Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2.03.2018 o 21:37, AndrzejP4 napisał:

Jak zwrotnica alu to stożek mały. Jak zeliwo to stożek duzy.

Nie rozumiem po co ta dyskusja :)

Na odwrót. Aluminium duży stożek. Żeliwo w przedlifcie mały a po liftach miały mały i duży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się tematowi wahaczy od jakiegos czasu i dalej nie moge sie zdecydowac jaka firme wybrac, kazda ma tylu zwolennikow ilu przeciwnikow, opinii jest tyle co uzytkowników, trudny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Streszcze 75 stron tego tematu w paru słowach: kupujesz dokladnie to czego potrzebujesz. Ja malo jezdze i kupilem taniego skv za pare stowek i doskonale licze sie z trwaloscia i koniecznością szybszej wymiany.

Ktos kupi Lema bo chce tluc wiecej kilometrow po wertepach.

Nie ma zlotego srodka, to jest jak wykupienie abonamentu, albo na 3 miesiace albo na 5 lat, Twoj wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, dartroom napisał:

Streszcze 75 stron tego tematu w paru słowach: kupujesz dokladnie to czego potrzebujesz. Ja malo jezdze i kupilem taniego skv za pare stowek i doskonale licze sie z trwaloscia i koniecznością szybszej wymiany.

Ktos kupi Lema bo chce tluc wiecej kilometrow po wertepach.

Nie ma zlotego srodka, to jest jak wykupienie abonamentu, albo na 3 miesiace albo na 5 lat, Twoj wybor.

Ja też mało jeżdżę i chyba też tak zrobię. Przy okazji wymiany zawieszenia będę wymieniał też przeguby, łożyska. Coś jeszcze warto wymienić przy okazji tej roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 8.03.2018 o 22:10, dartroom napisał:

Streszcze 75 stron tego tematu w paru słowach: kupujesz dokladnie to czego potrzebujesz. Ja malo jezdze i kupilem taniego skv za pare stowek i doskonale licze sie z trwaloscia i koniecznością szybszej wymiany.

Ktos kupi Lema bo chce tluc wiecej kilometrow po wertepach.

Nie ma zlotego srodka, to jest jak wykupienie abonamentu, albo na 3 miesiace albo na 5 lat, Twoj wybor.

A co w przypadku zakupu czegoś do ok 1000zł? Febi? Meyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na febi ponad rok. Zrobiłem około 20 tys może więcej. Żadnych kłopotów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Tastino112 napisał:

 

A co w przypadku zakupu czegoś do ok 1000zł? Febi? Meyle?

Podobnie, feby czy meyle hd czy rts to półka wyzej nad chinczykami, trwalosc wyzsza, ale nadal nie jak lem.

Jaka cena taka jakość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dartroom napisał:

Podobnie, feby czy meyle hd czy rts to półka wyzej nad chinczykami, trwalosc wyzsza, ale nadal nie jak lem.

Jaka cena taka jakość. 

Ok może się głupio dopytuję ale na jakie przebiegi można liczyć przy febi a jakie przy lemach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krysztalowej kuli nie mam, ale mysle ze ori lem z dobrego źródła powinien 150 tysi przejeźdzdzic. Febi moze 80 zrobi nie wiem... statystyk nie prowadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Właśnie czegoś takiego szukałem ;) Pytałem na SB ale nikt nie odpisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam amortyzatorów ze sprężynami do B5 FL 1.8T 02r. Szukam jakiegoś rozwiązania które będzie troche twardsze i niższe niż seryjne. Może ktoś polecić jakiś komplet ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś kupował już wahacze luk ina fag 823000230? W internecie brak opinii na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Stachu272 napisał:

czy ktoś kupował już wahacze luk ina fag

FAG to dawny Ruville. Teraz opakowany w kolorowe pudełko i z nowymi śrubami i nakrętkami w tymże pudełku. Super jakości bym się nie spodziewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 lata temu kupiłem 2 wahacze na górę , jeden LMO drugi TRW , od jakiegoś czasu mi się tukła prawa strona , dziś żona mi ruszała kierownicą a ja trzymałem za gałkę wahaczy.Okazał się że jeden ma luzy.Wyciągłem oba, okazało się że TRW mega ma luz a LMO dalej ciasno siedzi , jak nowy.Przebieg 90.000.

Myślę że warto kupić LMO , przynajmniej jest spokój na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lata jak ktoś mało kilometrów robi,podejrzewam że ten LMO pociągnie jeszcze z 50tys i też będzie do wymiany,od siebie dodam że wymieniałem ostatnio całe zawieszenie jednego z tańszych producentów po przebiegu leko powyżej 90tyś,i ku mojemu zdziwieniu na sworzniach luzu nie stwierdziłem, jedynie osłony gumowe miały już dość, na upartego jeszcze trochę kilometrów bym na nich zrobił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej poruszamy się w podobnych okolicach, z tym że ja bardziej wiejskich, a tam raczej autostrad nie ma, zresztą nie jestem jedynym z takim przebiegiem na owych wahaczach,są też inni, nawet na tym forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) Z prawej strony mam MS i od ponad 100 kkm jest cisza ;)
Z lewej testuję SKV ale przebieg dużo niższy, zobaczymy co ile wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności