć by współgrało to z ekonomią :tankujemy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motomysz 9. SOI zmieniasz początek i koniec wtrysku ale nie jego ilosci bo to okresla ID .Gdyby było tak jak piszesz to ID byłoby niepotrzebne.SOI jest zależne od temperatury silnika a selktor dobiera mapy do obrotów silnika .Ale mogę się mylić ,znajdz selektor i tam masz pokazane jakich map używa i kiedy.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności