-
Liczba zawartości
82 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O mlody24wp
- Urodziny 01/08/1983
Informacje osobiste
-
Imię
Arek
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Chmielnik k.Rzeszowa
Samochód
-
Generacja
-
-
Silnik
Nie passat
-
Rok produkcji
---
-
Uszkodzony napiancz łańcucha rozrządu - objawy.
mlody24wp odpowiedział Kimo → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Witam! z racji tego że nie posiadam już paska ale sąsiad wymieniał ten felerny napinacz w swoim 1.8 T postanowiłem podzielić się swoimi spostrzeżeniami które zauważyłem po rozebraniu na części pierwsze tego napinacza.Przebieg napinacza około 200 tyś orginalny auto od nowosci było w rodzinie , w środku napinacza jest 5 uszczelniaczy z tych 5 uszczelniaczy tylko jeden nadawałby się do ponownego zastosowania (bynajmniej tak wyglądał)reszta była albo pęknięta albo pod wpływem wysokiej temperatury skurczona o 30%(w sensie grubości), już nie wspomnę że po zgięciu łamały siE jak zapałki (stwardniały pod wpływem temperatury i straciły swoja elastyczność)straciły swoje własciwości uszczelniające i nie trzymały cisnienia oleju w napinaczu (spełniają taką funkcje jak pierścienie na cylindrze),a kanały olejowe czyściutkie , zero jakiegokolwiek osadu czy nagaru olejowego w napinaczu.Więc stwierdzenie moje jest takie że można by było zregenerować napinacz gdyby tylko udało sie dobrać uszczelnienia do tego napinacz i żeby były odporne na wysokie temperatury!!! pozdrawiam -
Witam kolega zakupił niedawno passata 1.9 tdi nie wiem jakie oznaczenie silnika rocznik 98 układ wydechowy jest w stanie agonalnym :sese2 chce go wymienić i znalazł na tablicy ogłoczenie z układem wydechowych ze stali nierdzewnej . Czy nada sie to varianta b5 i czy jest ktoś w stanie ocenić stan tego układu wydechowego za wszystkie informacje dziekuje i pozdrawiam w imienkiu sąsiada.pozdro link http://olx.pl/oferta/tlumik-srodkowy-i-koncowy-fk-z-nierdzewki-fkddvw909-vw-passat-b5-CID5-ID5ZYX3.html#15040cab84
-
Dopasowanie nowego kluczyka - Kodowanie pilota
mlody24wp odpowiedział temat → Elektryka, oświetlenie
raczej żaden nie bedzie sie nadawał bo twój moduł nie ma opcji otwierania z pilota:hmm -
Dopasowanie nowego kluczyka - Kodowanie pilota
mlody24wp odpowiedział temat → Elektryka, oświetlenie
-
Napinacz łańcucha rozrządu - VW Passat B5 1.8 20V
mlody24wp odpowiedział temat → Silnik, skrzynia biegów
niczym się nie różni bo masz napinacz z wtyczka. -
pobierz tu napewno działa sprawdzone http://www.vag-diag.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=10
-
Uszkodzony napiancz łańcucha rozrządu - objawy.
mlody24wp odpowiedział Kimo → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Ja rozwiązałem problem z napinaczem sprzedałem wieśwagena i nie chcę mieć nic wspólnego z tą marką !!! tyle w temacie ! poszedł za 9 tyś ale i tak jestem w plecy zlicząc to co do niego dołożylem przez rok użytkowania:doh -
Uszkodzony napiancz łańcucha rozrządu - objawy.
mlody24wp odpowiedział Kimo → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Kolega może i ma skasowane auto i problemu z napinaczem też nie miał ale według opisu masz zwykły napinacz a piszemy o zmiennych fazach rozrządu i raczej chodzi o ten drugi:rozpacz -
Uszkodzony napiancz łańcucha rozrządu - objawy.
mlody24wp odpowiedział Kimo → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Kolego do ADR od 97 roku szły z czujnikiem który kosztuje w aso koło 2000 klocków a swaga 1100 zł , za 400zł to made in china:marecek -
Uszkodzony napiancz łańcucha rozrządu - objawy.
mlody24wp odpowiedział Kimo → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Chyba założę temat jaki najdłuższy przelot na chińskim napinaczu i gdzie zakupiony! Jak dla mnie gdy by wytrzymał około 40 tyś wziąłbym go bez zastanowienia więcej tym wyjebołkiem nie poganiam :poddajesie szkoda na to auto zdrowia, pieniędzy i czasu. -
Uszkodzony napiancz łańcucha rozrządu - objawy.
mlody24wp odpowiedział Kimo → na temat → Silnik, skrzynia biegów
A czy ktoś z was przyglądał się temu napinaczowi ?http://allegro.pl/napinacz-lancucha-rozrzadu-vw-audi-seat-1-8-20v-i4585725387.html Obserwuje tą aukcje już ponad miesiąc i gość sprzedał już z 15 sztuk tego .Pisałem do niego i twierdzi że to orginał i daje na niego 2 lata gwarancji na paragon jak w ASO i 1 rok na fakture.Z tego co zauważyłem tylko u niego na pudełku są te niebiesko czerwone naklejki takie same jak na pudełkach i opakowaniach z częściami zakupionymi w ASO o ile to jest pudełko od tego napinacza. Reszta alegrowiczów ma tylko pudełko wyglądające jak alaorginał ! co myślicie? -
[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA
mlody24wp odpowiedział zbylut → na temat → Elektryka, oświetlenie
wychodzi na to że jest z nim problem!ja bym sprawdził czy moduł komfortu ma zasilanie,jeśli ma to prawdopodobnie jest uwalony. -
[B5] Moduł komfortu TEMAT ZBIORCZY, TUTAJ ZADAJEMY PYTANIA
mlody24wp odpowiedział zbylut → na temat → Elektryka, oświetlenie
programowanie to najmniejszy problem w tym wszystkim oto link do procedury http://forum.vw-passat.pl/threads/1543-Dopasowanie-nowego-kluczyka-Kodowanie-pilota?highlight=kodowanie%20pilota%20kluczyka -
Uszkodzony napiancz łańcucha rozrządu - objawy.
mlody24wp odpowiedział Kimo → na temat → Silnik, skrzynia biegów
jesli masz ten kluczyk do skręcenia starego napinacza to chyba obejdzie sie bez odkrecania żadnego z wałków. -
Uszkodzony napiancz łańcucha rozrządu - objawy.
mlody24wp odpowiedział Kimo → na temat → Silnik, skrzynia biegów
http://www.a6klub.pl/viewtopic.php?t=60998 ta sama procedura co w 1.8 adr przeczytaj do końca unikniesz niepotrzebnego rozkręcania wałków .
