Skocz do zawartości
jedrus

Co Ci sie nie podoba w passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

A na tą pogodę to sprawnych klimatyzacji życzę!

...i nie bolących gardeł...:P bo problemy z lodami...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Pasku B6 2006 kombi najbardziej irytuje mnie to "tykanie"z klimy,przy -5 nie chcą się domykać drzwi kierowcy...mam go dopiero pół roku więc pewnie wiele niespodzianek przedemną :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim Pasku B6 2006 kombi najbardziej irytuje mnie to "tykanie"z klimy,przy -5 nie chcą się domykać drzwi kierowcy...mam go dopiero pół roku więc pewnie wiele niespodzianek przedemną :(

 

To "tykanie" z klimy to standardowa usterka w B6 - któraś klapka Ci się nie domyka i dlatego tak klepie.

Da się to bez problemu usunąć :)

 

 

Dodam jeszcze kierownicę z B6 - okropna i postarza auto, również w wersji multifunkcyjnej.

Do tego niezbyt wygodna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 FL:

 

Wymiana palników w xenonach i ew. kierunków przednich lamp... za dużo zabawy...

Zamki drzwi - praktycznie w każdym z pasków tej generacji trzeba w nich grzebać, jakby tego było mało w golfie IV jest to samo...

Stukanie w zawieszeniu... pomimo, że to nie wahacze coś nadal stuka i nie mogę dojść co to... ;)

 

Poza tym nic jakoś mi nie utkwiło w pamięci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje, że po wyłączeniu świateł gaśnie podświetlenie radia i klimatronika... mogło by się to świecić kiedy jest włączone bo po zmierzchu poprostu nic nie widac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurzają w B4 dwie rzeczy:

 

- pierwsza, chyba najbardziej istotna rzecz (nie wiem czy to tylko tak u mnie, czy to standart): wrzucanie 5 biegu, oraz wstecznego. Jak ktoś nie ma opanowanej skrzyni, i nie ma "patentu", to można zęby o deskę rozdzielczą wybić. Kuzyn jechał po drodze ekspresowej, bo chciał się przejechać. I z 4 biegu na 3 bieg przy 4600 obr/min. Cieszę się że Pasio przeżył :) Ze mną takich wrażeń nie ma.

- druga rzecz, to taka, że tylna szyba co prawda ma ogrzewanie, ale jak by to powiedzieć, zadka nie urywa :)

 

I to na razie tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie wkurzają w B4 dwie rzeczy:

- jeśli wybierak nie jest roz**ny to nie ma tego problemu.

- jeśli wszystkie paski grzeją, to nie wiem co można zarzucić ogrzewanej szybie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coś mi zaczęło stukać w bagażniku (jak się samochód rozgrzeje). Obstawiam albo za luźną tapicerkę bagażnika, albo klapa bagażnika wykonuje mikroruchy. Muszę zobaczyć co i jak tam się reguluje. ;)

 

A poza tym... W sumie trochę by się tego znalazło (wolno się nagrzewa, coś pojękuje od lewego przedniego zawieszenia, ma strasznie miękki lakier i szyby itp. itd. ), ale w to nie mój pierwszy samochód i wiem, że w każdym aucie są setki rzeczy i przypadłości, które doprowadzają kierowcę/właściciela do pasji. :D Nie musi to być B6. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praktycznie codziennie muszę otworzyć bagażnik... (sedan) No i zamarzł mi już (uszczelki) w tym roku jakies 4 razy :D Jutro smaruję bo " nie wyczymam" :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W B5 FL:

 

Wymiana palników w xenonach i ew. kierunków przednich lamp... za dużo zabawy...

Zamki drzwi - praktycznie w każdym z pasków tej generacji trzeba w nich grzebać, jakby tego było mało w golfie IV jest to samo...

Stukanie w zawieszeniu... pomimo, że to nie wahacze coś nadal stuka i nie mogę dojść co to... ;)

 

Poza tym nic jakoś mi nie utkwiło w pamięci ;)

przezylem to dwa razy w ciagu dnia wymiana palnikow powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale w to nie mój pierwszy samochód i wiem, że w każdym aucie są setki rzeczy i przypadłości, które doprowadzają kierowcę/właściciela do pasji. Nie musi to być B6.

Całkowita racja. Każde auto ma swoje dobre i złe strony. Po prostu trzeba nauczyć się z nimi żyć. Problem w tym, że za takie pieniądze(nowe auto) można wymagać czegoś więcej. Ja cały czas wracam do mojej wcześniejszej Alfy 156 1.9jtd(ponad 200 kkm), która przez 3 lata tylko raz upomniała się o gałkę, bo o olejach i filtrach nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio coś mi zaczęło stukać w bagażniku (jak się samochód rozgrzeje). Obstawiam albo za luźną tapicerkę bagażnika, albo klapa bagażnika wykonuje mikroruchy.

 

Poprawka. Nie chcę zapeszać, ale dźwięk ustał. :) Dokręciłem mocniej lampy w tylnej klapie... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie wkurza zapalająca się rezerwa :P

 

tak to wszystko jest w należytym porządku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mnie wkurza zapalająca się rezerwa :PD

Kolega ma vectre b 1.6 LPG i ma podobny problem jak ty wiec znalazł rozwiązanie zlikwidował żarówkę rezerwy z licznika:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się nie podobają w passacie b5 fotele. są one małe, bardzo dokłądnie "obejmują" tułów, do czego nie jestem przyzwyczajony. wole wersje salonową, jestem przyzwyczajony, że w aucie fotele mają być wygodniejsze niż w salonie, w e klasie super były, w oplu omedze też bardzo wygodne.

 

te mi po prostu jakoś nie leżą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega ma vectre b 1.6 LPG i ma podobny problem jak ty wiec znalazł rozwiązanie zlikwidował żarówkę rezerwy z licznika

 

sprytnie, ale jednak wolę żeby wszystko funkcjonowało jak należy :P

 

chociaż dziś zaczęło coś pukać - myślę że czas wymienić zawieszenie :mmm MTS czy eibach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie wkurza to, że nie można kupić nowego B4 1.9 TDI 1Z w kombi...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie podnosi mi to że ludzie trzaskają drzwiami od Passka tak jakby do trupa z PKS-u wsiadali! :oszit

Tak to jest w porzo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciśnienie podnosi mi to że ludzie trzaskają drzwiami od Passka tak jakby do trupa z PKS-u wsiadali! :oszit

 

Taa... Skąd ja to znam. ;) Celuje w tym zwłaszcza moja Żona wychowana na Dużym Fiacie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciśnienie podnosi mi to że ludzie trzaskają drzwiami od Passka tak jakby do trupa z PKS-u wsiadali!

 

Jak z teściową - jak nie przyp.......sz to się nie zamknie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności