Skocz do zawartości
Gość marcin7927

Wymiary tarcz hamulcowych B5

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też proszę o pomoc.

 

Posiadam passat b5 1.9 TDI 110KM KOMBI z 98roku potrzebuje tarcze + klocki przód, mój vin WVWZZZ3BZXE331238.

Taki zestaw jest odpowiedni ?

http://www.sklep.martec.pl/index.php?p10734,tarcze-288mm-klocki-przod-vw-passat-b5-1996-2005r

Mam rozmiar tarczy 288mm ? Bo nie jestem pewien .dodam że nie mam na klockach czujnika zużycia.

Tarcze przód 288x25mm, tył 245x10mm.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomożecie?Szukam czegoś na przód(tarcze+klocki) .Mój passek to B5 3BG 1.8T 150KM kombi z 2002 roku. Mój VIN WVWZZZ3BZ2E335071

Nie jestem tylko pewien czy posiadam czujnik zużycia klocków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lewian
Pomożecie?Szukam czegoś na przód(tarcze+klocki) .Mój passek to B5 3BG 1.8T 150KM kombi z 2002 roku. Mój VIN WVWZZZ3BZ2E335071

Nie jestem tylko pewien czy posiadam czujnik zużycia klocków.

 

Priv ;)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może mi ktoś pomóc, jaki rozmiar tarcz Passat b5 98(wg win 99) - ....3BZXP143011 , 1AH, 1G2, 1LB, 1BA.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lewian
Witam. Może mi ktoś pomóc, jaki rozmiar tarcz Passat b5 98(wg win 99) - ....3BZXP143011 , 1AH, 1G2, 1LB, 1BA.

Dzięki.

 

 

PW

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie porządne tarcze i klocki z czujnikiem zużycia do paska przód i tył, rozmiar i marka?

WVWZZZ3BZYE201041

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Jakie porządne tarcze i klocki z czujnikiem zużycia do paska przód i tył, rozmiar i marka?

WVWZZZ3BZYE201041

Dziękuję

tarcza 288 mm tyl 245, osobiscie polecam np ate:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat sedan B5FL 2.0 115.00 KM/85.00 kW; Silnik: AZM, klocki z czujnikami.

 

VIN: WVWZZZ3BZ2E321490

 

Poproszę o wymiary tarcz na przednią i tylną oś. Oraz czy tarcze są wentylowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lewian
Passat sedan B5FL 2.0 115.00 KM/85.00 kW; Silnik: AZM, klocki z czujnikami.

 

VIN: WVWZZZ3BZ2E321490

 

Poproszę o wymiary tarcz na przednią i tylną oś. Oraz czy tarcze są wentylowane?

 

 

Przód 288x25 - wentylowane

Tył 245x10 - pełne

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe wymieniał tarcze i klocki z przodu, poszukałem troszke, ale dalej nie jestem pewien jaki rozmiar tarcz do mojego paska 282,5 czy 288mm? Były roczniki 99 i 98 to miały te 288, ale nie wiem jak z rocznikiem 2000.

Mogłby ktoś pomóc?

Pasek: AFN 110KM rok 2000 jeszcze przed liftem.

VIN: WVWZZZ3BZYE327585

 

Zamierzam kupić tarcze i klocki firmy Steinhof lub ATE.

 

Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będe wymieniał tarcze i klocki z przodu, poszukałem troszke, ale dalej nie jestem pewien jaki rozmiar tarcz do mojego paska 282,5 czy 288mm? Były roczniki 99 i 98 to miały te 288, ale nie wiem jak z rocznikiem 2000.

Mogłby ktoś pomóc?

Pasek: AFN 110KM rok 2000 jeszcze przed liftem.

VIN: WVWZZZ3BZYE327585

 

Zamierzam kupić tarcze i klocki firmy Steinhof lub ATE.

 

Z góry dziękuje za pomoc

288 mm;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SOBJESKI

Witam czy mogę mieć prośbę o sprawdzenie mi tarczy i klocków przód i tył po numerze vin WVWZZZ3BZVP098316

Passat B5 1.9 TDI AFN 110km 1997r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lewian
Witam czy mogę mieć prośbę o sprawdzenie mi tarczy i klocków przód i tył po numerze vin WVWZZZ3BZVP098316

Passat B5 1.9 TDI AFN 110km 1997r

 

 

Odpowiedź na PW ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie pokrewne do tematu, czy wymiana OSPRZĘTU hamulców jest kłopotliwa? Trzeba mieć jakieś specjalne klucze? Słyszałem że jest tam sprężynka którą można tylko włożyć bądź przykręcić tylko specjalnym kluczem? Byłem u mechanika i mówił że trzeba ten ZESTAW MONTAŻOWY wymienić bo gdy jadę na dziurach strasznie hałasuje jak by blacha niedokręcona lub jakaś cześć, znów przy hamowaniu lekkim nastaje cisza. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem u mechanika i mówił że trzeba ten ZESTAW MONTAŻOWY wymienić bo gdy jadę na dziurach strasznie hałasuje jak by blacha niedokręcona lub jakaś cześć, znów przy hamowaniu lekkim nastaje cisza.

 

te stuki powodują wyklepane jarzma i to one trzeba wymienić, jakiś specjalnych kluczy nie potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te stuki powodują wyklepane jarzma i to one trzeba wymienić, jakiś specjalnych kluczy nie potrzeba

 

mogę jakoś zdefiniować czy to na pewno jarzma ? zacisk hamulcowy? stojąc w miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mogę jakoś zdefiniować czy to na pewno jarzma ? zacisk hamulcowy? stojąc w miejscu?

 

Gdy ja miałem takie stukanie w lewym tyle, to tez nie wiedziałem, okazało sie ze to jarzmo.

Spróbuj przejechac sie na lekko zaciagnietym recznym po dziurach, jesli nic nie bedzie wtedy stukać, to może to byc przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdy ja miałem takie stukanie w lewym tyle, to tez nie wiedziałem, okazało sie ze to jarzmo.

Spróbuj przejechac sie na lekko zaciagnietym recznym po dziurach, jesli nic nie bedzie wtedy stukać, to może to byc przyczyna.

 

Okazało się że te spręzyny na klockach co je widać były złe i wystarczyło je wymienić 18zł koszt. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lewian
Okazało się że te spręzyny na klockach co je widać były złe i wystarczyło je wymienić 18zł koszt. Pozdrawiam

 

 

Dlatego warto czasami przy okazji wymiany klocków wymienić również zestaw montażowy, nie jest to duży koszt a można potem uniknąć problemów. Szczególnie jeśli ktoś mało jeździ i wymienia klocki raz na rok czy nawet dwa lata.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności