Skocz do zawartości
vodzu413

1.9 130KM AVF - jaki olej , jeżeli nie wiem co jest nalane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka tygodni temu stałem się w końcu szczęśliwym posiadaczem paska - 2002 1.9 130KM 310NM silnik AVF :) Zamierzam wymienić olej, jednak nie wiem, jaki wcześniej zaostał nalany. Co polecacie w takim przypadku - w rozsądnej cenie. Czy np Castrol TXT 27zł/L kupiony na allegro byłby wporządku. Może macie jakiegoś pewnego sprzedawce z allegro - Nie chciałbym oleju lanego z beczki w zakładzie. Kolejne pytanie dotyczy pojęcia "Long Life Service" - mianowicie czy to zależy tylko od oleju, czy też auto musi być do tego przystosowane - czy mogę nalać do mojego taki olej. Rozumiem, że zwykle wymienia się co 8tyś km a w s przypadku long life s... co 15tyś km? Dzieki z góry za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykly co 15 long co 30 tylko do long powinna byc spora przewaga jazdy w trasie niz w miescie w niemczech na tym jezdza jak poruszaja sie glowie po autostradach. ja swoj silnik zalalem mobilem S ( czy jakos tak) z norma 505.01 dobry jest tez motul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też kupowałem Castrloa TXT z Allegro, ale gdy nalewałem, na dnie butelki był taki syf - jak zaglądnąłem, to wyglądało jakby ktoś pieprzu szczyptę do butelki wrzucił :mur: No ale co się można spodziewać za 27zł/l. Też się pochciwiłem. :dobani:

 

Trochę mnie to zniechęciło do kupowania na Allegro, bo albo Castrol zszedł z jakością na psy, albo to była podróba. Chociaż później porównywałem u hurtownika i butelka, naklejki, zamknięcie wyglądały identycznie.

 

Tak czy owak to była moja ostatnia przygoda z Castrolem i teraz przygotowuję się do zmiany na Motul Specific Technosynthese 505.01. Nie spotkałem się jeszcze ze złą opinią o tym oleju, a wręcz odwrotnie. Motul stosuje najwyższej jakości bazy do produkcji swoich syntetyków i pólsyntetyków podczas gdy większość firm olejowych przechodzi na bazy hydrokrakowane - coś pomiedzy bazami mineralnymi a polialfaolefinami co daje mozliwośc produkowania najwyższej jakości olejów przy obniżeniu ceny finalnego produktu.

 

Do naszych silników z PDkami jest właśnie ten olej, Motul specific Technosynthese o którym wyżej pisałem. Wbrew powszechnym przekonaniom, to nie jest pełny syntetyk. Motul uzywa okreslenia TECHNOSYNTHESE ® . Oznacza to, ze nie sa to oleje w 100% syntetyczne, ale nie sa tez typowymi polsyntetykami, gdzie stosunek baz syntetycznych i mineralnych to mniej wiecej pol na pol. W Motulu baza syntetyczna jest zdecydowanie dominujaca.

 

Jest długa dyskusja na temat Motula na forum Leona, gdzie się trochę podszkoliłem :). Możesz poczytać.

 

Poza tym, Motul jest polecany przez większość tunerów szczególnie do wysilonych silników np. "czipowanych", co musi świadczyć pozytywnie o jego jaości. Masz autko z 2002, tak jak ja, więc zakładam, że przebieg masz min. 150 000km, więc wydaje się rozsądne zalanie go takim olejem.

 

To tyle teorii, ja też niedługo zmieniam, więc zobaczymy. Ja się już zdecydowałem. Wybór jest Twój.

 

PS. Najważniejsze to pewne źródło!!! Pamietaj!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zastanawiam się nad Mobil Synt S Special V 5W-40. Przyznam się , że pewnie z powodu mojej niewiedzy, obawiam się iż Motul, to jakaś nowość .... pierwszy raz usłyszałem o tej marce na tutaj na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo Escobar

Motul czesto leje sie do motocykli i jest to dobry olej...

Pytasz jaki olej czy jakiej firmy olej??

Jezeli chcesz nalac pelny syntetyk tak jak napisales to bez roznicy czy to bedzie castrol,mobil,motul,shell - wszystkie sa dobre

Pomysl raczej czy napewno pelny syntetyk bo nie wiadomo czy ktos juz tam nie lal polsyntetyka :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...zastanawiam się nad Mobil Synt S Special V 5W-40. Przyznam się , że pewnie z powodu mojej niewiedzy, obawiam się iż Motul, to jakaś nowość .... pierwszy raz usłyszałem o tej marce na tutaj na forum.

 

Mobil i Castrol są bardzo popularne i dlatego śa najczęściej podrabianymi markami. Niedawno Mobil zmieniał szatę graficzną, aby przeciwdziałać temu procederowi, ale jest to rozwiązanie krótkoterminowe. Poza tym rozlewne Castrola i Mobila są już wszędzie, a co za tym idzie, jest coraz więcej okazji aby zakombinować. Oczywiście Mobil nie jest złym olejem pod warunkiem, że to jest TEN Mobil a nie coś w butelce Mobila.

 

Motul to na pewno nie jest nowość. Jest to olej mniej populany w Polsce, ale jest to chyba olej flagowy Subaru Racing Team. Wystarczy trochę poszperać po necie i zobaczć jakie zbiera opinie i kto go poleca. Ja uważam, że jest godny zaufania. Zresztą możemy poprosić użytkowników silników na pompowtryskiwaczach aby się wypowiedzieli jeśli używają Motula. Technosynthese jest produkowany i rozlewany tylko we Francji. Można mieć dużo większą pewność że kupuje się oryginalny produkt, mówię oczywiście o Allegro. W np. Intercarsie to raczej nie ma problemu z oryginalnością jakiegokolwiek produktu.

Życzę trafnego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kilka tygodni temu stałem się w końcu szczęśliwym posiadaczem paska - 2002 1.9 130KM 310NM [cut] Dzieki z góry za sugestie.

Mialem podobny dylemat (takie samo auto tylko rok mlodsze :) i tu masz moj watek:

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/czy-wymiana-oleju-w-pasku-tdi-130km-2003-to-zadanie-dla-pro-vt12675.htm

 

+ podsumowanie:

Kupilem olej Motul, o taki (5l banka)

http://www.allegro.pl/item196515965_olej_motul_specific_505_01_vw_audi_5w_40_5l_rally.html

 

Filtry Filtrona:

Filtr kabinowy z aktywnym weglem

oraz filtr powietrza

 

Filtry Knechta

Filtr Oleju

FIltr Paliwa

 

Ok 370zl do kupy (200zl olej, 100zl oleje knechta i 70zl filtry filtrona)

 

 

topek -> jak zawsze pozdrawiajacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może, dlaczego jest tak duża rozbieżność cenowa w przypadku oleju Motul 505.01 ( i nie tylko) http://www.hamulce.net/motul.htm (260PLN) http://allegro.pl/item196131778_motul_specific_505_01_5w_40.html (189PLN)

a znalazłem również po 70PLN/Litr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś wie może, dlaczego jest tak duża rozbieżność cenowa w przypadku oleju Motul 505.01 ( i nie tylko) http://www.hamulce.net/motul.htm (260PLN) http://allegro.pl/item196131778_motul_specific_505_01_5w_40.html (189PLN)

a znalazłem również po 70PLN/Litr.

 

 

poczytaj pare wątków o olejach z allegro a bedziesz wiedzial czemu taka roznica w cenie :ok: Pamietaj olej bierze sie z pewnych źródeł zeby nie miec przykrych niespodzianek jak ostanio czytalem u ktoregos z chlopakow jak to zakupil Castrola z taka iloscia syfu ze dech mu zaparło.

 

A jak chcesz kupic z dobrego źródła to stąd 1 lub stad 2 .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o oleju Valvoline Dura Blend 5W-40 oczywiscie z norma 505.01?

cena za 5l - 174pln w sklepie motoryzacyjnym a nie na allegro (nie wiadomo co nalane do baniaka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie już pytanie ... Co ile robić wymiane - standardową , nie LongLife.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też paska z silnikiem AVF kupiłem go przy przebiegu 175 000 km zalany olejem long life arala poprzednia wymiana 20000 km temu oczywiście zmieniłem olej ,a ponieważ zauweżyłem że trochę bierze wlałem mu Mobil Synt S Special V 5W-40 505.01 następną wymianę planuję za 15000 i po lekturze forum zastanawiam się nad motulem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj pare wątków o olejach z allegro a bedziesz wiedzial czemu taka roznica w cenie :ok: Pamietaj olej bierze sie z pewnych źródeł zeby nie miec przykrych niespodzianek jak ostanio czytalem u ktoregos z chlopakow jak to zakupil Castrola z taka iloscia syfu ze dech mu zaparło.

Ja kupilem na allegro od goscia, ktory ma normalnie sklep z czesciami i chyba 2 salony samochodowe.

Slyszales o podrobkach Motula? :)

To nie jest masowy produkt na tyle, zeby oplacalo sie podrabiac opakowania itd.

 

Ja nie zachecam nikogo i tez mam pewne obawy, ale kupowalem na niemieckiem Ebayu Castrol Formula 10W60 do mojego poprzedniego auta (Laguna V6 3.0) i bylo wszystko ok.

 

 

topek -> jak zawsze pozdrawiajacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topek więc kupuj na allegro każdy ma swoje zdanie na ten temacik :ok: Pozdrawiam

 

 

vodzu413 co 15.000 tys km :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który filtr paliwa mam kupić do AVF.

 

MANN WK 842/11 clear.gifczy

 

MANN WK 853/3 x

 

:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem do AVF knechta i wyglądał tak jak ten MANN WK 853/3 x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy też się podłączę pod temat bo również czeka mnie wymiana oleju w najbliższym czasie, niedawno kupiłem paska z przebiegiem 145 tys (oryginalny potwierdzony w serwisie) jednak nie wiem jaki tam jest olej bo historia napraw to jedynie jakieś dziwne kody, jest tylko napisane 0W30 Long Life. Pytanie co zastosować przy tym przegiegu, sysntetyk czy półsyntetyk oraz jakiej firmy? ewentualnie co ile zalecacie wymianę jesli głownie auto jeździ po mieście?

 

P.S. Zna się któś z Was na tłumaczeniu wydruku historii napraw

 

Będę wdzięczny za sugestie ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupowałem do AVF knechta i wyglądał tak jak ten MANN WK 853/3 x

 

Dziękuję Radar. W takim razie zamawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja do swojego zalałem Mobil Synt S Special V 5W-40 przy 121tys. km.przebiegu i jestem zadowolony. Nastepną wymiane robie przy 131tys. km. a nastepną przy 146tys. km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy też się podłączę pod temat bo również czeka mnie wymiana oleju w najbliższym czasie, niedawno kupiłem paska z przebiegiem 145 tys (oryginalny potwierdzony w serwisie) jednak nie wiem jaki tam jest olej bo historia napraw to jedynie jakieś dziwne kody, jest tylko napisane 0W30 Long Life. Pytanie co zastosować przy tym przegiegu, sysntetyk czy półsyntetyk oraz jakiej firmy? ewentualnie co ile zalecacie wymianę jesli głownie auto jeździ po mieście?

 

P.S. Zna się któś z Was na tłumaczeniu wydruku historii napraw

 

Będę wdzięczny za sugestie ;)

 

Pozdrawiam

 

 

Ten silnik od początku do ostatniego dechu ma jeździć na syntetycu i taki zalej. Albo Mobil z normą 505.01 albo Motul, zmiana co 15, chociaz jak tylko w mieście jeździsz i duzo korków, krótkie trasy to co 12 możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności