Skocz do zawartości
Gość marcin7927

Wymiary tarcz hamulcowych B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin7927

mam pytanie jaki jest dokładny wymiar tarcz hamulcowychprzednich do passata b5 1997 r AFN 1.9 TDI 81 kW bo sa w sumie trzy opcje 280 mm 282,5 mm i 288 jesli ostatni wymienialiscie prosze o podanie dokładnego wymiaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

280 mm wentylki narka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Chucky

przód went. 288 x 25 a tył 245 x 10 nie wentylowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etos "mówi", że oryginały to ATE 288x25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin7927

dzieki za odpowiedzi własnie te 288 mm pasują bo nie obyło sie bez mierzenia ,ale teraz juz wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 1,9 AFN Automat tarcze maja 288,8mn wiec trzeba zmierzyc bardzo dokladnie :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tarcze, to były stosowane dwa warianty (system ATE, Lucasowskiego nie liczę :) ) w zależności od numeru VIN (rocznika samochodu). I tak do 3B-X xxxxxx (dokładnych numerów nie pamiętam) stosowano tarcze o wymiarach 282,5x25 mm, a później 288 mm.

 

Ja dziś z przykrością stwierdziłem, że przyczyną słabego hamowania w ostatnich czasach jest zużycie tarcz. Niestety założone klocki jeszcze przez ASO były za twarde:/ Teraz muszę wymienić całość i zastanawiam się czy nie dałoby się założyć tych większych tarcz (288mm)... Czy ktoś eksperymentiował w ten sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nol

Trzeba by tylko wymienić łoże i będzie OK.

Ja niedawno temat przerabiałem temat zamontowałem tarcze BREMBO HC 288x25 i klocki ATE z czujnikami. Jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koksik,

Hej, kupiles moze te tarcze HART? Jak sie sprawuja?, troche tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SuperRych

Witam wszystkich i zwracam się z prośbą. Proszę o podanie wymiarów tarcz hamulcowych przednich jak i tylnych lub namiary gdzie można to znaleźć dla Passacika 1,9 TDI z 1999, 90 koników, silnik AHU. Jakie jest graniczne zużycie takich tarcz? Z góry dzięki za odpowiedz dla laika :ok: . Czy jest to wymiar 280 mm i grubość 22 mm czy 285 mm i 25 mm.

 

Pozdrawiam

 

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg moich informacji to grubość tarcz:

-przód 22mm, min 20 mm

-tył 10 mm, min 8 mm. Wymiary 245x10mm

 

Co do wymiarów przedniej to potrzebny jest VIN pojazdu, było kilka rodzai. Wentylowane i niewentylowane, 280, 282 i 288 mm.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SuperRych

Już wiem wszytko Grubość tarcz i średnica tylnej taka jak pisałeś kuczlaw a średnica przedniej to 280, oczywiście wentylowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kwil

Witam wszystkich.

Dołączę się do tematu.

Czy może mi ktoś powiedzieć do jakiej minimalnej grubości można zdzierać przednie tarcze w pasku B5 00-04, lub gdzie to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można też bym zapytał o minimalną grubość tarcz na przodzie,u mnie jest w tej chwili

20,4 mm

Jeszcze jedna sprawa,nie wiem które tarcze mam czy 282x25 czy 280x22

Z góry dzięki za pomoc,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli można też bym zapytał o minimalną grubość tarcz na przodzie,u mnie jest w tej chwili

20,4 mm

Poczytaj post nr 4 i tabelę poniżej

 

tarczehamio8.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jurku za podpowiedż,pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze kolegow o jedna konkretna odpowiedz.Jakie tarcze mam kupic do Passata B5 sedan 1.9 TDI 110 KM 98 r.Nie chodzi mi o firme tylko o dokladne rozmiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosze kolegow o jedna konkretna odpowiedz.Jakie tarcze mam kupic do Passata B5 sedan 1.9 TDI 110 KM 98 r.Nie chodzi mi o firme tylko o dokladne rozmiary.

 

peter2906 W Twoim Passku z przodu jest stosowany typ zacisku Girling(Lucas) oraz tarcza o wymiarach 280X22 ; graniczna grubość tarczy hamulca 20mm.Natomiast z tyłu jest stosowany zacisk Lucas i tarcze o wymiarach 245X10; graniczna grubość tarczy 8mm.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności