Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem Dunlop SportResponse 205/65/R15. Po kilku kkm mogę szczerze polecić, ciche, trzymają się drogi, i nie były bardzo drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radekw

Ja mam Pirelli P Zero Nero GT - 235/45/17 .

Kupiłem je w promocji na Oponeo , razem z ubezpieczeniem wyszło niecalem 2000 zł za komplet.

Opony są genialne, trzymają się drogi jak przyklejone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak kolego przy koleinach i dziurach??? bo w 225/45 R17 jest masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może masz coś z autem nie tak ;) ja też mam w cycku 235/45 i koleiny mi nie straszne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiga ktoś na nowych Uniroyal rainsport 3 w rozmiarze 205/55 R16? Zastanawiam się nad takimi na przyszły sezon ale słyszałem że są miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie kupiłem TOYO PROXES T1S i C1S i z czystym sumieniem mogę polecić. Na mokrym są rewelacyjne i oczywiście na suchym też. Mam rozmiar 225x45x17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. na samym początku zaznaczam , że używając szukajki nie znalazłem więc pisze tu.

 

Potrzebuje porady w sprawie opony zimowych muszę 2 zakupić które wy byście wybrali z tych :

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/kormoran-snowpro-b2-205-55-r16-91-t#65862213

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroyal-ms-plus-66-205-55-r16-91-t#49374600

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/debica-frigo-2-205-55-r16-91-t/34674482

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/barum-polaris-3-205-55-r16-91-t#64118876

 

http://www.oponeo.pl/dane-opony/sava-eskimo-s3--205-55-r16-91-t#64013672

 

Może jakieś inne polecacie ??

 

Przyznam , że na początku w ciemno miałem brać Uniroyale ale tak przeglądając parametry to te Sawa niby najlepsze chociaż jakoś nie znam i nie słyszałem o takiej firmie a Wy ??

 

Ktoś coś może powiedzieć o tych co wrzuciłem lub o jakiś innych ??

 

Co prawda do zimy jeszcze trochę czasu ale wiadomo jak to w zimę większy popyt to i cena w górę

 

Pozdrawiam

Edytowane przez bartekzks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przypadkowo (w zeszłym roku) kupiłem z felgami 17' Yokohama S.drive 225/45 R17 91Y. Przeleciałem na nich do Rajchu a potem na Francję i całkiem przyjemnie, było może głośniejsze powyżej 200km niż continental sport contact 3 ale po ok 15k nie są zbytnio zjechane na zakrętach trzymają jak trzeba,a i cena nawet przystępna za nowe

 

e8963c300bb1d68f100430a37f47f5d3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Przeczytalem maaase postow, ale bardzo malo z Was smiga na oponach 18/225/40.

W swoim passeratti mam wlasnie takie opony, zalozylem w marcu nowe hankooki ventus i przod jest juz kompletnie lysy. Przejechalem na nich niecale 20k km. Zaloba, nie polecam nikomu tych opon.

Jako ze dosc duzo jezdze, szukam opony ktora bylaby bardzo trwala. Nie musi byc specjalnie ultraszybka i sportowa ( w N nawet na autostradzie mozna jechac max 100km/h, za 131 km/h traci sie prawko plus mandat wartosci samochodu)..

Czy mozecie cos doradzic? Myslalem o Continentalach Sport Contact 2 ( mialem je pare lat temu i wytrzymaly prawie 40 tys km zanim kibice sie z nimi nie rozprawili). Teraz jest juz dostepne SportContact5, czy jest tak samo trwale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przeglądam ten temat prawie 2 godziny i mam już nieźle namieszane...

Proszę polećcie mi opony 205/55 r16 ale koniecznie z rantem ochronnym- cena ok 250-300zł/szt

Myślełem nad Dunlopy Blueresponse ale brakuje w nich w.w. rantu.

Szczególnie zależy mi na dobrych właściwościach jazdy na mokrej nawierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michelin Energy Saver - mam w innym aucie w tym rozmiarze, którego szukasz i złego słowa powiedzieć nie mogę.

No może poza miękką ścianką boczną, ale jeśli auto używane zwyczajnie a nie do sportu to w niczym to nie przeszkadza.

BlueResponse wygrywają za to testy, brałbym je bez zastanowienia, a rant... nigdy mi się nie przydał. Jak masz przytrzeć to i tak przytrzesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w deszczu jeżdżę i nie zauważyłem niczego niepokojącego, no ale nie oczekuję na mokrym przyczepności opony typu slick na suchym - może dlatego.

Rainsporty miałem, serię II bodajże. Bardzo fajna opona, nie wiem jak z tą najnowszą III serią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w deszczu jeżdżę i nie zauważyłem niczego niepokojącego, no ale nie oczekuję na mokrym przyczepności opony typu slick na suchym - może dlatego.

Rainsporty miałem, serię II bodajże. Bardzo fajna opona, nie wiem jak z tą najnowszą III serią.

 

III też daje radę. Ja już nalatałem na nich 20tys. km i złego słowa nie powiem. Na suchym ok, na mokrym rewelka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej,

Przeczytalem maaase postow, ale bardzo malo z Was smiga na oponach 18/225/40.

W swoim passeratti mam wlasnie takie opony, zalozylem w marcu nowe hankooki ventus i przod jest juz kompletnie lysy. Przejechalem na nich niecale 20k km. Zaloba, nie polecam nikomu tych opon.

Jako ze dosc duzo jezdze, szukam opony ktora bylaby bardzo trwala. Nie musi byc specjalnie ultraszybka i sportowa ( w N nawet na autostradzie mozna jechac max 100km/h, za 131 km/h traci sie prawko plus mandat wartosci samochodu)..

Czy mozecie cos doradzic? Myslalem o Continentalach Sport Contact 2 ( mialem je pare lat temu i wytrzymaly prawie 40 tys km zanim kibice sie z nimi nie rozprawili). Teraz jest juz dostepne SportContact5, czy jest tak samo trwale?

 

Ja w innym VW miałem firesotny, jak dla mnie syf jakich mało. Głośne jak diabli kompletnie nie trzymały na mokrym, ale twój najważniejszy wymóg spełniają bo po 80 tys przejechanych miały jeszcze 3/4 bieznika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

Falken ziex mega dobre opony, trzymanie na mokrym rewelacja, nawet przy duzych predkosciach nie halasuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tych pieniążkach zdecydowałem się na vredestein sportrac 5 i zachowują się bardzo przyzwoicie, szybko na mokrym - zero niespodzianek. Płaciłem około 230zł/szt za 205/55/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w innym VW miałem firesotny, jak dla mnie syf jakich mało. Głośne jak diabli kompletnie nie trzymały na mokrym, ale twój najważniejszy wymóg spełniają bo po 80 tys przejechanych miały jeszcze 3/4 bieznika :)

 

Dzięki Stad,

Nabyłem drogą kupna Michały Pilot Sport Sp3, ponoć mają najdłuższy żywot wśród opon high performance i całkiem dobrze trzymają się na mokrym. Zobaczymy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponoć mają najdłuższy żywot wśród opon high performance

 

Na pewno krótszy niż bridge re050a....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na letnie : Continental ContiPremiumContact 205 x 60 x R16, ma ktoś, jakie opinie na suchym/ mokrym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności