Skocz do zawartości
Gość marcin7927

Wymiary tarcz hamulcowych B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to ja też poprosze o wymiary jakie powinny być w moim pasku

wvwzzz3BZWE008156 chodzi oczywiscie o przód, w serwisie dostalem takie tarcze ale nie wiem jakie one mają wymiar i czy napewno sa dobre 8E0 615 301 Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fo znalazlem na forum

 

 

jeśli masz: nr nadw.od nr 3B-X-124 107 to masz tarcze 282,5x25 (nr kat 8E0 615 301)

nr nadw. od nr 3B-X-124 108 to masz tarcze 288x25 ( nr kat 4A0 615 301C)

nr nadw. od nr 3B-Y-000 001 to masz tarcze 288x25 (nr kat 4A0 615 301C)[ klocki ze wsk. zużycia]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, to ja też poprosze o wymiary jakie powinny być w moim pasku

wvwzzz3BZWE008156 chodzi oczywiscie o przód, w serwisie dostalem takie tarcze ale nie wiem jakie one mają wymiar i czy napewno sa dobre 8E0 615 301 Q.

 

Tak według mnie, pod Twój nr VIN, to powinieneś mieć tarcze 8E0615301A 282,5x25 mm.

Tarcze 8E0615301Q maja wymiar 288x25 mm i były stosowane od numeru nadwozia 3B-X-124108.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sprubuj tu poszukac http://ekatalog.intercars.com.pl/

 

z tej aukcji na allegro wynika ze gural ma racje http://www.allegro.pl/item1022780833_tarcze_nacin_nawier_klocki_passat_b5_b6_audi_a4_a6.html

 

288x25

Edytowane przez wojta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta furka o którą pytam mogła mieć jeszcze takie tarcze 256x20 bynajmniej tak podaje etka dla roku produkcji 1997, jestem pewny ze rok produkcji to 1997 pierwsza polowa chociaz z numeru Vin i dokumentow wynika 1998 ale klops :( I tak własnie mi sie wydaje ze te tarcze które mam to taki duzo zaduze, jutro chyba je odmienie, ale najpierw sciagne kolo i sprawdze dokladniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta furka o którą pytam mogła mieć jeszcze takie tarcze 256x20 bynajmniej tak podaje etka dla roku produkcji 1997, jestem pewny ze rok produkcji to 1997 pierwsza polowa chociaz z numeru Vin i dokumentow wynika 1998 ale klops :( I tak własnie mi sie wydaje ze te tarcze które mam to taki duzo zaduze, jutro chyba je odmienie, ale najpierw sciagne kolo i sprawdze dokladniej.

do twojego beda 1999 rok 288x25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko \wojta ale ja potrzebuje do 1997 a w serwise winy pomylilem i podalem ten od 1999 i z tąd to zamieszanie, po pracy nie chcialo mi sie tego robic tzn zmienic tarcz i zaczelem czytac sobie forum, i moje obawy sie urealniły ze te tarcze jakies duze sa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do twojego beda 1999 rok 288x25

A właśnie że :nie bo 282,5x25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o co się kłócić tarcze 282 i 288 wejdą pod jarzma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anowie nie patrzcie na pidpis pod moim nikiem, tylko powiedzcie na ile jest prawdopodobne ze to nie bedą napewno te malutkie 256x20 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Anowie nie patrzcie na pidpis pod moim nikiem, tylko powiedzcie na ile jest prawdopodobne ze to nie bedą napewno te malutkie 256x20 :(
to wreszcie o jakie autko ty pytasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie na ile jest prawdopodobne ze to nie bedą napewno te malutkie 256x20

Żartujesz, prawda? Passat B5 nie miał takich tarcz. No chyba ze masz paska B4.

A tarcze masz takie jak już pisałem kilka razy.

282,5x25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie zartuje Gural passat b5 wedlug ETKI miał takie tarcze wersja modelowa 1997 PAssat B5 3B oto screen

etka.jpg obawiam sie ze ten o którego pytam mial taki chyba, chociaz wedlug Vinu jest to rok 1998 a ja wiem ze jest to rok 1997 nawet choćby z niemieckich dokumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie, nie zartuje Gural passat b5 wedlug ETKI miał takie tarcze wersja modelowa 1997 PAssat B5 3B oto screen

I tu właśnie wyszło ze nie wiesz jak obsłużyć ten program.

Po wybraniu rocznika pokazuje się takie coś (zaznaczone na żółto), prawda? Moze sie tez pojawic osobne okno z tymi opcjami.opt1273529067a.png

I powiedz mi teraz który model zaznaczasz 3A, czy 3B z tego co zaznaczyłem? Bo 3A to passat B4 a 3B to passat B5. Sprawdź, bo właśnie stwierdzam ze napisaliśmy z 10 nikomu nie potrzebnych postów. ;)

 

---------- Post added at 23:12 ---------- Previous post was at 23:07 ----------

 

BTW

VIN Masz na 1998 rok i w takim roczniku wg ETKA powinieneś szukać części do swojego auta.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja która ja mam nie ma ego czegos co wystepuje u ciebie nie ma ograniczenia, jest to etka wer 7 aktualizacja 597 chyba. pewnie z tad to przeklamanie, spoko zgadzam sie moze cos powalilem ale nie swiadomie. pozdrawiam i spadam spac. a jakie te tarcze beda napisze jutro jak podjade do serwisu jeszcze taz.

 

---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 23:19 ----------

 

Gural jeszcze jedna prosba, a do tego autka z winem 1998 to jakie lozyska powinienem zamówić, chodzi mi o numer czesci do przednich piast bo tez wymienie, i bede mial zrobione. Juz sam nie patre zeby nie było ze znów zrąbie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a do tego autka z winem 1998 to jakie lozyska powinienem zamówić, chodzi mi o numer czesci do przednich piast bo tez wymienie, i bede mial zrobione.

Do silnika AFN, bo taki masz. 4A0498625, 82 mm- łożysko koła z częściami do montażu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie chcialem jednak zalozyć te 288x25 ale przy składaniu wszystko jest na styk, tarcza jest minimalnie zaduza do tego jazma, jednak jade jutro je zamienic na mniejsze :( 282,5x25 Czy w passacie mozna naprzykład "dokrecić" padajace lozysko, czy cos takiego czy tylko wmiana??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w passacie mozna naprzykład "dokrecić" padajace lozysko, czy cos takiego czy tylko wmiana??

Tylko wymiana pozostaje. Łożysko jest kulkowe dwurzędowe, więc nie ma możliwości "dociągnięcia" tak jak to było kiedyś w przypadku łożysk stożkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)

 

mam passata 1.8 ADR 1998 numer wag 3bzwx 269988

 

jakie mam wymiary tarcz ?

 

pozdrwaiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam :)

 

mam passata 1.8 ADR 1998 numer wag 3bzwx 269988

 

jakie mam wymiary tarcz ?

 

pozdrwaiam

 

Przód 280x22 zaciski LUCAS

Tył 245x10 zaciski LUCAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności