Skocz do zawartości
vodzu413

1.9 130KM AVF - jaki olej , jeżeli nie wiem co jest nalane

Rekomendowane odpowiedzi

Ten silnik od początku do ostatniego dechu ma jeździć na syntetycu i taki zalej. Albo Mobil z normą 505.01 albo Motul, zmiana co 15, chociaz jak tylko w mieście jeździsz i duzo korków, krótkie trasy to co 12 możesz.

 

ok czyli rozumiem że to poniżej będzie OK do tego silnika przy przebiegu 145 tys tak?

 

- olej np. Motul Specific Technosynthese 505.01 (mam nadzieje że 5L wystarczy)

- filtr np. MANN WK 853/3 x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok czyli rozumiem że to poniżej będzie OK do tego silnika przy przebiegu 145 tys tak?

 

- olej np. Motul Specific Technosynthese 505.01 (mam nadzieje że 5L wystarczy)

- filtr np. MANN WK 853/3 x

 

:) kolega pisał Ci o pełnym syntetyku. Ten olej który napisałeś - Technosynthese(półsyntetyk) to jakiś leżak bo Motul zakończył jego produkcje w 2006 roku... a że żyjemy w kraju to u nas ciągle jest dostępny.

Zalej motul Specific 100% Synthetic.

 

Filtr OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok czyli rozumiem że to poniżej będzie OK do tego silnika przy przebiegu 145 tys tak?

 

zalej takim motulem

Motul Specific VW 505.01 5W-40 i kup wszytskie filtry knechta i będziesz zadowolony, tak zrobiłem u siebie i wszystko jest okej.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zalej takim motulem

Motul Specific VW 505.01 5W-40 i kup wszytskie filtry knechta i będziesz zadowolony, tak zrobiłem u siebie i wszystko jest okej.

pozdro

 

 

W takim razie zrobię jak mówisz bo to chyba dobry wybór tym bardziej że nie wiem na czym teraz jeżdżę (jakiś 0W30 Long),

Co sądzidzie o zakupie z allegro np http://www.allegro.pl/item386705106_motul_specific_vw_505_01_5w_40_5l_f_ra_vat_mammut.html

 

chłopaki dzięki za info

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Hha sprzedaje sprawdzone oleje i ja od niego własnie kupiłem i go polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczekfm

Witam

 

trochę czasu minęło od ostatniej wypowiedzi ale chciałbym wymienić olej w pasku 1,9 130km i nie wiem czy był syntetyczny czy półsyntetyczny

 

zastanawiam się nad tym motul ale jestem początkującym użytkownikiem passata i nie mam pojęcia jakię będą następsta dobrania złego oleju jest jakis sposób sprawdzenia co było wlane ??

 

jak możecie to podajcie jeszcze raz pewnego allegrowicza, tak ktoś wyżej pisał że allegro to nie jest pewny zaków ale z doświadczenia wiem że teraz w Polsce gdzie by nie kupował to nie jest pewny zakup (przykłąd w markowym sklepie ze sprzętem agd dostałem po serwisową pralkę ) to już nic mnie nie zdziwi :) w tym kraju

 

z góry dzięki bardzo

liczę na waszą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O doborze oleju jest już na forum mnóstwo informacji. Wyszukiwarka, kawka i czytać, czytać i wyciągać wnioski.

A polecanych sprzedawców szukaj w dziale "Polecam".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności