Skocz do zawartości
przybora

Domykanie szyb - VW Passat B5 z pilota.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Otóż mój problem polega na tym, że nie mogę przekodować swojego komfortu VAGiem ponieważ mam wersję USB i niestety nie chce się łączyć, ale nie o to mi chodzi. W domu znalazłem moduł domykania szyb, który miałem zamiar zamontować dawno temu wraz z modułem centralnego zamka w seacie, ale tak się złożyło, że ów moduł trafil do szafki. Moduł ten jest sterowany impulsem, który przekazywany miał być właśnie z w/w modułu centralnego zamka. Teraz moje pytanie, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy w instalacji jest takowy kabelek sygnałowy? Np w drzwiach kierowcy, albo w module komfortu? Czy też byłoby możliwe, że zadziała gdybym podpiął się pod kabel sygnałowy zamknięcia drzwi? Z góry dziękuję. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy też byłoby możliwe, że zadziała gdybym podpiął się pod kabel sygnałowy zamknięcia drzwi?
Jeżeli podczas zamykania auta, przytrzymanie klucza w zamku (w pozycji zamknij) skutkuje dosunięciem szyb, to podpięcie dodatkowego modułu spowoduje zamykanie szyb przy każdorazowym zamykaniu auta kluczem(bez przytrzymania). Zamykanie auta pilotem (oryginalnym) nie będzie domykało szyb.

Nie ma(tzn. jest ale nie taki, jakiego się spodziewasz :) ) przewodu sygnałowego moduł komfortu-zamek, czy szyby. Sygnał taki jest przesłany z modułu komfortu do sterowników drzwi(w drzwiach) w sposób cyfrowy.

 

VAGiem nie przekodujesz modułu komfortu pod kątem interesującej Cię funkcji.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem na czym polegalo modyfikowanie vagiem, a co do przewodu to tak tez myslalem, ale jak bd cieplej i znajde chwile to bede kombinowal cos z tym zrobic i jakby co to podziele sie swoja wiedza :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem na czym polegalo modyfikowanie vagiem, a co do przewodu to tak tez myslalem, ale jak bd cieplej i znajde chwile to bede kombinowal cos z tym zrobic i jakby co to podziele sie swoja wiedza :) pozdrawiam

jesli masz komfort 1c0 i pilot do tego to ruszysz domykanie szyb kabelkiem usb przez czeski program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli masz komfort 1c0 i pilot do tego to ruszysz domykanie szyb kabelkiem usb przez czeski program.

 

Kabelkiem usb tylko modele b5fl a modele b5 przez program z BIOS-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak , ja zrobiłem u kolegi chinczykiem i tez poszło

 

Dzięki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz modul 1c0 to czeskim rowniez ruszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli mam domykanie szyb z kluczyka w drzwiach to nie zpsuje nic podłączając sie do OBD2 tym czeskim programem i zrobie zgodnie z instrukcją poniżej? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - bardzo mądre pytanie! Sam mam domykanie szyb z kluczyka w drzwiach i chcę zrobić domykanie z pilota ale chciałbym też dodatkowo zrobić "anty napad" czyli ryglowanie drzwi przy 15km/h oraz sygnalizacje klaksonem przy zamknięciu auta z kluczyka.

Boję się, ze coś spierdzielę... także czekamy na opinię innych, doświadczonych "wyg" :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@up - bardzo mądre pytanie! Sam mam domykanie szyb z kluczyka w drzwiach i chcę zrobić domykanie z pilota ale chciałbym też dodatkowo zrobić "anty napad" czyli ryglowanie drzwi przy 15km/h oraz sygnalizacje klaksonem przy zamknięciu auta z kluczyka.

Boję się, ze coś spierdzielę... także czekamy na opinię innych, doświadczonych "wyg" :-)

 

Co do Twojego drugiego pytania to polecam :

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/2284-Automatyczne-ryglowanie-(zam)-drzwi-po-przekroczeniu-15kkm-h

 

sam dzis sproboje to zrobic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do Twojego drugiego pytania to polecam :

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/2284-Automatyczne-ryglowanie-(zam)-drzwi-po-przekroczeniu-15kkm-h

 

sam dzis sproboje to zrobic ;)

 

No proszę - myślalem, że to tylko dzięcki "czeskiemu programikowi" a jednak tutaj miła niespodzianka - w weekend pobawię się z tym anty-napadem dzięki VCDS :-) Dzięki !

To teraz czekamy co koledzy powiedzą nt. domykania szyb z pilota ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No proszę - myślalem, że to tylko dzięcki "czeskiemu programikowi" a jednak tutaj miła niespodzianka - w weekend pobawię się z tym anty-napadem dzięki VCDS :-) Dzięki !

To teraz czekamy co koledzy powiedzą nt. domykania szyb z pilota ;-)

 

 

Witam,

 

zrobiłem dzisiaj obie konfiguracja - domykanie szyb z pilota i autolock powyzej 15km/h i otwieranie drzwi po wyjeci kluczyka ze stacyjki. Wszystko poszlo bezproblemowo i nie ma co sie martwic :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jurko

witam mam passata b5 po lifcie z 2001r 1.9tdi . mam problem nie zawsze działa mi centralny zamek w drzwiach od kierowcy raz sie zamykaja normalnie raz wogóle taak samo dzieje się z szybami. zauważyłem że jak uderzam po tapicerce w tych drzwiach to raz jest normalnie a zaraz traci prąd tak jakby cos nie łączyło. prośiłbym o wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrostyk w zamku, wymiana zamka, albo czyszczenie+lutowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeski program nie ruszy w wersjach przed liftem tj. przed 2000r. jedynie przez BIOS na kabelku pod COM. Jeżeli ktoś nie chcę aż tak ingerować to zostało czekać aż czesi wypuszczą wersję 2.0, o ile wypuszczą w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

zrobiłem dzisiaj obie konfiguracja - domykanie szyb z pilota i autolock powyzej 15km/h i otwieranie drzwi po wyjeci kluczyka ze stacyjki. Wszystko poszlo bezproblemowo i nie ma co sie martwic :)

 

pozdrawiam

 

robiłeś to VCDS'em czy tym czeskim programikiem jednak ?

W VCDS'ie nie ma domykania szyb jest tylko opcja sygnalizowania klaksonem i autolock co nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W VCDS'ie nie ma domykania szyb jest tylko opcja sygnalizowania klaksonem i autolock co nie ?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli reasumując autolock zrobicl VCDS'em a domykanie szyb z "czecha" ?

Trochę mam watpliwości do tego czecha wiec poczekam co powie kolega :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności