Skocz do zawartości
Gość KrisPASS

JAKA NAWIGACJA GPS

Rekomendowane odpowiedzi

witam:)

zastanawiam się nad kupnem navi do auta (będzie jeździć w dwóch wozach, czasem w towarzystwie CB)

i tu rodzi się moje pytanie... mam funduszy na to mniej-więcej 300zł, nie chcę kombajnu tylko zalezy mi na samej navi, mam niby dwa typy ale wolałbym zasięgnąć informacji u kogoś obeznanego w temacie :)

 

1. http://allegro.pl/item1076559837_ale_cena_nawigacja_gps_lark_43_1_mapamap_real_3_d.html

2. http://allegro.pl/item1077234907_nawigacja_gps_manta_gps_510_ms_5_cali_sklep_fvat.html

 

co o nich sądzicie:?: jak z możliwością odblokowania, trzeba coś modzić czy wystarczy dobrze spreparować kartę SD:?:

z góry dziękuję za porady... tudzież co byście sami polecili w danym zakresie $$$:)

pozdr0:vw:

 

 

p.s. aukcje poglądowe ;)

Edytowane przez KruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam miałem larka i spoko był.Odblokowałem go przez allegro.Oczywiscie bez utraty gwarancji.A mape mozna kupic lub miec "testowa":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam funduszy na to mniej-więcej 300zł,

mam Larka od roku i uważam że, jako navi spełnia oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te navi które pokazałeś na 100 % się sprawdzą. Tylko ja ze swojej strony zainwestowałbym w larka. Ostatnio oglądałem tą Mantę i sposób mocowania samej nawigacji do uchwytu od szyby woła o pomstę do nieba.

 

http://allegro.pl/item1078592194_43_2_nawigacja_gps_lark_szybka_wysylka_12h_okazja.html

 

Polecam również ten model. Moim zdaniem 4.3 cala w panoramie to jest odpowiedni kompromis na dzień dzisiejszy. 3.5 cala jest nieco za mało czytelne, a 5 cali sprawdzi się lepiej w większym aucie (w osobówce będzie to latarka która w nocy idealnie rozprasza wzrok).

 

Odblokowanie tych urządzeń i instalacja innych map niż od producenta jest bardzo prosta ;) Więcej pytań na pw ...

 

Co do awaryjności bardziej zawodna jest jednak manta niż lark (chociaż też czasem lubią się psuć, ale tutaj należy się plus dla serwisu bo nie słyszałem jeszcze że jakieś urządzenie wróciło nie naprawione).

 

http://allegro.pl/item1086756742_nowa_nawigacja_navigon_2100_max.html

 

W tej cenie również polecam :) Sam posiadam taką navi. Plus za bardzo dobry stabilny uchwyt i jakość wykonania. AM śmiga na tym aż miło :) Chociaż jest troszkę niuansów z odblokowaniem ale idzie sobie z tym poradzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie za info, właśnie też jestem bardziej przekonany do tego Larka co wkleiłem powyżej :)

wyhaczyłem, że kuzyn ma takiego właśnie i do szyby jest dosyć stabilnie przymocowany, także jak najbardziej będę polować na takiego larka 43.1 albo tego co podałeś - 43.2

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto miał lub ma do czynienia z Larkiem FIREBIRD CA43WCAM z bezprzewodową kamerą cofania??? jak ta funkcja sprawuje się w tym urządzeniu??? producent twierdzi, że również w nocy działa do 10m dzięki czujnikowi podczerwieni, z tym że obraz wtedy jest czarno biały. gdzie i jak montuje się tą kamerę??? jak z jakością obrazu??? cena bardzo przystępna. co sadzicie o tej nawigacji???

http://www.allegro.pl/item1081732730_lark_ca43wcam_mapamap_odblo_kamera_kurier_warszawa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ame]

[/ame]

 

Tak wygląda to u konkurencji. Kamerkę montujesz w miejscu gdzie obraz z niej będzie dla Ciebie najbardziej pomocny. Co do samego urządzenia : o Larkach złego słowa nie powiem :) Najlepszy stosunek jakości do ceny.

 

P.s w sklepie (nie) dla idiotów jest teraz dostępna Mio Moov 400 Polska. Jest to okrojona z pamięci (tylko 1GB wbudowana, brak slotu sd) wersja 400-setki. Ogólnie miałem styczność z tym urządzeniem. Super ekran, dobra jakość wykonania i co ważne szybka. Ze swojej strony jeśli ktoś potrzebuje czegoś tylko na PL to mogę polecić ;)

Edytowane przez Stuku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam GPS Manta GPS510 MS Easy Rider 5 badziew jakich mało.W słoneczny dzień taki jaki był dziś na wyświetlaczu nic nie widać tylko mleczne szkło.Widać to nawet na zdjęciach w aukcjach.Nie pomaga zwiększenie podświetlania kaszanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena = Jakość. Skoro producent urządzenia pakuje do niej wyświetlacz 5 cali, gotowy program nawigacyjny i sprzedaje go w takiej cenie raczej jasne jest że nie będzie to mega dobre urządzenie ale kompromis. Niestety w tym przypadku jest to dodatkowo urządzenie dość awaryjne z mega kiepowatym uchwytem którego nie polecam za te pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje sony NV-U93TC mam go od 2 lat- to produkt roku 2007 2008 sprawuje sie idealnie w uk po drodze do pl i w samej polsce cena na angielskim ebayu z mapa polski skandynawii i calej eu nowka z pelnymy zasobem akcesoriow 70 funtow i rok gwarancji, zaskoczeniem jest top ze nie gubi sie na rondach i okresla polozenie celow z dokladnoscia do 5-10 metrow, w trybie pieszym myli sie o taka wartosc czyli wylacza nawigacje 5-10m przed celem. Uczwyt jest wrecz nie samowity 3ma sie bez zaciskanie jak rowniez z nim ;) ma szeroki kont regulacji i 3ma sie bez problemu szyby i powiezchni porowatych!!! jak deska w pasku bateria 3ma okolo 3-4 godzin czujnik zaciemniania oraz podlaczenie do bluta i radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na urządzenia firmy BLOW. Jeśli ktoś nie ma manii nazw czy innej markowości to ta firma może go skusić. A jeśli chciałbyś jakieś kombo telefoniczno-nawigacyjno-gadzeciarskie to ja powiem tak. Mam HTC kaiser i jest to bardzo fajna zabawka i żałuję że nie miałem jej jak miałem 16 lat. Teraz mam prawie dwa razy tyle i mam inne priorytety a w moim htc bateria nie trzyma nawet 24 godzin. Oddaję pod rozwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie wypowiem :D dorzucam swoj glos na TomToma. Jesli nie zalezy wam na bajerach i cyrku na kolkach, jest prosty w obsludze i w moicm przypadku sie sprawdza doskonale. Jestem przedstawicielem handlowym wiec do pracy dla mnie idealny jest.

no i niedrogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge polecić TomTom-a GO 930 Traffic.jest to sprzęt z troche wyżeszj półki ale myśle że warto wydać na niego takie pieniądze.wykonanie jest doskonałe.wbrew opiniom bardzo dobrze radzi sobie w polsce w małych miejscowościach także.dodatkowo można wykupić 4 aktualizacje maly rocznie co daje dokładne pokrycie nowymi drogami.w zestawie jest też odbiornik TMC, któro niedawno weszło do polski.nie bede pisal o dodatkowych funkcjach, bo nie poto jest nawigacja.jedynym fajnym patentem jest zestaw głośnomówiący, który można z niej zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam MEDION-a 4.3 cala. za swojego dałem niecałe 600 zeta rok temu , do tego nowa Automapa i nie mam powodów do narzekania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do TomTom'a : są to stosunkowo drogie urządzenia (najtańszcze 3.5 cala kosztują około 300 zł). Dodatkowo posiadają mapy TeleAtlasa które w przypadku PL nie biją na głowę dokładnością : oto przykład :

 

TomTom

 

25975a7bb6a43272.jpg

 

AutoMapa

 

b2a7d7888826eb85.jpg

 

Wycięty fragment mapy to skrzyżowanie w Olsztynie ulic Sikorskiego i Wilczyńskiego. Co jest nie tak ?? Mapy TeleAtlasa z TomToma posiadają stary jego układ jeszcze z 2008 roku kiedy to na jesień zostało one przebudowane. Chętnie bym posprawdzał jeszcze inne miejsca, ale ogólnie TomTom na PL posiada naprawdę średnie mapy ...

 

Co nawigacji Mediona : odblokowanie tych nawigacji to istna droga przez mękę, łącznie związana z flashowaniem pamięci. Można bardzo łatwo uwalić nawigację... I do tego dość awaryjne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam larka 35.7 z automapa6.5 Europa i jak dotąd nie zawiódł mnie poprowadził mnie nawet do tak małej miejscowości jak Cisiny w kuj-pom gdzie tomtom wogóle jej nie widział mam tez na nią wgrane miomape i topmape gdzie w ori ma tylko eysmapa to jest coś takiego http://www.nokaut.pl/systemy-nawigacji/przenosny-system-nawigacyjny-lark-freebird-35-7-pl.html jest nie droga ale wystarcza w zupełności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co nawigacji Mediona : odblokowanie tych nawigacji to istna droga przez mękę, łącznie związana z flashowaniem pamięci. Można bardzo łatwo uwalić nawigację... I do tego dość awaryjne ...

Kolego - tą NAVI opcjonalnie kupujesz juz rozkodowaną (tak jak ja zrobiłem). a co awaryjności, to nie wiem jaki konkretnie przypadek awarii masz na myśli, bo mi działa wszystko idealnie :bry2

Dla tych, którzy preferują MIO - dodam, ze ten MEDION ma identyczne parametry podzespołów, jak owe MIO 4.5 cala - to tak dla przykładu :D

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety w tym przypadku jest to dodatkowo urządzenie dość awaryjne z mega kiepowatym uchwytem którego nie polecam za te pieniądze...
hehhe kolego uchwyty do navi za 300zł są wszystkie takie same tak jak same urządzenia.Larka oglądałem oraz GOCLEVER i tez jest kiszka z wyświetlaczem jak również MIO.Tylko drogie modele mają szkło zamiast pleksi na wyświetlaczu ale czy warto przepłacać przecież w tym kraju przez 9 miesięcy nie ma słońca tylko zimno i pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam telefonik HTC, w ktorym mam idealna automape- i nie musze szukac, kombinowac meczyc sie.. Poza faktem ze sie wolno laduje- jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do uchwytów - mile jestem zaskoczony obecnym jaki posiadam w swoim navigonie. Sztywny z dużą możliwością regulacji itp.

 

P.s właśnie jestem po testach Mio Moov 500 które zresztą było do sprzedania na mojej aukcji. Dla mnie urządzenie posiada klasę samą w sobie, aczkolwiek brakuje nieco wyjścia Audio. P.s po raz kolejny stwierdzam że MioMap jest strasznie przereklamowanym programem nawigacyjnym, który mimo prostoty brakuje mu jeszcze dużo do czołówki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności