Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

za numerem nic niema ale jest druga linijka

ZM max 5DK 008 214-00III 60903 : H01/S003

no i mam jeszcze pytanie czy przy zmianie panela przedniego podswietlenia z

[ATTACH]24239[/ATTACH]

na

[ATTACH]24240[/ATTACH]

to bedzie mi dzialac wylaczanie poduszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,jestem tu nowy i od niedawna mam passata jak w podpisie, i próbowałem sobie zrobić tym czeskim programem domykanie szyb z pilota-no i zrobiła sie kicha, boteraz i szyb jak nie domykał tak nie domyka, ale także nie zamyka drzwi z pilota, czeka mnie warsztat we wtorek- może coś poradzą, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ,jestem tu nowy i od niedawna mam passata jak w podpisie, i próbowałem sobie zrobić tym czeskim programem domykanie szyb z pilota-no i zrobiła sie kicha, boteraz i szyb jak nie domykał tak nie domyka, ale także nie zamyka drzwi z pilota, czeka mnie warsztat we wtorek- może coś poradzą, pozdrawiam

dziwne kolego cos moze namieszałes , ja zciagnołem ten programik zarejestrowałem go ,podłonczyłem do auta trzy klikniecia i szybki działaja jak ta lala opisz moze co sie stało dokładniej i co robiłes jak to robiłes i czy z kluczyka zamyka tobie drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwne kolego cos moze namieszałes , ja zciagnołem ten programik zarejestrowałem go ,podłonczyłem do auta trzy klikniecia i szybki działaja jak ta lala opisz moze co sie stało dokładniej i co robiłes jak to robiłes i czy z kluczyka zamyka tobie drzwi

Przed liftem nic nie zrobi tym programem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w tym programiku jest opisane jakie moduly komf obsługuje , i kolejna sprawa by sprawdzic czy da sie zaprogramowac włozyc kluczyk w drzwi przekrecic na otwieranie przytrzymac i , zobaczyc czy szyby opadaja jak opadaja to da sie zaprogramowac , u siebie przed programowaniem tak było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz po lifcie to ci poszło. Przed liftem też z kluczyka idą szybki,ale nie zrobisz ich tym programem.:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pozostaje tylko podmiana modulu o paska po lifcie albo pruba z biosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to pozostaje tylko podmiana modulu o paska po lifcie
Nie podejdzie moduł od Passata B5FL do B5 bez rzeżby:dolamam wiec lepiej dokonać zmian w konkretnych adresach podanych w tym temacie pod dosem :fajny Edytowane przez krzyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to pozostaje tylko podmiana modulu o paska po lifcie albo pruba z biosa

Jak nie masz wiedzy,to nie wypisuj bzdur.Zmiana samego modułu tylko pogorszy sprawę i przestanie działać większość funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie masz wiedzy,to nie wypisuj bzdur.Zmiana samego modułu tylko pogorszy sprawę i przestanie działać większość funkcji.

bzdury to piszesz ty bo jak bys uwaznie sledził forum to bys wiedział ze niejedna juz osoba wkladała moduł z paska po lifcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bzdury to piszesz ty bo jak bys uwaznie sledził forum to bys wiedział ze niejedna juz osoba wkladała moduł z paska po lifcie

To spróbuj dogadać moduł komfortu po lifcie ze sterownikami szyb przed liftem,życzę powodzenia i nie piszę tego bo ktoś coś,tylko z własnego doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupiłem Passata B5FL 2002 w którym mam pewne niedomagania z elektryką a dokładniej z centralnym zamkiem który nie zamyka wszystkich drzwi.

 

Poniżej przedstawiam szczegółowe zachowanie centralnego zamka w moim aucie.

1. Zamykając drzwi z kluczyka zamykając się wszystkie drzwi.

2. Zamykając drzwi z pilota zamykają się tylko przednie lewe i przednie prawe.

3. Otwierając drzwi z pilota otwierają się przednie lewe i prawe oraz często tylne lewe.

4. Zamykając drzwi przyciskiem w drzwiach zamykają się przednie lewe i tylne prawe oraz rygielek przednich prawych chowa się jedynie do połowy.

5. Całkowity brak reakcji na próby otwarcia klapy bagażnika z pilota.

6. Otwieranie klapy bagażnika za pomocą przycisku w drzwiach działa bez zarzutu.

7. Przy otwarciu tylnych lewych drzwi nie zapala się oświetlenie kabiny oraz kontrolka otwarcia drzwi (tu obstawiam problem z krańcówką lub zimnymi lutami w zamku)

Diagnostyka VAG wykazuje błąd:

01044 - Control Module Incorrectly Coded

35-00 - -

kodowanie w moim module to: 00067.

Na dodatek dodam że przy zamakaniu drzwi z pilota słychać silniczki centralnego zamka w tylnych drzwiach oraz widoczne drżenie rygielków a nawet ich podskok.

Z powodu słabej pogody oraz braku miejscu w garażu z rozbieranie auta w celu dostania się do modułu komfortu musze poczekać jeszcze kilka dni :(

 

Proszę o ewentualne rady ponieważ problem wydaje mi się dość nietypowy :(

Edytowane przez tomek3232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niedawno zakupiłem Passata B5FL 2002 w którym mam pewne niedomagania z elektryką a dokładniej z centralnym zamkiem który nie zamyka wszystkich drzwi.

 

Poniżej przedstawiam szczegółowe zachowanie centralnego zamka w moim aucie.

1. Zamykając drzwi z kluczyka zamykając się wszystkie drzwi.

2. Zamykając drzwi z pilota zamykają się tylko przednie lewe i przednie prawe.

3. Otwierając drzwi z pilota otwierają się przednie lewe i prawe oraz często tylne lewe.

4. Zamykając drzwi przyciskiem w drzwiach zamykają się przednie lewe i tylne prawe oraz rygielek przednich prawych chowa się jedynie do połowy.

5. Całkowity brak reakcji na próby otwarcia klapy bagażnika z pilota.

6. Otwieranie klapy bagażnika za pomocą przycisku w drzwiach działa bez zarzutu.

7. Przy otwarciu tylnych lewych drzwi nie zapala się oświetlenie kabiny oraz kontrolka otwarcia drzwi (tu obstawiam problem z krańcówką lub zimnymi lutami w zamku)

Diagnostyka VAG wykazuje błąd:

01044 - Control Module Incorrectly Coded

35-00 - -

kodowanie w moim module to: 00067.

Na dodatek dodam że przy zamakaniu drzwi z pilota słychać silniczki centralnego zamka w tylnych drzwiach oraz widoczne drżenie rygielków a nawet ich podskok.

Z powodu słabej pogody oraz braku miejscu w garażu z rozbieranie auta w celu dostania się do modułu komfortu musze poczekać jeszcze kilka dni :(

 

Proszę o ewentualne rady ponieważ problem wydaje mi się dość nietypowy :(

Błąd z VAGA wskazuje na złe kodowanie modułu,od tego bym zaczął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj kolegi bo najmądrzejszy nie jestem ale wydaje mi się że dobrze Cię kieruje <odnośnie kodowania to jest na forum wiec jak masz vag a nie masz za dużo umiejętności i tak dasz radę>. Co prawda jeśli to jest kupiony samochód to przed mógłbyś sprawdzić kable, mam namyśli złączki wchodzące z słupka wchodzące do drzwi. Bo albo jakiś psełdo spec przekombinował albo to porostu zwyczajny problem z kostką dociskasz i powinno być git. Pisze ponieważ miałem ten sam błąd tylko u mnie objawy były nieco inne bo tylko nie domykał jednych drzwi. A i jak byś to sprawdzał to uważaj na zatrzaski.

Edytowane przez tomaszek-1234-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zabawie z kodowaniem w vagu błąd nr 01044 znikł za co pojawił się błąd nr:

01330 - Central Control Module for Central Convenience (J393)

Chyba się nie obejdzie bez rozbiórki i sprawdzenia instalacji elektrycznej :(

Czekam na ewentualne inne uwagi

Edytowane przez tomek3232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym błędem się już spotkałem w qmpla w samochodzie.wydaje mi się po tym błędzie że Vag-Com widzi, że nie ma żadnego związku z Central Control Module for Central Convenience, musisz zobaczyć bezpiecznik Jeśli nie to obejrzyj przekaźniki od modułu.

 

Tylko jak się dowiadywałem<specem nie jestem> ten błąd może wyskakiwać gdy nie ma synchronizacji podłączenia ze wszystkim jak masz kodowanie dobre to zacznij od tych kostek w drzwiach> bezpiecznik przekaźnik i potem dopiero instalacja bo potem rozbierzesz i będziesz sobie w brodę pluł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ,jestem tu nowy i od niedawna mam passata jak w podpisie, i próbowałem sobie zrobić tym czeskim programem domykanie szyb z pilota-no i zrobiła sie kicha, boteraz i szyb jak nie domykał tak nie domyka, ale także nie zamyka drzwi z pilota, czeka mnie warsztat we wtorek- może coś poradzą, pozdrawiam

 

Ja to robię bez problemów.

 

i kolejna sprawa by sprawdzic czy da sie zaprogramowac włozyc kluczyk w drzwi przekrecic na otwieranie przytrzymac i , zobaczyc czy szyby opadaja jak opadaja to da sie zaprogramowac , u siebie przed programowaniem tak było

 

Bzdura - moduł 796 domyka szyby z zamka, a nie da się go zaprogramować z pilota.

 

to pozostaje tylko podmiana modulu o paska po lifcie albo pruba z biosa

 

Poco wymieniać? O jakim biosie piszesz? Chyba o Dosie...

 

01044 - Control Module Incorrectly Coded

 

Błąd 01044 nie ma tu nic do rzeczy - to błąd kodowania poduch ABS ESP etc. Natomiast dziwi mnie jedno. Ten błąd występował tylko w Passkach przed liftem i najczęściej w rocznikach 1998, 1999. Podaj mi oznaczenie modułu komfortu na przykład 1J0 959 799 AJ, bo podejrzewam, że u Ciebie głównym problemem jest zły moduł (podejrzewam moduł od passka przed liftem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo podejrzewam, że u Ciebie głównym problemem jest zły moduł (podejrzewam moduł od passka przed liftem).

Myślisz że szyby działały by normalnie?No chyba że jest zima i kolega jeszcze nie próbował otwierać szyb.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5 mają firmowo błąd 01044 - właściciele nawet o nim nie wiedzą, a wszystko działa cacy. Ja poprawiłem to już w nie zliczę ilu passkach. Kodowanie modułu:

 

00001 = Automatyczna Skrzynia Biegów

00002 = ABS

00004 = Poduszki Powietrzne

 

I dodajesz, jak masz ABS i Poduchy - powinieneś mieć kodowanie 00006. Jak ABS poduchy i automat, kodowanie 00007 jak tylko ABS kodowanie 00002 i tak dalej. U niego cyfra z 4 pozycji jest zbędna. Zakładam, że nie ma automatu, więc niech sobie przekoduje na 00006. Z automatem poduchami i ABS ma mieć 00007.

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj mi oznaczenie modułu komfortu na przykład 1J0 959 799 AJ, bo podejrzewam, że u Ciebie głównym problemem jest zły moduł (podejrzewam moduł od passka przed liftem).

Miałem na myśli ten fragment:jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności