Skocz do zawartości
Gość KrisPASS

JAKA NAWIGACJA GPS

Rekomendowane odpowiedzi

to samo u mnie . Lark auto mapa najnowsza i jest git

 

---------- Post added at 21:55 ---------- Previous post was at 21:45 ----------

 

No coś za długo...musiało być coś licho z dostępem do satelit lub pogoda kiepska....jeśli wszystko jest okej to w minute sie lark wyrobi z ustaleniem portu Com i szybkości tego portu, ale jak znamy konkretne wartości to wpisujemy je ręcznie w ustawieniach...
nie wiem za 1 razem tak dlugo czekałem, teraz juz jest wszstko ok i smiga szybko . za taka cene to sie jak najbardziej go opyla zakupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też mam larka, wgrałem auto mape i śmiga wszystko dobrze

Co powiecie na taką nawigację LARK FreeBird 50.3 LarkMap PL

http://www.electro.pl/produkt-LARK_Przenosny_system_nawigacyjny_LARK_FreeBird_50_3_LarkMap_PL_-316345,220.html

niecałe 200zł do tego karta pamięci i AutoMapa czy to się sprawdzi?

Jakie są Wasze opinie na ten temat głównie użytkowników takiego Larka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co powiecie na taką nawigację LARK FreeBird 50.3 LarkMap PL

http://www.electro.pl/produkt-LARK_Przenosny_system_nawigacyjny_LARK_FreeBird_50_3_LarkMap_PL_-316345,220.html

niecałe 200zł do tego karta pamięci i AutoMapa czy to się sprawdzi?

Jakie są Wasze opinie na ten temat głównie użytkowników takiego Larka?

tak w 100% polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak w 100% polecam

Bo opinie sa rózne dlatego interesują mnie opinie użytkowników tego modelu

Będę wdzięczny jeszcze za opinie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w moich rekach ponownie była nawigacja Mio Moov 500. Panie i panowie jeśli szukacie konkretnego sprzętu to na prawdę polecam. Akurat dla kolegi robiłem te urządzenie. AutoMapa w wersji EU śmiga aż miło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek slabszy niz w larkach

niewiele bo niewiele ale slabszy

 

szukam nawi do sluzbowego, wymogi sa gigantyczne:) najtansza tj ok 200zl:) i nielimiotwane aktualizacje:D

czy cos spelnia wogole takie wymagania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzy50

Mam orginalnego gps-a ,ktoś ma najnowszą płytę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słaby procek jak na te czasy, lepiej gdyby byl modul sirf niz mtk

smieszna nazwa firmy:)

 

powiedz mi czy dlugo zajmuje od uruchomienia do zlapania FIXED- az sie zorientuje dokladnie gdzie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kupić nawigację z dobrą mapą Polski, najlepiej z Auto Mapą. Co byście mi polecili do kwoty 350-400 zł. Nie musi mieć jakiś bajerów, wystarczy asystent pasa ruchu, powiadomienie o fotoradarach i żeby to szybko i w miarę dokładnie chodziło. Zaznaczam że oprogramowanie/mapa musi być ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lark 5" lub Mio Spirit 670 tez 5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuję kupić nawigację z dobrą mapą Polski, najlepiej z Auto Mapą. Co byście mi polecili do kwoty 350-400 zł. Nie musi mieć jakiś bajerów, wystarczy asystent pasa ruchu, powiadomienie o fotoradarach i żeby to szybko i w miarę dokładnie chodziło. Zaznaczam że oprogramowanie/mapa musi być ori
Sprzętu cała masa. AutoMapa pójdzie na prawie każdym systemie. a że w większości na urzadzeniach gps jest winCE to wybór jest ogromny. szukając zwróć uwagę na procesor, jaki ma odbiornik GPS, jakie obsługuje karty (do jakiej pojemnosci) bo np aktualnie mapa europy dla AM przekracza 2GB więc nie mieści sie cała na standardowej karcie 2GB. ja zawsze polecałem Larka, bo nie miałem z nim jakiś wielkich problemów (ale musiałbys oddzielnie kupić urządzenie i mapę, ponieważ juz od jakiegoś czasu AM nie udziela wsparcia technicznego dla urządzeń Lark).

Kilka linków które ci się moga przydać:

http://www.pcworld.pl/news/358975/Jak.kupic.GPS.6.porad.dla.kazdego.html

http://www.pcworld.pl/news/383009/Test.nawigacji.GPS.2012.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom freeway MX2 HD. Mam i jestem bardzo zadowolony. Oprócz AM ma BT, transmiter FM całkiem przyzwoitej jakości i odtwarzanie mp3. Dźwięk muzyki akceptowalny, ale funkcjonalność odtwarzacza mp3 pod zdechłym azorkiem. Polecam z czystym sumieniem. Z AM Polski spokojnie do kupienia w cenie do 400 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą byście mi polecili z tych dwóch

http://allegro.pl/lark-50-9-odblokowana-mapa-polski-karta-8gb-i2582858554.html

czy tą

http://allegro.pl/mio-spirit-670-pl-automapa-odblok-rysik-dod-8gb-i2588508946.html

Może w ogóle jakąś inną, sorki ale mam słabe pojęcie na temat nawigacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Którą byście mi polecili z tych dwóch

http://allegro.pl/lark-50-9-odblokowana-mapa-polski-karta-8gb-i2582858554.html

czy tą

http://allegro.pl/mio-spirit-670-pl-automapa-odblok-rysik-dod-8gb-i2588508946.html

Może w ogóle jakąś inną, sorki ale mam słabe pojęcie na temat nawigacji.

Jeśli miałbym wybierać między tymi dwoma to wybrałbym Larka. Mimo że Mio jest lepszą firmą, to jednak Lark.

Dlaczego? Dlatego że w Larku system nie jest zablokowany, a jego menu pozowla bezproblemowo ustawić ścieżkę do dowolnego programu nawigacyjnego jaki będzie na karcie pamięci, pod fabryczny przycisk uruchamiania nawigacji na ekranie.

Mio, tak jak jest napisane w aukcji trzeba dodatkowo odblokować i bawić się w przypisanie ścieżek w plikach konfiguracyjnych tegoż odblokowania (nie wiem na ile znasz się w temacie odblokowania nawigacji i o czym mam dokładnie napisać).

Generalnie jeśli chodzi o PL to AutoMapa jest jedną z lepszych (nie piszę że najlepsza, bo każda mapa znajdzie swojego amatora). No i jak każdy program AM też trzeba dobrze pod siebie ustawić.

Jeżeli byś śmigał za granicę to polecam TomTom. nie ma równych w opinii TIRowców. na larku i mio również da się zainstalować TomToma.

Co do samych jednostek, to jest tego tyle że naprawdę cieżko wybrać. wszystko zależy od budżetu. a z tego co wyżej napisałeś to 300-400zł więc, jeszcze musi ci na mape zostać kasiorka. Możesz popatrzeć jeszcze na Becker'a, Navroad. na to ludzie nie narzekali. Może w jakimś zestawie już z mapą coś znajdzie w interesujących pieniążkach.

Z tego co widzę AutoMapa w boxie kosztuje około 160-170zł (ciekawe, bo na stronie AM kosztuje 229zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie! Kolego zajmuję się nawigacjami i NIE polecam larka! Lark jest bardzo awaryjnym urządzeniem. Przy reklamacji larka w markecie jest problem z oczekiwaniem na odzyskanie sprzętu/pieniędzy. W przypadku mio awaryjność jest o wiele mniejsza oraz wyświetlacz jest lepszy! Na ten moment również nie zachęcam do kupna mio ponieważ nowe modele są drogie, a w starszych masz procesor 400 mhz.

Jeśli chodzi o AM to tak:

2 lata temu tak AM była bardzo dobra w porównaniu do innych programów, prowadziła dobrze oraz było dużo adresów.

Na dzień dzisiejszy AM jest nie stabilna. Przy każdej nowej wersji wychodzi kilka poprawek. Aby najnowszy program pracował płynnie potrzebny jest procesor 500 mhz. Jeśli chodzi o Europe to AM to kompletna porażka. Dlaczego Taksówkarze jeżdżą na am - bo muszą nie jest to ich wybór.

W przypadku automapy po skręceniu w lewo zamiast w prawo na skrzyżowaniu(bo tak musimy/chcemy jechać) automapa często się zawiesza i musimy resetować urządzenie. Jeśli nie znamy drogi musimy się zatrzymać, uruchomić program od nowa wbić trasę poczekać na sygnał. W igo nie dochodzi do takiej sytuacji.

 

 

Becker'a, Navroad.

Becker - drogi i słaby.

Navroad - miałem kontakt głównie ze starymi modelami może te nowsze są już bardziej dopracowane.

 

Co polecam?

Głównie produkty Goclever'a takie jak: 500,405,505. - koszt ok 260 zł

Gdzie sprzęcik Jest naprawdę dobry ponieważ nie spotkałem się z inną usterką jak rozbity wyświetlacz!

 

Mapa?

AM była dobra i się dobrze rozreklamowała ale na dzień dzisiejszy już nie jest tak kolorowo.

Polecam IGO Primo 2 - Pokrycie małych miejscowości o wiele lepsze od AM. Jeśli chodzi o jazdę po europie to można ją porównać z tomtome'm choć i nie raz jest lepsze od TT. W igo można ustawić funkcję ciężarówki gdzie mamy dostępne ustawienia wielkości oraz tonażu. Dodatkowo są opisane strefy przemysłowe.

Program jest stabilny.

Edytowane przez foxskav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie nie nie! Kolego zajmuję się nawigacjami i NIE polecam larka! Lark jest bardzo awaryjnym urządzeniem.

No cóż, widać mocno się popsuł Lark. ale ja mam 2 w domu i z żadnym nie mam/nie miałem problemów (43.0 i 35.8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję kupić nawigację, rozważam RNS510, ale biorę też pod uwagę opcję "na szybę". czy warto brać RNS-a, czy ma on jakąkolwiek przewagę nad nawigacjami przenośnymi, czy mapy i cały system nie ustępuje czołówce konkurencji? generalnie chodzi mi o opinię użytkowników, którzy mieli do czynienia z różnym sprzętem przenośnym i RNS-em - warto dokładać do fabrycznej, lepiej prowadzi, ma lepsze mapy, pokrycie kraju, fotoradary i tym podobne udogodnienia? mowa oczywiście o RNS używanym, z najnowszymi mapami. proszę o opinię znawców. do tej pory używałem nawigacji w Nokii, ale mam dość takiego rozwiązania - ostatnio trochę świata zwiedziłem dzięki niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navi "przenośne" ma tą przewagę, że możesz używać wszędzie. Natomiast navi wbudowane z kolei ma tą przewagę, że nie masz na szybie żadnych "dekoracji" zasłaniających pole widzenia. Jeżeli chodzi o mapy to technologia i kartografia poszły tak do przodu, że obecnie nie ma to aż takiego znaczenia. Kwestia tylko tego jak prowadzi sam program nawigacyjny, bo dostawców map chyba nie jest wielu(o ile pamiętam to NAVTEQ i Geosystem). Jeżeli chodzi o Polskę bezkonkurencyjna jest Automapa(mówię o samych mapach, bo sam program to inna bajka). Natomiast jeżeli chodzi o Europę to inni chyba są lepsi(np. TomTom czy MapaMap). Osobiście używam Automapę ale ostatnio jej twórca zaczyna coraz bardziej udziwniać ten program i trzeba poświęcić trochę czasu na skonfigurowanie, a i samo nawigowanie czasami przyprawia o ból głowy. Z kolei z opinii użytkowników TomToma czy MapyMap słyszałem, że jest prostsza w obsłudze i nieco bardziej logiczna w nawigowaniu. Innym rozwiązaniem jest też iGO-stosunkowo prosty w obsłudze z przyzwoitymi mapami. Jeżeli chcesz więcej informacji to znajdziesz na stronie stronie forum o nawigacjach: http://www.my-navia.pl/

Teraz kolejny dylemat, a mianowicie fabryczna navi VW czy coś innego dedykowanego. I też są opinie podzielone. Fabryczna VW współpracuje z szyną can, a i dostęp do map nie jest taki straszny. Natomiast inne(niefabryczne) dedykowane do VW mają więcej bajerów(bluetooth audio, TV, bluetooth telefon głośnomówiący i dowolność instalowania programów nawigacyjnych z uwagi na system Win CE), ale różnie wygląda współpraca z szyną can(czytaj raczej nie współpracuje). Ceny też są różne.

Zresztą tak jak wszystkim radzę-określ swoje priorytety i parametry jakich oczekujesz i jakie muszą być, a wtedy wyjdzie Ci co kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności