Skocz do zawartości
Gość KrisPASS

JAKA NAWIGACJA GPS

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam stacje multimedialna GoClever z nawigacja iGo 3d i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz, wyszedłem z założenia że wezmę RNS-a, ale nie chcę wydać kasy i być nie zadowolonym z nawigacji. nie biorę innych dedykowanych pod uwagę - oryginał to oryginał, ale czy wart - mowa o samej nawigacji. w tej chwili mam rcd500 - gra ok, mam telefon premium, multikiere i parktronik. RNS by mi uzupełnił całość, i rzecz rozbija się o jakość nawigacji, czyli programu prowadzącego po konkretnych mapach. kasę i funkcjonalność na razie odłóżmy na bok - skupmy się na tym, o co w nawigacji chodzi - doprowadzenie z punktu A do punktu B w sposób jak najbardziej logiczny i bezpieczny, łatwe zaprogramowanie trasy, czytelność informacji, ilość informacji, itp. czy ktoś używał jakiejkolwiek nawigacji na szybę i RNS-a i jakie są jego odczucia - co będzie lepsze. np porównajmy automapę z RNSem - która lepiej doprowadzi do celu, ma więcej opcji, czy różnice pomiędzy nimi są wielkie, czy kosmetyczne itp. jeżdżę praktycznie po naszym kraju, zagranica w moim przypadku jest na 2 miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam oba... to wpisze kilka uwag...

więcej opcji automapa (czasami aż za dużo i bywa denerwujące ale można ograniczyć..)

dokładność automapa, najnowsze mapy w RNS-ie potrząc po dokładności to chyba tak mniej więcej sprzed roku - duże miasta pokrycie porównywalne z automapą ale drogi inne to już różnie, np tymi wybudowanymi na euro mój RNS cię nie poprowadzi.. w małych dziurach zdecydowanie automapa...

wyznaczanie tras porównywalne

obsługa, i prowadzenie po trasie tu prostota przemawia za RNS-em (dotyczy wersji mapy z polskim lektorem) ale może dlatego, że ze względu na żone w automapie włączone więcej komunikatów, których ilość można ograniczyć..),

punkty POI, dla Polski w RNS-ie trzeba sobie samemu dograć (instukcje na forum) tutaj pełna plaża..

komunikatów głosowych o pkt. POI tak jak w Automapie póki co w ogóle nie ma (czyli np. zapomnij o ostrzeganiu głosowym o fotoradarach, tylko dograne pkt. i ikonki na mapie..)

 

podsumowując ro RNS bardziej intuicyjny ale póki co automapa dokładniejsza i z większymi możliwościami wzbogacenia o dodatkowe pkt (np. serwis miplo.pl....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za zainteresowanie tematem - laik jestem z tego, w ręku miałem tylko Nokię (w telefonie).

czyli RNS będzie siedział cicho jak będzie fotoradar przede mną, w pipidówie mogę zginąć... (jaką wersję map posiadasz u siebie? V8 czy V9?), czy RNS pokazuje ograniczenia prędkości zarówno podczas nawigowania jak i jazdy bez nawigowania, i czy ostrzega o nich głosowo? do tej pory w Nokii miałem ostrzeżenie o radarze, z pokazaniem dopuszczalnej prędkości oraz o ile przekraczam obecnie. ostrzeżenie o przekroczeniu prędkości i o ile... w skali 1-10 dla każdej nawigacji jak byś ocenił całokształt z przydatnymi funkcjami nawigowania (pomijam grille, wodotryski i scyzoryki dołączone jako funkcje) RNS-a i innej nawigacji na szybę, np automapa.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Raaf

Przepraszam, że podłącze się pod temat.

 

Zamierzam kupić nawigację do VW Passata B6, tak do 1000 zł.

 

Chciałabym, żeby w nawigacji był czytelny, dobry ekran z przekątną minimum 5".

Ważne jest dla mnie również szybkie działanie nawigacji.

Dodam, że jeżdżę przede wszystkim po Mazowszu.

 

Z tego co się orientowałem, to dobre opinie zbierają nawigacje marki Mio, ale jestem otwarty na każdą propozycję.

Co więc moglibyście polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w telefonie, ale mam wgrana iGo i sobie chwale :) Ojciec z kolei jeździ na AutoMapie i akurat woli tą niż moją, więc to jest kwestia przyzwyczajenia i upodobań. Z swoim iGo nie miałem problemów, w terenie łączy się bez problemów, mapy mam całkiem świeże więc się nie gubi. Ładuje się dość szybko i jak dla mnie jest dość intuicyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko NAVIGON, pożycz od kogoś, protestuj i na pewno go kupisz. AutoMapa i inne wynalazki nie omywają się do obsługi i liczenia tras do NAVIGONA.

Jeżdżę często do Niemiec z racji pracy, testowałem chyba wszystko na wszystkich dostępnych systemach, zawsze NAVIGON spisywał się najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mogę polecić navigona, używam tez często tomtoma i chwale sobie. Automapa jakoś mi nie podchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli prawdą jest to że Navigon to po prostu ekonomiczny Garmin to wydawcą map do obu jest pewnie NAVTEQ. A o ile się nie mylę w RNS-ie też są mapy navteq-a. Ja bym wybrał (i wybrałem) rns-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale mają jedną wadę- rzadko są aktualizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam najnowszej AutoMapy na swoim samsungu.

Jak dla mnie bomba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE kupuj Navigona - słaby sprzęt i słabe mapki. Możesz wgrać igo lub automape ale działanie tego sprzętu to porażka.

Mio było dwa lata temu najlepsze cena/jakość. Niestety teraz ma słabe procki.

Aktualnie fajnie jest kupić tablet z gps. Nie jestem zwolennikiem tabletów ale jeśli chodzi o przeliczanie trasy np do Hiszpanii to jest kwestia ok 20 sek.

Tomtom taką trasę potrafi liczyć do 2 min! Najnowsze tomtomy są bardzo kosztowne jeśli chodzi o aktualizacje.

Lepsze są starsze wersje ponieważ można wgrywać wszystko(tylko mapy tomtoma) bez problemu i za darmo ;-)

Garmin - prosty w obsłudze tak jak tomtom jednak jesteś uwiązany do map garmina.

 

Może to wyglądać jak reklama goclevera ale polecam:

GoClever Tab T76GPS lub każdy nowszy - 7" tablet na androidzie dzięki czemu możesz wgrać:

IGO, które jest najlepsze(adresy na wioskach, wygodna obsługa, idealne na Polskę i Europę)

Automape - nie jestem zwolennikiem tej mapki jednak w Polsce(i tylko w Polsce) w dużych miastach kierowcy sobie ją chwalą.

Tomtom - mapy tomtoma też można uruchomić na tablecie.

Inne mapki topograficzne.

 

Goclever 505 - 5" typowa nawigacja, obsługuje mapki IGO i AUTOMAPKI. Szybko działa.

 

Dlaczego goclever? Bo sprzęt jest dobrze wykonany, nie psuje się i jest tani.

 

Jeżeli chodzi o zwykłe nawigacje to nie warto kupować nawigacji drogich ponieważ użyte podzespoły są takie same jak w tych tanich :D Płacisz za napis na obudowie a niejednokrotnie sprzęt jest wolniejszy :)

Edytowane przez foxskav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIE kupuj Navigona - słaby sprzęt i słabe mapki. Możesz wgrać igo lub automape ale działanie tego sprzętu to porażka.

Mio było dwa lata temu najlepsze cena/jakość. Niestety teraz ma słabe procki.

Aktualnie fajnie jest kupić tablet z gps. Nie jestem zwolennikiem tabletów ale jeśli chodzi o przeliczanie trasy np do Hiszpanii to jest kwestia ok 20 sek.

Tomtom taką trasę potrafi liczyć do 2 min! Najnowsze tomtomy są bardzo kosztowne jeśli chodzi o aktualizacje.

Lepsze są starsze wersje ponieważ można wgrywać wszystko(tylko mapy tomtoma) bez problemu i za darmo ;-)

Garmin - prosty w obsłudze tak jak tomtom jednak jesteś uwiązany do map garmina.

 

Może to wyglądać jak reklama goclevera ale polecam:

GoClever Tab T76GPS lub każdy nowszy - 7" tablet na androidzie dzięki czemu możesz wgrać:

IGO, które jest najlepsze(adresy na wioskach, wygodna obsługa, idealne na Polskę i Europę)

Automape - nie jestem zwolennikiem tej mapki jednak w Polsce(i tylko w Polsce) w dużych miastach kierowcy sobie ją chwalą.

Tomtom - mapy tomtoma też można uruchomić na tablecie.

Inne mapki topograficzne.

 

Goclever 505 - 5" typowa nawigacja, obsługuje mapki IGO i AUTOMAPKI. Szybko działa.

 

Dlaczego goclever? Bo sprzęt jest dobrze wykonany, nie psuje się i jest tani.

 

Jeżeli chodzi o zwykłe nawigacje to nie warto kupować nawigacji drogich ponieważ użyte podzespoły są takie same jak w tych tanich :D Płacisz za napis na obudowie a niejednokrotnie sprzęt jest wolniejszy :)

 

 

apropo Automapy to nie tylko w wiekszych miastach mieszkam w k-koźlu jest tu kazda ulica z dokladanymi nr klatek/domow tak samo na wioskach, wiec jezeli ktos potrzebuje mapy tylko na polske polceam w 100%. Łatwo znalezc w necie vitaminizowana co jest poniekad dla niektorych plusem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pisz że podzespoły w nowych są zastosowane takie jak w starych,bo wprowadzasz ludzi w błąd.

Nie napisałem tego.

 

Jeżeli masz dożywotnie uaktualnienia to ma to sens :) Problem z tymi nowymi jest taki, że często pada soft. Przy starszych wersjach można było naprawić samemu tutaj niestety tylko wysyłka do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że droższe są zazwyczaj nowsze modele ,a co za tym idzie nowocześniejsze.

Wytłumacz mi jeszcze proszę jakie w/g Ciebie są te niezwykłe nawigacje

 

Po części masz racje jednak takim najlepszym przykładem jest mio.

Czy stare czy najnowsze to większość jest na procku 400 mHz.

 

Miałem przypadek z nawigacją PRESTIGIO(droższy chińczyk) na procku 664 mHz, który działał gorzej niż stare mio :)

Tak więc też nie ma się co nastawiać na jak najwięcej mHz.

 

Zwykłe nawigacje - miałem na myśli urządzenia na WINCE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mario2424

Witam wszystkich,

 

Od niedawna jestem posiadaczem nowego B7 bez wbudowanej nawigacji, bo jestem przyzwyczajony do Automapy i chcę przy niej zostać kosztem przylepca na przednią szybę.

Zamontowałem więc na szybę swoją starą nawigację Navroad NR560BF i niestety mam problem z GPSem. Nie łapie fixa, wszystko wskazuje na to, że mam przednią szybę metalizowaną i skutecznie tłumi sygnał GPS do nawigacji. Jak przełożę nawigację poza drzwi auta lub do szyberdachu, GPS łapie sygnał błyskawicznie.

 

Niestety ten Navroad nie ma możliwości sparowania z zewnętrznym GPSem bo BT. Widziałem na innym forum radę by zainstalować dodatkową DLL i zmodyfikować rejestr w WIN CE5.0 ale to w tym modelu nie działa.

 

Przypuszczam, że będę musiał rozejrzeć się za nową nawigacją, tylko taką, która ma możliwość łączenia się z zewnętrzmym GPSem po BT i oczywiście z możliwością instalacji AM.

 

Może ktoś poradzi, co wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup radio z GPS na WINCE. Do tego kupisz sobie ramkę maskującą i będzie wyglądało jak oryginał :) Albo całe radio pod B6/B7 coś takiego jak to:

 

http://erising.en.alibaba.com/product/513836320-214116889/Erisin_7_VW_Passat_B6_2Din_Car_Radio_SD_Card_GPS_Wince_6_0_TMC_TV_3D.html

 

http://www.aliexpress.com/store/product/VW-Car-Radio-Stereo-VW-Car-DVD-with-GPS-DVB-T-Can-Bus-RDS-WinCE-Fits/505576_424568510.html

 

Wszystkie radia z GPS mają antekę na kablu.

Z modelem niestety Ci nie pomogę bo miałem kontakt tylko z chińczykami i z jakimiś pionner'ami.

Edytowane przez foxskav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mario2424

Tak, widziałem takie radia nawet dedykowane do B7 ale to koszt 2700 i nie obsługują wewnętrznej zmieniarki CD.

 

Ciekawym rozwiązaniem wydaje się jakiś tablet np Goever. Czy jednak nie będzie tego samego problemu z fixem co w starym Navroadzie?

Nie wiem jak z parowaniem zewnętrznego GPSa w tabletach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańszym rozwiązaniem jest przykładowo:

no to ramka - http://allegro.pl/ramka-nawigacji-vw-passat-b7-i3262799621.html

radio - http://allegro.pl/radio2-din-gps-7-dvd-tv-usb-odblokowane-mapa-i3323677295.html

Ale przy takiej konfiguracji musisz się skontaktować ze sprzedawcami o wymiary, żeby to sensownie wyglądało.

 

Zmieniarka cd to trochę przeżytek :) teraz USB/karta SD.

Co do zewnętrznego GPS to może to być uciążliwe:

Parowanie BT - zestaw głośnomówiący już nie podłączysz do nawi.

Ładowanie dodatkowego szpeja :)

 

Nie umiem Ci powiedzieć w tym momencie, która nawigacja poradzi sobie z taką szybą bez dodatkowej antenki. Jak będę miał możliwość sprawdzenia przy takiej szybie kilku nawigacji to dam Ci znać. Prawdopodobnie po weekendzie będę już coś wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mario2424

To niezły sprzęt ale chyba nie tego szukam.

 

Zmieniarka może faktycznie nie jest najbardziej zaawansowanym sprzętem ale przy zestawie DYNADIO czuje się różnicę między MP3 a oryginalną płytą.

Choć muza po BT z iPhona też brzmi nieźle.

 

Zestaw głośnomówiący jest wbudowany w radiu, więc ten problem odpada. Jedyne czego mi brakuje to tej nieszczęcnej AM.

IGO słyszałem, że jest ciekawe, ludzie sobie chwalą ale jakoś trzymam się AM i jestem zadowolny.

 

Z ładowaniem dodatkowego GPS też nie jest problem, w bagażniku jest dodatkowe gniazdo 12V, które można wykorzystać.

 

Ta nieszczęsna metalizacja w przedniej szybie jest chyba od ogrzewania, choć pewności nie mam. W Mondeo druciki było widać gołym okiem i GPS działał bez problemu a tu taka wpadka.

 

Kolega foxskav z pewnością wiele wniesie w rozwiązanie tego problemu ale jeśli ktoś używa niewielkiego tableta i może sprawdzić, czy można podłączyć zewnętrzny GPS, będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności