Skocz do zawartości
Gość KrisPASS

JAKA NAWIGACJA GPS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KrisPASS

Witam wszystkich

 

Zamierzam kupić nawigację i prosze wszystkich o pomoc w wyborze.

Czy lepiej kupić jakiegoś palmtopa z GPS, czy typową nawigację?

Z tego co poczytałem to wychodzi na to, że najlepiej byłoby kupic jakiec urządzenie MIO,

na którym jest mozliwość wgrania kilku różnych różnych map.

W TOM TOM tylko dedykowane, które w POlsce nie najlepiej sie sprawują szczególnie w mniejszych miejscowościach.

 

..............tu był tekst..............

//Linków do piratów nie podajemy i o nie nie prosimy - kuczlaw

_________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem jest palm + GPS na bluta + karta pamięci. Niektóre modele mają też wbudowany juz moduł GPS ale zazwyczaj są na starszym układzie.

Ja mam palma z funkcją telefonu, służy mi też jako dysk wymienny,odtwarzacz MP3 i MP4. Dokupiłem moduł gps i kartę pamieci i śmiga aż miło. Co do map to na Polskę w tej chwili to tylko AutoMapa a na europę TomTom, które można kupić w sklepie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Marcinku nie zgodzę sie z toba że niektóre modele które maja wbudowanego "bluta" sa na starczych układach. Powiedział bym że wszsytkie nowe modele Palmów maja "bluta" wbudowanego i to SiRFstar III GPS . I uwaązm że to jest własnie najlepsze rozwiązanie nawigacji bo oprócz tego że mamy palmtopa to możemy na niego zapodać rózne systemy nawigacji nie wspomnę o usługacn multimedialnych typu ogladanie filmów słuchanie muzyki gry i wiele innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dardi, chodziło mi o wbudowany moduł gps a nie bluta :) a co do sirsa III to jest to jeszcze rzadkość w palmach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslałem też o palmie z GPS i jeśli MIO to tylko A701. Szczytem marzeń jest Glofiish M700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie polecam TomToma ale nie na palma tylko serie GO. mapy masz w zasadzie za darmo. Aktualizacja oprogramowania za darmo - poprzez Tomtom Home. A jesli tylko do nawigacjo to naprawde nie ma sesu reszta dodatków. Robiłem kumplowi co kupił Navmana, tam o tyle kiepsko bo to Win CE 4,8 i zcrakowany TomTom chodzi tylko 5.0 a co za tym idzie stare mapy . dlatego pomysl nawet nad uzywanym TomTom Go lub TomTom ONE. karta 2Gb i masz mape całej europy dokladna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze acery i inne cudactwa chodza na SSIII

Acer E310 to wydatek rzędu 800 zł z SSIII na pokładzie i kartą 256 MB

Do tego oprogramowanie, ostatnio AutoMapa z okazji przejścia na 4.0 (jeszcze mocno IMHO niedopracowana) pozwoliła na zmianę działających wersji mapy Polski i Polski XL na AM4.0

Jak dopracują to becie super. Nowy soft kosztuje ok 420 zł, starsze wersje ok 340.

Jak dojada do mnie te co zamowiłem to bedę miał 2 szt po 300 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myslałem też o palmie z GPS i jeśli MIO to tylko A701. Szczytem marzeń jest Glofiish M700.

 

Jako palm z GPS jest super, nie mam z nim problemów, ale jeżeli myślisz o nim również jako o telefonie to odpuść. Telefon w nim to tylko dodatek prawdę mówiąc kiepsko działający choć porozmawiać idzie. Notoryczne buczenie w słuchawce, nowe fabryczne i customowe softy sobie z tym nie radzą. A co do nawigacji to mam na nim MioMAP i Automapę i jestem zadowolony z użytkowania A701 jako nawigacji, jako telefonu dużo mniej. Oczywiście reszta jak mp3, filmy, organizer również zadowala. Bateria przy włączonej nawigacji szacunkowo wytrzyma z 6-7 godzin, w zestawie oczywiście ładowarka samochodowa. Bez używania GPS telefon trzyma 3-4 dni bez ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potwierdzenia tego co mówi kolega the_undertaker to powiem że jak najbardziej MIO A 701 jako NAvi jest ok ale jako telefon beznadzieja sam używam takiego i wiem jakie miałem z nim problemy zanim wymieniłem w nim soft.

Co do Palmtopów i nwigacji TOMTOM GO i ONE to jak najbardziej macie racje ze tam są aktualizacje map i wszystko dział wyśmienicie. Tylko trzeba zwrócić uwagę że na Polskę mapy najnowsze mają pokrycia 47% i niekiedy nie jest to wystarczające. W Palmtopie na systemie WIN Mobile 5.0 można osadzić bezmała wszystko począwszy od najnowszej wersji TomToma poprzez automapę , mapamap, igo, destinator a poza tym zawsze w korku możesz zobaczyś swój ulubiony filml ub posłuchać fajnych kawałków mp3 lub pograć w gierkę.

Ja zawsze jak mam komuś kupić nawigację i ją "doposażyć" w odpowiednie oprogramowanie zaczynam od pytania do czego ten ktoś ma jej używać i co od niej oczekiwać i chyba ty tez musisz na to pytanko sobie odpowiedzieć.

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sgt

Po dłuuuugich poszukiwaniach w sieci i ciężkich bojach ze sprzętem udało mi się wreszcie zainstalować TomTom'a na mojej Nokii 9300. Działa bez najmniejszego zarzutu.

 

Problem z komórkami polega na tym, że trzeba znaleźć wersję softu dopasowaną do danego systemu operacyjnego...

 

Teraz więc dysponuję wersjami TomTom'a 5.20 na S60, S80 i S90 oraz wersją 6 z czymś na S9.1.A zatem mam wszystkie wersje, aby zainstalować nawigację na dowolnym telefonie z Symbianem.

 

Do tego mapki:

1. Polska, Czechy, Słowacja, Węgry;

2. Niemcy, Austria, Szwajcaria;

3. Francja;

4. Wielka Brytania;

5. Włochy;

6, Belgia, Holandia, Luxemburg;

7. Hiszpania, Portugalia

8. Norwegia, Finlandia, Dania, Szwecja

 

Całość zajmuje ok 1,90GB. Głosy polskie są ubogie, bo tylko dwa - męski i żeński, ale całkiem akceptowalne... za to po angielsku mam przeróżnych głosików w duckę i trochę i aż ciepło się robi na sercu jak jedna panienka mówi "turn left", a przy "U've reached Your destination" to orgazm normalnie . Inne języki też są w pliku, łącznie z Suomi.

 

Generalnie, jako wspomaganie dla kierowcy: wspaniała sprawa - w Krakowie, pomimo nieustannie trwających prac na drogach prowadzi szybko i pewnie - a co najważniejsze: ZA FRAJER

Teraz to już tylko na wakacje jechać !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KrisPASS

Witam

 

Jeśli chodzi o MIO A701 i funkcje telefonu, to rozumiem, że wystarczy włożyc kartę sim którejkolwiek z sieci i działa?.

Poza tym, w w/w modelu nie ma WiFi, czy nie odczuwacie braku takiej możliwości połączenia. Coraz więcej miejsc pojawia sie z mozliwością darmowego dostępu do internetu, właśnie za pomocą WiFi.

W palmach MiO np 550 taka możliwość istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są karty WiFi na slot SD a już niedługo pojawią się SD + WiFi więc tylko chwilę poczekać.

Oczywiście wkładasz kartę i działa, Sima nie ma. Naturalnie bez karty też działa jako sam PALM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osobiscie polecam TomToma ale nie na palma tylko serie GO. mapy masz w zasadzie za darmo.

 

A co to za różnica jak mapy i tak są takie same????

 

Tylko trzeba zwrócić uwagę że na Polskę mapy najnowsze mają pokrycia 47%

 

47 % jak na Polsce jest bardzo dobre - sprawdzałem i są już dokładne plany miast 18-30 tysięcznych - jeżeli ktoś lubi jeździć polnymi drogami to proszę bardzo - niech wybierze Automape - co do pokrycia i jego definicji - niektórzy pewnie nie wiedzą, ale tu nie chodzi o siatke dróg - tylko dokładność wskazania punktu pod sam nr danej ulicy - czyli przykładowo - ul. Piłsudskiego 24.

 

Teraz więc dysponuję wersjami TomTom'a 5.20 na S60, S80 i S90 oraz wersją 6 z czymś na S9.1

 

MAsz fajnie, bo możesz zainstalowac wersje 6 i najnowsza mape 675 - moj brat ma spv c550 i tylko mozna zainstalowac tomtom mobile 5.2 i najnowsza mape 660 - ale i tak to fajnie wygląda - dograłem mu punkty kontroli radarowej, fotoradarów stacjonarnych i przenosnych, miejsca robót drogowych, wiecznych korków,niebezpieczne miejsca na drodze, niebezpieczne przejazdy kolejowe, wszystkie stacje benzynowe możliwych firm w Polsce, hotele, miejsca godne zwiedzania, etc....

 

Dograłem jeszcze kilka dzwieków w jezyku polskim do poszczególnych punktów informacji, żeby przykładowo komunikat głosowy informował mnie z wyprzedzeniem 800m przed fotoradarem stacjonarnym.

 

Ogólnie super sprawa taka nawigacja - POLECAM !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja dorzucę 3 grosze.

Polecam Palma, gdyż jest wówczas większa swoboda wyboru map.

Wszystkie nowe palmtopy maja SirfStar III, ja dodatkowo dorzuciłbym do wymagań Windows Mobile 5, a nie 2003 - ma on zupelnie inaczej zorganizowana pamięć - nie trzeba tak pilnować naładowania - nie wnikając w szczegóły - jeśli palmtopa z Windows Mobile 2003 rozładujesz do 0, to po uruchomieniu będzie w stanie jak z fabryki - wszystko, co było zainstalowane na palmtopie, a nie na karcie, pójdzie w powietrze.

Co do wspomnianych wcześniej Acerów - mają jak dla mnie jedna wadę - mocowanie wtyczki zasilającej, które lubi się ułamać i przestać stykać - znajomy sprzedał tego sporo i po roku nikt nie ma już oryginalnej ładowarki :-(

Ja sprawiłem sobie MIO C350 i jego polecam, ew. jak ktoś ma więcej kasy to C550 (to samo, tylko dołożony Bluetooth i Wifi, oraz więcej pamięci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Stoje właśnie przed wyborem dla siebie nowej nawigacji.

Zależałoby mi przede wszystkim na dość dokładnej mapie, wyświetlaczu który jest czytelny pod słońce jak i o minimum 5'' przekątnej, mile widziana możliwość odblokowania urządzenia. Mój budżet to max 1000 PLN i w grę wchodzi również używka.

 

 

Pozdrawiam

Damian

 

EDIT by tony_w: Wątek dołączony do istniejącego tematu...

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stoje właśnie przed wyborem dla siebie nowej nawigacji.

Nie wiem jaką miałeś do tej pory ale polecam (jako oryginalne oprogramowanie) MIO-

w necie jest od zatrzęsienia o MIO-jak samodzielnie odblokować czy też zainstalować sobie ładny panel z innymi mapami,grami,odtwarzaczami MP3 czy DIVX itp.itd.

A sprzętowo to żeby był transmiter i BT to by było już idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieliczni producenci dają możliwość legalnego i bezproblemowego odblokowania. W tym względzie polecić mogę nawigacje firmy blow, które mają oryginalnie zainstalowaną automapę, oraz od razu możliwość zmiany ścieżki do pliku mapy, co w praktyce oznacza, że wystarczy na kartę wrzucić mapę, zmienić ścieżkę i po kliknięciu na ikonę GPS w panelu masz taką mapę jak chcesz bez zbędnej zabawy. Inna sprawa, że praktycznie każdą nawigację każdego producenta da się odblokować minimalnym nakładem sił. Zwykle odblokowanie ogranicza się do wrzucenia kilku pliczków na kartę pamięci i już. Mio nie jest tu wyjątkiem i odblokowywanie go, jak również wgrywanie map etc. jest dziecinnie proste. Sam mam Mio i mogę polecić. Jeżeli masz CB, to unikaj nawigacji nonameów, albo od razu zmieniaj zasilacz, bo (chociażby blow) sieją straszne szumy na radio. Za to np lubię Mio, bo chociaż zasilacz jest pokaźnych rozmiarów, to zakłóceń na CB od niego nie uświadczam. Jednak Mio ma jedną wadę. Jeżeli chcesz śmigać na oryginalnym oprogramowaniu i liczysz na wsparcie producenta, to wiedz że ta firma ma klientów w czterech literach. Jak tylko wyjdzie jakaś nowsza seria nawigacji niż Twoja, zapomną o Tobie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Damianko - 1000 zł to bardzo duży budżet.

 

http://allegro.pl/item1073649803_nawigacja_gps_lark_50_1_odblokowana_w_wa.html

 

Za około 300 zł masz navi 5 cali. Zapewniam że odblokowanie to pikuś.

 

Co do Mio to mogę powiedzieć śmiało jedno - urządzenia tej firmy jak i sam program MioMap jest zdecydowanie za bardzo przereklamowany (siła marki ??!!).

I sprawa najważniejsza - nie liczy się do końca urządzenie jakie posiadamy ale program nawigacyjny i aktualność (+oczywiście dokładność map). Jeśli chodzi o PL wątpię czy coś jest w stanie na chwilę obecną konkurować z AutoMapą która w dalszym ciągu się rozwija. Obecnie jestem w trakcie testowania 6.5 i jestem pod naprawdę miłym wrażeniem...

 

Co do Larka :

 

Plusy :

 

- Jakość wykonania - widać producent stara się robić coraz lepsze jakościowo urządzenia i w tym przypadku mu to się udało.

- Łatwość odblokowania

 

Sprawa kolejna - nie ma co nawigacji traktować jako kombajn multimedialny. No chyba że kupimy sobie jakieś porządne JVC lub Alpie na którym będzie prawdziwy komfort korzystania z dodatków typu Audio czy Video. Wbrew pozorom w czasie jazdy oglądanie filmu na 5 calach to średnia przyjemność. Słuchanie audio tak samo. Transmitery są dla tych co słoń zdeptał ucho ;)

Dlatego nie warto przepłacać za zbędne bajery lub markę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie oznacza jednak że AM nie będzie śmigać na tych urządzeniach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności