Skocz do zawartości
Gość marcin7927

Wymiary tarcz hamulcowych B5

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze kolegow o jedna konkretna odpowiedz.Jakie tarcze mam kupic do Passata B5 sedan 1.9 TDI 110 KM 98 r.Nie chodzi mi o firme tylko o dokladne rozmiary.

 

U mnie w roczniku 1997 z tego co pamiętam siedziały oryginalnie tarcze 282 mm (zaciski mam firmy ATE) - obecnie, po wymianie jarzm hulają 288 mm.

Prodecent zacisku powinien być wybity na grzbiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
peter2906 W Twoim Passku z przodu jest stosowany typ zacisku Girling(Lucas) oraz tarcza o wymiarach 280X22 ; graniczna grubość tarczy hamulca 20mm.Natomiast z tyłu jest stosowany zacisk Lucas i tarcze o wymiarach 245X10; graniczna grubość tarczy 8mm.:)

Zaciski mam ATE wiec ten wymiar odpada.W gre wchodza chyba 282,.. lub 288,.. Nie wiem czy teraz nie mam zalozonych za duzych bo w srodku zaciskow mam wyzlobione rowki a prawy zacisk przy ostrzejszym hamowaniu dotyka tarczy i obciera..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebalem troche na forum i doszedlem do wniosku ze jezeli w moim samochodzie mam zaciski ATE to musze kupic tarcze 288 mm.Jezeli mialbym inne zaciski to tarcze powinny byc 282 mm.Prosze mnie poprawic jezeli nie mam racji lub potwierdzic bo chce miec pewnosc przy kupnie tarcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pogrzebalem troche na forum i doszedlem do wniosku ze jezeli w moim samochodzie mam zaciski ATE to musze kupic tarcze 288 mm.Jezeli mialbym inne zaciski to tarcze powinny byc 282 mm.Prosze mnie poprawic jezeli nie mam racji lub potwierdzic bo chce miec pewnosc przy kupnie zaciskow.

 

Przy rozmiarze tarcz 282,5 X 25 również są zastosowane zaciski .:)

Sprawdź jaki masz zacisk i tarczę.

 

Zacisk Lucas

zaciskhamlukasbm0.th.png

ATE (Teves)

 

zaciskhamtevesrj2.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy rozmiarze tarcz 282,5 X 25 również są zastosowane zaciski ATE (Teves).:)

A do obu rozmiarow tatrcz sa stosowane takie same klocki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A do obu rozmiarow tatrcz sa stosowane takie same klocki??

 

Klocki będą pasowały do danego zacisku ( ATE ).W Twoim przypadku będą inne poczytaj poniżej.

 

Rozmiar tarczy 282mm klocki

8D0 698 151C

8D0 698 151F - Textar 490 ( 42G )

 

Rozmiar tarczy 288 mm klocki

4B0 698 151N

4B0 698 151K nr nadw. F 3B-YE 087 206>>

 

Zastosowane w tym roczniku zaciski posiadają identyczne numery katalogowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko..

Na wlepce mam takie oznaczenie:

1LB = disc brakes, front Hamulce tarczowe przód: 282x25mm (282x25mm - 288x25mm)

Czy to znaczy ze moge zalozyc jedne i drugie tarcze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno pytanko..

Na wlepce mam takie oznaczenie:

1LB = disc brakes, front Hamulce tarczowe przód: 282x25mm (282x25mm - 288x25mm)

Czy to znaczy ze moge zalozyc jedne i drugie tarcze??

 

Ja w swoim mam również to samo oznaczenie i mam tarcze 282 X 25 . . Chyba ,że wymienisz komplet tarcze plus klocki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jurek.

Nie wiem czy nie zamowilem za duzych tarcz.Reraz mam chyba tez 288.Tylko nie wiem czy mam dobre klocki bo slad,gdzie sie konczy ich tarcie to kilka (5-6) mm od gornej krawedzi tarczy.

Juz mam dosc z tymi hamulcami.Bylo dobrze to zachcialo mi sie toczenia....:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tarczy pisze "min. TH xxxx inches (20 mm)" - jesli do tego dodamy 2 mm to mamy 22 mm (nowa tarcza), średnica... mozna przystawić coś na brzegu tarczy i zmierzyć od osi do brzegu sztywnym metrem. U mnie wyszło 14 cm więc mam tarcze 22 mm x 280 mm, wentylowane... i musze je szybko wymienic na nowe :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec rozmiar moich tarcz przod passek 99 rok 115km 1,9tdi kombi .Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze mi ktos powiedziec rozmiar moich tarcz przod passek 99 rok 115km 1,9tdi kombi .Z gory dziekuje

w nawiązaniu do tamtego tematu

 

Krzysiek nawet na chłopski rozum .... jak zmierzyłeś 284mm to 288mm na bank odpada- prawda??? może być jakiś nagar na tarczy ze 2mm na promieniu wychodzi na 280mm a nawet jak założyć 282,5mm to 2.5mm na średnicy nie zrobi różnicy

jak tarcza teraz jest zamontowana zobacz odleglość miedzy tarczą (największa śr a zaciskiem)

280mm-288mm wiec powiedz o co tu chodzi

jarzma pomieszczą takie wielkości :]

 

a to czy masz klocki z czujnikiem to sam musisz sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie wielka prośba o dobranie tarcz i klockow na przod do PASKA 1.9 TDI (AHU) z rocznika '98.

Jaki rozmiar tarcz i w jakim systemie (czy ATE czy LUKAS) i oczywiscie jakie do tych tarcz klocki (nr katalogowe mile widziane). Jesli ktos ma dostep do jakiejs bazy katalogowej z gory wielkie dzieki za info.

POZDRAWIAM :564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie muszę wyminić tarcze z tyłu czy wiecie jaki jest dokładnie wymiar tarcz do 1.8 adr??? i o co chodzi z tymi zaciskami typu ate i typu lucas??? za dwie tarcze zimmeram i komplat klocków orginalnych vw w sklepie zaspiewali mi 296 zł to dobra cena jak kos wie to niech napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie muszę wyminić tarcze z tyłu czy wiecie jaki jest dokładnie wymiar tarcz do 1.8 adr??? i o co chodzi z tymi zaciskami typu ate i typu lucas???

 

Tarcze tył mają rozmiar 245x10 - nr ref. 4A0 615601A.

ATE lub Lucas są to dwa różne typy zacisków (dotyczy przedniej osi-różnią się konstrukcją), a co się z tym wiąże klocki hamulcowe są inne oraz sposób ich mocowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Jurek W za odp przeczytałem tabelkę którą dodałeś kilka postów wcześniej o grubości min tarcz przydał sie nie muszę pisać nowego postu "jak powinna być min grubość tarcz przednich "bo tam wszystko pisze 20 mm i do wymiany.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko jedno rozmiar przednich tarcz do b5 98r 1.8 adr to 280x22 282x25 czy 288x25???widze że Jurek ma ten sam motor co u mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze tylko jedno rozmiar przednich tarcz do b5 98r 1.8 adr to 280x22 282x25 czy 288x25???widze że Jurek ma ten sam motor co u mnie?

 

Tarcze 282,5x25 były montowane w 3B do nr nadwozia 3B-X-124107, natomiast 288x25 od nr nadwozia 3B-X-124108.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest min gróbość klocków hamulcowych tył w passacie b5 1.8 adr mam u siebie 4mm gróbości klocka i 9mm gróbość tarczy tarcza ok bomin jest 8 mm ale nie wiem ile powinine mieć klocek???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie ale chyba 1,5 milimetra grubości okładziny na klocku, kwalifikuje go do wymiany.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności