Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

weź topran

 

W końcu głos rozsądku [emoji12]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Póki co najlepsze na rynku, potem TRW

Reszta na pół roku , max rok ,jazdy--------przy dobrych wiatrach.

 

To znaczy że miałem zajebiaszczego farta - jeździłem kilka lat, łącznie ponad 60 tyś km na zwykłych Master Sportach za niespełna 600 zł. Auto sprzedałem i nić nie pukało. Czuję że jestem szczęściarzem :brawo.

Edytowane przez melo
dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy że miałem zajebiaszczego farta - jeździłem kilka lat, łącznie ponad 60 tyś km na zwykłych Master Sportach za niespełna 600 zł. Czuję że jestem szczęściarzem :brawo.

 

Według szczupaka kłamiesz i się nie znasz tak jak ja [emoji12]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W końcu głos rozsądku

 

My tu sobie jaja robimy, tylko kiepsko wyjdzie jak ludzie w to uwierzą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczupak w nic nie uwierzy [emoji16]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy że miałem zajebiaszczego farta - jeździłem kilka lat, łącznie ponad 60 tyś km na zwykłych Master Sportach za niespełna 600 zł. Auto sprzedałem i nić nie pukało. Czuję że jestem szczęściarzem :brawo.

 

bo jezdziłeś po drogach bez dziur i nierówności.U mnie ten Master Sport po pół roku by skapitulował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Topran 2 banany od 5 lat i mają się dobrze więc czasami i gów.. potrawi wytrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój master sport jeszcze się trzyma. W zeszłym roku założyłem. Drogę mam taką że ser szwajcarski przy niej się czerwieni.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie Topran 2 banany od 5 lat i mają się dobrze więc czasami i gów.. potrawi wytrzymać

 

Topran to pakowacz, może się trafić coś markowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos jak moge podnies zawieszenie przod i tyl o 15cm Jesli tak to chetnie sie dowiem od czego moge czesci dopasowac i jakie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wie ktos jak moge podnies zawieszenie przod i tyl o 15cm Jesli tak to chetnie sie dowiem od czego moge czesci dopasowac i jakie

 

Z tymi 15 cm to grubo zaszalałeś. Ale parę cm Napewno da radę, sam bym trochę podniósł auto. Myślę że przód z a6 allroad by podszedł a na tył grubsze podkładki pod sprężyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami wystarczy kupić tanie nowe sprężyny i auto sie podniesie tak że aż w oczy szczypie. Ostatnio miałem paska tdi który był dużo niższy niż mój z zawiecha 1be. Ktoś założył sprężyny monroe niby według katalogu a było za nisko.Założyłem na przód sprężyny kamoki i się fajnie podniosło.Mierząc od podłoża do rantu błotnika wyszło 69 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, a ja się z wami podzielę moimi doświadczeniami z zakresu zawieszenia. Montuje głównie TRW czasami Lem i w chwili obecnej lepszych nie szukałem, czasami kupuje meyl. Od 3 lat założone mam sprężyny wzmocnione Monroe, które sprawiły że pasek jest bardzo twardy, a co za tym idzie nie ociera o żadne krawężniki i chodniki (podniósł się sporo do góry). Od chwili zakupu to jest roku 2009 do chwili obecnej zrobiłem 200k a pasek ma przebieg 390k. Końcówki tylko i wyłącznie TRW żadne tam zamienniki w stylu kamoka, które po 6 miesiącach potrafią się kompletnie wybić wiem bo zostałem namówiony na ich zakup i mogę ocenić ich wykonanie po ich wymianie. Nie kupowałem jeszcze całego kompletu, gdyż nigdy nie doprowadziłem do takiego stanu bym musiał wymieniać wszystkie na raz. Jak kupujecie gówniane wachacze to nie ma co się dziwić, że robicie wymianę wszystkich na raz. Ogólnie do fanów forum jestem od roku zakupu auta ale rzadko zdarza się bym musiał wchodzić tu i się wypowiadać. Pozdrawiam wszystkich i szerokości Venom (zloty Olsztyn pod Real)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiac jezdze (3-4 tys) na MasterSportcie, wymienilem caly komplet, poki co nic nie wali a jezdze po Łodzi (kto jezdzi ten wie, chyba najgorsze drogi w kraju) jedyne co mnie denerwuje, to ze przed wymiana walilo zawieszenie bo bylo wybite, teraz kazdy drobny wyboj cholernie slychac, glosne to zawieszenie, oryginalny lem tez jest taki glosny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edytowane przez papug013
dla niewtajemniczonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam skrzypi jak nie wiadomo co. Jak jest wilgotno/mokro to nie skrzypi. "Wszystko wyschnie" i jest tragedia.

 

Wymiana całości będzie najlepszym rozwiązaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi mastersport właśnie się skończył 3 lata na całym komplecie to i tak dobry wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi mastersport właśnie się skończył 3 lata na całym komplecie to i tak dobry wynik

 

3 lata to akurat niewiele co komu mówi....ile km zrobiłeś w tym czasie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 lata to akurat niewiele co komu mówi....ile km zrobiłeś w tym czasie??

 

Troche mowi bo gumy oslaniajace czesto sa slabej jakosci i padaja pod wplywem proby czasowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, trzy lata niewiele mówi... Byłbym zadowolony jakby tyle wytrzymał, to by było u mnie grubo ponad 100kkm ;)

3 lata to te gumki wytrzymają spokojnie, podaj przebieg Dawid to coś będziemy wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności