Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

po zakupie auta pilot nie działał (dwa razy udało mi się tylko otworzyć pilotem),

najprawdopodobniej to wina kwarcu, wymieniłem go na inny i próbowałem go zakodować bez vag (na kilka sposobów) i kicha,

dziś próbowałem vag-iem poprzez wejście w kanał 46 moduł komfortu->10 adaptacja, potem blok 000 brałem bodajże testuj i zapisz wartość 000, a następnie blok 001, wartość 1 brałem test a potem zapisz i naciskałem przycisk na pilocie.W tedy klakson zatrąbił, ułamek sekundy (wiec chyba ok?). Niestety dalej nie działa, już nie wiem czy to wina kluczyka czy może np. coś z modułem komfortu.

Miał ktoś podobny problem??

 

Moduł to 1C0 959 799 F

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/VW_Golf_(1J)_Comfort_System_(Generation_2)#Channel_07:_Locking_Confirmation_.28Horn.29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zmienić pewną rzecz w module komfortu:

Kiedy w stacyjce siedzi przekręcony klucz to drugim nie da się już otworzyć ani zamknąć drzwi z pilota drugiego kluczyka. Tylko przekręcając klucz w zamku drzwi.

Chciałbym to zmienić, lecz nie wiem czy się da. Da się? Może ktoś wie jak to zrobić?

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, posiadam skaner vag v-san 5053 i chciałbym uaktywnić sobie automatyczne ryglowanie drzwi, lecz w moim pasacie B6 kodowanie Ecu ma 7 cyfr, czy jest już na to sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukałem ale niestety nie znalazłem informacji w temacie... chodzi mi o WYŁĄCZENIE domykania szyb. Chcę aby w ogóle nie działała ta funkcja ani z pilota ani z kluczyka.

 

Jak to wyłączyć za pomocą VAGa? :)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o WYŁĄCZENIE domykania szyb. Chcę aby w ogóle nie działała ta funkcja ani z pilota ani z kluczyka

 

Jeśli chodzi o wyłączenie domykania z pilota to na pewno można wyłączyć czeskim programem.

VAGiem nie wiem jak to zrobić.

 

odnosnie wyłączenia domykania z kluczyka umieszczonego w zamku to chyba nie ma takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni polecam ten czeski program, można w nim włączyć i wyłączyć funkcję domykania szyb z pilota.

sprawdziłem, u mnie w pasacie działa:fajny

 

http://www.motordiag.cz/mkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A panowie jest tam funkcja wyboru rodzaju syreny alarmowej? h12 lub h8. Sprawdzalem cala wiazke i sam modul i nadal nie mam dziweku syreny alarmowej. Blad w vagu to brak komunikacji z syrena h12 a ja takiej syreny nie mam - posiadam natomiast syrene h8 czyli klakson w bagazniku. sprawdzalem na schemacie i sygnal do syreny wychodzi z tego samego pinu modulu nie zaleznie czy to syrena h12 czy h8, wiec moze mozna przekodowac rodzaj obslugiwanej syreny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do teraz starałem się nie pisać ale nie mam już cierpliwości. Mój moduł komfortu to 1C0 959 799 B, codowanie 00259 czyli ten współpracujący z programem motordiag 1.2.

 

Problem polega na tym, że nie mogę aktywować szyb z pilota. Coś tam kombinuje i wyświetla nr modułu ale po chwili pokazuje się komunikat "Time Out pri cekani na byte, aplikace bude ukoncena". Praktycznie przed każdym wejściem w blok 46 poprzez VAG COM 311.2 muszę odłączyć aku na chwilkę bo inaczej też się nie łączy. Nie pokazuje żadnych błędów w module chociaż wydaje mi się, że jedna z mat podgrzewających lusterko nie grzeje ale mniejsza o to, błędów brak. Próbowałem wielokrotnie odłączyć aku przed połączeniem z motordiag ale to nie przynosi rezultatu. Zmieniałem też ustawienia emulatora portu COM tymi suwakami.

 

Kolejna próba odbyła się poprzez VDS-PRO ale jako, że mam kabel KKL USB to nie poszło i pokazuje komunikat "No UART found on COM 1".

 

Jednym słowem kaszanka. Bania mnie boli już od tego czytania i kombinacji. Może wina leży w kablu ?

Co mi pozostaje teraz zrobić bo wiosna idzie pomału i boje się, że nie zdążę w takim tempie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuba806,

jaką masz szybkość portu ?

 

ma być tak wustawieniu portu COM (dla emulacji pod USB)

prędkość 9600

Bity danych 8

Parzystość BRAK

Bit Stopu 1

Sterowanie przepływem BRAK

 

Zakładka ZAAWANSOWANE

Użyj protokołów FIFO Ptaszek

Bufor odbioru MAX (14)

Bufor Transmisji MAX (14)

Numer portu COM1 (taki też ustaw w MKM motordiag)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm właśnie odnośnie tej syreny to też mam pytanko jak to jest z tymi syrenami odnośnie kraju w którym auto będzie jeździło ???

Zmieniał ktoś syrenę tym czeskim programikiem ???

jakie są rodzaje, która jest najlepsza tzn najgłośniejsza ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze zmieniajac kraj bedzie zmieniala sie glosnosc a na pewnym ustawieniu syrena bedzie milczec ale nie pamietam na jakim. Ja sprawdzalem wszystkie i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zacząłem się interesować modułem komortu. Mam takie pytanie. Jaki kabel jest potrzebny żeby połączyć mojego laptopa z paskiem. I gdzie co mam wtyknąć. Interesują mnie domykanie szyb przez alarm a w ogóle chciałbym zobaczyć jakie mój moduł ma nie aktywne funkcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem passata b5 bez modulu komfortu czy po numeże win ktoś na forum może odczytać jaki moduł powinienem zakupić podaję vin wvwzzz3bzxp269149 . Z gory dziekuje za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałbym uaktywnić sobie automatyczne ryglowanie drzwi przy predkośco 15km/h,ale jest problem bo grupa 03 jest zablokowanai reszta tez,czy da rede jakoś odblokować te funkcje zeby je zmienic,lub czy można zamienić ten moduł na inny?

moduł to:

3B0 959 798 G

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam moduł 1JO 959 799J - czy da się zrobić domykanie szyb z pilota i ryglowanie drzwi po ruszeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam moduł 1JO 959 799J - czy da się zrobić domykanie szyb z pilota i ryglowanie drzwi po ruszeniu ?

 

Domykanie szyb z pilota tak

ryglowanie drzwi po ruszeniu tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. A czy mogę to zrobić vagiem , czy potrzebny będzie ten słynny czeski program ? Mam win XP. Proszę o jakieś wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie. A czy mogę to zrobić vagiem , czy potrzebny będzie ten słynny czeski program ? Mam win XP. Proszę o jakieś wskazówki.

 

Blokada drzwi VAGiem

 

kanał 46 lub 35 (w 3BG jest 46, a w 3B kanał 35)

 

Zapisujesz obecne kodowanie sterownika na kartce papieru

 

i do obecnego kodowania dodajesz +32

czyli np

obecne kodowanie 12865

do tego dodajesz 00032

nowy kodowanie to 12897

 

07- Adaptacja

wpisujesz nowe kodowanie

klikasz Do It.

jazda próbna i powinno działać.

 

Odnośnie szyb

czeski program

http://www.motordiag.cz/mkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest z tymi szybami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności