Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Może masz angola i moduł po drugiej stronie, albo poprzedni właściciel przeniósł moduł w inne miejsce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no sprawdzałem nie ma tam nic:( kurde nie moge znaleźć a tu przy słupku od kierowcy przednim tam zawsze na dole jest tyle kostek?? i kabli z lewej strony na dole jak odczepisz ten plastik koło podnóżka tam tego pełno jest na słupku może to to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tu przy słupku od kierowcy przednim tam zawsze na dole jest tyle kostek??

Tak

i kabli z lewej strony na dole jak odczepisz ten plastik koło podnóżka tam tego pełno jest na słupku może to to??

Nie

Może w twoim nie ma modułu komfortu,passaty do połowy 97 roku nie miały modułu komfortu,tylko sterownik szyb i zamków w drzwiach kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze możliwe całkiem na komputerze cos pokazalo ze jakis czujnik w drzwiach jest walniety od kierowcy nawet nie idze tam zamknac ani odtworzyć drzwi coś do masy czy coś taki komunikat się wyświetlił .Ale z tym modułem dziwnie bo obudowa tak o by nie leżała tam po module. A po drugie on ma wyposażenie niby z 98 r wszystkie szyby elektryczne ,podgrzewane fotele, el lusterka szyberdach elektryczny który dziwnym trafem też nie działa dziwne rzeczy w tym aucie się dzieją:(

 

---------- Dodano o 14:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:49 ----------

 

A na komputerze nie mógł się połączyć z modułem komfortu ze wszystkim się łączył a z modułem nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

Krótkie pytanko - kupiłem kabelek, zrobiłem sobie domykanie szyb programem Motordiag - potem miałem problem z używaniem Vaga. Vag-com zaczął działać, ale nie łączy się z modułem komfortu. Motordiag teraz też nie łączy się z modułem komfortu. Jakieś pomysły?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemka,

Krótkie pytanko - kupiłem kabelek, zrobiłem sobie domykanie szyb programem Motordiag - potem miałem problem z używaniem Vaga. Vag-com zaczął działać, ale nie łączy się z modułem komfortu. Motordiag teraz też nie łączy się z modułem komfortu. Jakieś pomysły?

Pozdrawiam.

Spróbuj odłączyć akumulator na kilka minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj odłączyć akumulator na kilka minut.

 

Myślałem o tym, ale boję się, że wtedy VAG znowu się nie będzie łączył - ale kto nie ryzykuje ten nie ma ;) Sprawdzę i dam znać za chwil kilka.

 

---------- Dodano o 19:09 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:31 ----------

 

Jestem właśnie w aucie - odłączyłem akumulator na chwilę. I połączył się z Motordiagiem - chciałem zrobić zamykanie drzwi po przekoczeniu 15km/h i się wykrzaczył program. I już drugi raz się nie połączył z modułem komfortu. Teraz odłączę akumulator i sprawdzę czy VAG się połączy bez uprzedniego podłączania Motordiaga.

Czemu takie dziwne klocki się dzieją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobrze możliwe całkiem na komputerze cos pokazalo ze jakis czujnik w drzwiach jest walniety od kierowcy nawet nie idze tam zamknac ani odtworzyć drzwi coś do masy czy coś taki komunikat się wyświetlił .Ale z tym modułem dziwnie bo obudowa tak o by nie leżała tam po module. A po drugie on ma wyposażenie niby z 98 r wszystkie szyby elektryczne ,podgrzewane fotele, el lusterka szyberdach elektryczny który dziwnym trafem też nie działa dziwne rzeczy w tym aucie się dzieją:(

 

---------- Dodano o 14:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:49 ----------

 

A na komputerze nie mógł się połączyć z modułem komfortu ze wszystkim się łączył a z modułem nie

 

Siema sprawdz pod kierownicą a dokładniej na wysokości włącznika świateł i skrzynki bezpieczników.Czasami przenosi się tam moduł .Co do łączenia się z modułem to obstawiał bym okablowanie (jeśli oczywiście masz ten moduł 0 .pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siema sprawdz pod kierownicą a dokładniej na wysokości włącznika świateł i skrzynki bezpieczników.Czasami przenosi się tam moduł .Co do łączenia się z modułem to obstawiał bym okablowanie (jeśli oczywiście masz ten moduł 0 .pozdro

 

Siemka, juz wszystko jasne. Motordiag to robił - nie wiem jak ale to jego wina. Teraz nie podłączyłem Motordiaga po odłączeniu akumulatora, ale tylko Vaga i już kilka razy się podłączałem pod moduł i nie ma żadnego problemu - auto lock i auto unlock działa jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pewien problem, a konkretnie to jakiś czas temu aktywowałem sobie kierunki przy zamykaniu auta i wszystko było ok przez jakiś czas.

 

Teraz kierunki mi mrugają jedynie przy otwieraniu i jak zamknę auto za 3 razem [zamknę auto z pilota i później nacisnę 2x przycisk zamykania].

W czym może być problem?

Powiem jeszcze że próbowałem jeszcze raz aktywować je i lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie kolego sprawdź czy zamyka samochód po pierwszym wciśnieciu zamykania, mówię tutaj o wszystkich drzwiach nie tylko kierowcy. Miałem przypadek, gdzie po zabawach z VCDS coś sie przestawiło i za pierwszym razem zamykał mi tylko drzwi kierowcy (albo nawet nie - już nie pamiętam), za drugim razem nic się nie działo i dopiero jak przycisnąłem na pilocie trzeci raz zamykanie to zamkneło wszystkie pozostałe zamki razem z klapą. Jak to ten problem to jutro podepnę kabelek i napiszę, który bit zaznaczyć aby zamykało wszystko za pierwszym razem. Chyba, że chodzi o same miganie kierunkowskazów to wtedy nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to ten problem to jutro podepnę kabelek i napiszę, który bit zaznaczyć aby zamykało wszystko za pierwszym razem

Kolega raczy zauważyć że kolega Memciu ma samochód B5 czyli kodowanie krótkie modułu komfortu i tam raczej zadnych bitów zaznaczyc sie nie da:smutek,otwieranie selektywne można ustawić poprzez przekodowanie modułu zmieniając odpowiednio cyfry w kodowaniu (coding -07). aktywacje kierunków wykonuje sie po przez adaptacje.

 

Miałem przypadek, gdzie po zabawach z VCDS coś sie przestawiło i za pierwszym razem zamykał mi tylko drzwi kierowcy (albo nawet nie - już nie pamiętam), za drugim razem nic się nie działo i dopiero jak przycisnąłem na pilocie trzeci raz zamykanie to zamkneło wszystkie pozostałe zamki razem z klapą.

 

a tak sie właśnie kończą zabawy nie umiejetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po numerze VIN auta można się dowiedzieć jaki moduł komfortu pasuje do auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wstępie kolego sprawdź czy zamyka samochód po pierwszym wciśnieciu zamykania, mówię tutaj o wszystkich drzwiach nie tylko kierowcy....

 

Nic takiego nie dzieję się u mnie, jedynie problem mam z Adaptacją tych kierunkowskazów jak to napisał dob12.

 

Niby aktywowane a nie działają one- jedynie przy otwieraniu samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję modułu komfortu o numerze 3b1907044h w rozsądnej cenie, miałby ktoś na zbyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukuję modułu komfortu o numerze 3b1907044h w rozsądnej cenie, miałby ktoś na zbyciu?

 

To nie jest numer modułu komfortu,tylko sterownika klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest numer modułu komfortu,tylko sterownika klimatyzacji.

 

Kurcze ale wtopa, proszę o wyrozumiałość, dopiero zaczynam przygodę z VW. Poszukuję modułu komfortu do swojego passata, po podłączeniu pod komputer wyskoczyło mi coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ale wtopa, proszę o wyrozumiałość, dopiero zaczynam przygodę z VW. Poszukuję modułu komfortu do swojego passata, po podłączeniu pod komputer wyskoczyło mi coś takiego.

 

Musisz odczytać numer Vagiem lub sprawdzić organoleptycznie,powinien zaczynać się 1C0959799 i literka na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz odczytać numer Vagiem lub sprawdzić organoleptycznie,powinien zaczynać się 1C0959799 i literka na końcu.

 

OK, tylko nie wiem kiedy uda się następnym razem podłączyć komp. Oprócz wspomnianego wyżej nr 3b1907044h który się okazał nr sterownika klimy, odkopałem nr sterownika 1330 i nr magistrali danych 1336? Wszystkie moduły mają te numery czy każda seria modułów ma inne nr sterownika i magistrali o ile to są oczywiście nr powiązane z modułem komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności