Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Obojętnie jaka opona zawsze podobny opis:((

W oparciu o najnowsze rozwiązania techniczne stworzyliśmy oponę która się nie zużywa, przyczepność zadziwia tak, bardzo że na oponach letnich przejeździsz nawet kilka sezonów zimowych i inne dyrdymały, du*a du*a du*a..

Wiem, że trzeba zachwalać produkt żeby go sprzedać ale ktoś kto chce kupić opony jak czyta taką wazelinę to najchętniej jeździł by na samych tarczach...

ehh..:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz te z 2 linku - yokohama c-drive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yokohamy są naprawdę ok - były pierwotnie mało popularne w polsce, lecz się na nie skusiłem. Jezdziłem przez 2 sezony (wraz z zimą) i byłem super zadowolony. Autko wraz z oponami sprzedałem - właściciel dalej jezdzi na tych gumach.

 

Teraz do paska założyłem Pirelli P7, i w porównaniu do poprzednich michelinów mega wypas. Auto na mokrym idzie jak na suchym, nie ma uślizgów, jest tylko troszkę głośniejsza. Ale ogólnie same plusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam opon do mojego szczupcia rozmiar 14R 185/60 do 200 zeta za sztukę... Jesteście w stanie cos polecić z tego sklepu http://www.opony.com/ ?

 

Będę wdzieczny za pomoc ;)

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Zastanawiam się nad kupnem poniższych opon, może ktoś pomoże w wyborze (auto jak w opisie):

 

http://www.motostrada.pl/debica_passio_2/opony_195_65r15_56324.html

http://www.motostrada.pl/barum_brillantis_2/opony_195_65r15_69531.html

http://www.motostrada.pl/sava_perfecta/opony_195_65r15_47971.html

http://www.motostrada.pl/fulda_ecocontrol/opony_195_65r15_52998.html

http://www.motostrada.pl/barum_bravuris_2/opony_195_65r15_59675.html

 

 

W optymistycznym wariancie jezeli uda mi się skombinować kase to brałbym pod uwagę 2 poniższe opony:

 

http://www.motostrada.pl/kleber_dynaxer_hp3/opony_195_65r15_69792.html

http://www.motostrada.pl/continental_contipremiumcontact_2/opony_195_65r15_48677.html

 

Zależy mi na opinii z tych 5 pierwszych, chyba że coś innego jeszcze w tych cenach.

Prosił bym również o opinie które najlepsze spośród tych wszystkich łącznie z continental i kleber?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z cała pewnościa moge polecic Kleber Dynaxer HP3, Nowa rzeźba bierznika, super ciche, na mokrym aquaplaning nie istnieje no i cena bardzo przystepna. Za sztuke zaplacilem w sumie rowne 200zl montarz i wywarzanie w cenie. Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast polecać opony zrobię coś całkiem odwrotnego, wiem, że to mały ot, ale co tam. Wczoraj zanabyłem okazyjnie pirelli p6000 185/55/15 (bo rozmiar producenta 205/50/15 jest za szeroki na nasze koleiny na przodzie). opony masakra, może dobrze się trzymią drogi, ale są tak głośne, że myślałem, że wszystkie 4 łożyska na raz poszły w p...zdu. Nie polecam tych opon, a po przestudiowaniu opinii na temat tego modelu tym bardziej wiem, że się nadziałem, całe szczęście to doświadczenie kosztowało mnie zaledwie 30zł ;) Teraz już wiem, czemu poprzedni właściciel puścił je za bezcen z dość dobrym bieżnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie oponki brac Bridgestone er300 czu Continental Spostcontact2 w rozmiarze 205/55/16 ??? prosiłbym o porade lub jakies inne ewentualnie w podobnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie oponki brac Bridgestone er300 czu Continental Spostcontact2 w rozmiarze 205/55/16 ??? prosiłbym o porade lub jakies inne ewentualnie w podobnej cenie

 

Ja wlasnie jestem po zakupie Toyo proxes t1r, polecam i opony i sklep: http://www.motohurt.com - maja calkiem dobra cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj zanabyłem okazyjnie pirelli p6000 185/55/15 (bo rozmiar producenta 205/50/15 jest za szeroki na nasze koleiny na przodzie). opony masakra, może dobrze się trzymią drogi, ale są tak głośne, że myślałem, że wszystkie 4 łożyska na raz poszły w p...zdu.

Ich wątpliwe "zalety" poznasz dopiero na mokrej drodze... P6000 to dno. Do tego szybko się ścierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie oponki brac Bridgestone er300 czu Continental Spostcontact2 w rozmiarze 205/55/16 ??? prosiłbym o porade lub jakies inne ewentualnie w podobnej cenie
Jeżdze na oponkach Continental Sportcontact2 205/55/16 i bardzo polecam są to opony asymetryczne takich szukałem nie są kierunkowe więc sprawa tzw.ząbkowania niewchodzi w gre są przez swoja budowe bardzo ciche , maja rant ochronny felge ,bardzo pewnie prowadza się w zakrętach i na prostej zarówno na suchym jak i mokrym asfalcie na tych oponach bardzo trudno zerwac przyczepnośc a to chyba największy dowód na to że opony bardzo dobrze trzymaja się nawierzchni co tu dużo mówić sa to opony z górnej półki cenowej i jakościowej jest to największy dostawca opon w europie na pierwszy montaż a to chyba największa rekomendacja niechce tu przechwalać i reklamowac bardzo firme continental ale ja nastepne opony zakupie tego samego producenta opony zimowe także mam tej samej firmy polecam jak najbardziej wszystkim tym którzy nie szukaja tanich opon tylko trwałych wytrzymałych i bardzo dobrze wykonanych na lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dunlop sp 9000 to ja mam na swoich 18" nie polecam...szybko soe zdzieraja i sa glosne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pirelli P6000 power... zrobiłem na nich ok. 90 tys , dobrze je wspominam , następnie skuszony promocją nabyłem Dunlop Sport SP 01 - poszły w jeden sezon ( ok. 40 tys) , Goodyear Excellence - bardzo przyzwoite opony , trzeba tylko zwrócić uwagę na kraj produkcji , podobno te wyprodukowane w Słowenii "ząbkują" - to wszystko było Peugeot 406 kombi , teraz passat , na kołach miał Michelin A3E nie do zajechania , ja zrobiłem na nich ok. 70 tys , ile zrobił Niemiec - nie wiem , strasznie drogie. Miałem awarię więc naprędce kupiłem 2 sztuki na przód Pirelli P6 ( promocja ) , poszły w jeden sezon , aktualnie kupuję Yokohamę A drive , dobra cena , a jak będzie zobaczymy . U mnie sezon to ok. 40 tys przebiegu , jeżdżę spokojnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pirelli P6000 power - bardzo dobre opony. Polecam je. Długo na nich można pojeździć i dobrze trzymają na drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudno wsumie wyczuć co jest dobre,to sie dopiero okarze w praniu Też jetem na kupnie opon, co kupie to w tej sytuacji patrząc na te testy nie wiem, ale też nie wiem czy im wierzyć do końca. Zobaczymy,jak kupie to dam znać co kupiłem.

Własnie kupiłem oponki do mojego pasacika Dunlop SP Fastresponse 205/55R16 91V

Jak na drugi dzień jazdy sprawuja sie świetnie, ciche, i trzymią dobrze w zakrętach.

Narazie była jazda na suchym, zobaczymy jak sie na mokrej drodze sprawdzą, mam nadzieje że dobrze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim aucie używam teraz Michelin Primacy HP.

Michelin produkuje dość "miękkie" opony do komfortowej jazdy. (Mam 205/55/16)

Jestem bardzo zadowolony, opona bardzo cicha, na mokrym i suchym bez zarzutu.

Zużywa się powoli, w porównaniu do wcześniejszych twardych Dunlopów - niebo a ziemia.

Jeśli ktoś szuka sprawdzonej opony z wyższej półki - brać śmiało!

 

Za to do Passata B6 (235/45/17) kupiliśmy opony Kleber Hydraxer.

Właścicielem Klebera jest Michelin więc często są to opony o podobnych właściwościach.

I w naszym przypadku potwierdziło się to. Sprawują się równie dobrze jak moje Micheliny, można im jedynie zarzucić głośniejszą pracę - ale w porównaniu do Continentali ContiSport Contact 2, które jeździły od nowości i tak jest znacznie ciszej.

A warto się tą oponą zainteresować ze względu na cenę.

Otrzymujemy oponę klasy średniej za bardzo konkurencyjne pieniądze.

Rozważane były w tej klasie jeszcze Good Year Excellence ale po czytaniu rozmaitych opinii daliśmy szansę Kleberowi - i było warto :)

Zresztą letnie gumy na Astrze, również mam Klebera (205/55/16) i to tylko potwierdza moją dobrą opinię o tych oponach.

Kleber nie jest może szatanem i przy dużych prędkościach nie jeździ jak przyklejona ale odpłaca się komfortem, trwałością i cichą pracą.

Pytanie po prostu czy ktoś zamierza kupić opony na jeden sezon i na nich szaleć, czy cieszyć się bezproblemową eksploatacją i bezpieczną jazdą?

Jeśli to drugie, to opony o których piszę są zdecydowanie godne polecenia :)

Edytowane przez Matee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę jedną pozytywną opinię o nowych Kleberach, a czy coś już więcej o nich wiadomo? Używacie lub słyszeliście jakieś wiarygodne opinie o nowych HP3 Made in Rumunia ?

 

Cena zachęcająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdze na oponach Sawa intensa rozmiar 215/45/17 tyle ze nie za duzo po Polsce z wiadomych wzgledow (drogi dla nie wtajemniczonych) glownie w holandii oponki fajne. A teraz pytanie czy kierunkowe opony do paska moga byc bo mi mechanik powiedzial ze do tego modelu kierunkowe odpadaja tylko symetryczne lub asymetryczne. I tu dylemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności