Skocz do zawartości
Gość tymon

Problem z zasilaniem radia

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę, aby mi w nocy rozładowało akumulator.
Jesli po wyciagnieciu kluczykow ze stacyjki nie mozesz wlaczyc radia, to aku sie nie rozladuje.

 

Mialem przerabiac zeby stale byla napiecie na radiu, ale odpuscilem zagadnienie z tego wzgledu, iz w ogole nie uzywam przycisku POWER na radiu, a czasami panel zostawiam wysiadajac z auta, wiec radyjko by sobie dalej gralo rozladowujac aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisze na nim MUTE - można go w jakiś sposób wykorzystać też? Pozdrawiam i z góry dziękuję

witam z tego co pamietam Kabelek mute mozna wykorzystać np z CB radiem.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jednak ten niebieski(zdjęcie mojego poprzedniego załącznika -> system remote control) nie podaje stałego napięcia na antenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

remote używasz do podłączenia np wzmacniacza, podczas włączania radia podaje prąd na wzmacniacz.

tylko musi być odpięty ten niebieski kabelek na wsuwce, tak aby nie było podłączenia do kostki iso auta, inaczej będzie prąd stały(wzmacniacz będzie cały czas chodził)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. :) Wyjmę go z kostki auta, i podłączę pod wzmacniacz antenowy. Resztę zostawię, jak jest.

 

Dzięki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok rozumiem. Wyjmę go z kostki auta, i podłączę pod wzmacniacz antenowy. Resztę zostawię, jak jest.

 

Dzięki, pozdrawiam.

miałem na myśli oddzielny wzmacniacz mocy nie separator, bo takie coś masz podłączone tak? jeśli tak to chyba możesz zostawić tak podłączone jak masz, pewny nie jetem, bo radia nie słucham i nigdy w te separatory się nie bawiłem w passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieaktualne

Edytowane przez Gentelman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli po wyciagnieciu kluczykow ze stacyjki nie mozna wlaczyc radia, to aku sie nie rozladuje czyli nie powinno być żadnego poboru prądu na akumulatorze?Czy to jest prawda czy raczej nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli radio jest wyłączone to jak ma pobierać prąd? Jedynie dioda mruga, ale to można pominąć w kwestii poboru prądu (mowa o oryginalnym radiu VW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pobiera,żadne radio-tylko tyle co mały LED,a to w sumie nic :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam słuchajcie chciałbym dowiedzieć następującej rzeczy dorzucam fotki zdjęć mojej wtyczki od radia samochodowego. Pytanie brzmi za co odpowiadają poszczególne piny/kolory kabli we wtyczce.

7eeca01c537b454fm.jpg 8366eeb83697f14bm.jpg ec2403867cae8008m.jpg

 

Będę wdzięczny za każdą pomoc w tej sprawie.

 

pin.1 /biało-niebieski/

pin.2 wyciszenie radia przy rozmowie tel./biało-szary/

pin.3 /zielono-brązowy/

pin.4 włącz/wyłącz radio po kluczyku /czerwony/ cienki

pin.5 /czerwono-niebieski/ gruby

pin.6 podświetlenie ale czego???? /szaro-niebieski/ cienki

pin.7 stałe 12V /czerwono-niebieski/ gruby

pin.8 masa /brązowy/ gruby

 

 

pin.1

pin.2

pin.3

pin.4 +12V bezpośrednio z akumulatora ???

pin.5 wejście do sterowania anteny aut., na tej końcówce pojawia się 12V po włączeniu radia

pin.6 dodatkowe oświetlenie klawiszy????

pin.7 +12V po stacyjce

pin.8 masa, minus zasilania

Edytowane przez rutek21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś cały wątek. Post 6 masz tam stronę tam jest wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z resztą pinów od czego mogą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki koledzy rozjaśnia się coraz bardziej a powiedzcie mi co można podpiąć /jakie urządzenie/ pod

 

pin 1 to opcja jak ją uruchomić wie ktoś

pin 2 to do obsługi zestawu tel.

pin 3 /wyjście sterujące +12V/

pin 4 to jest jasne

pin 5 np. wzmaczniacz

pin 6 podświetlenie ale czego???

pin 7 to też jest jasne

pin 8 to też jest jasne

 

A gdzie np można podpiąć separator antenowy /wzmacniacz sygnału FM/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki koledzy rozjaśnia się coraz bardziej a powiedzcie mi co można podpiąć /jakie urządzenie/ pod

 

pin 1 to opcja jak ją uruchomić wie ktoś

pin 2 to do obsługi zestawu tel.

pin 3 /wyjście sterujące +12V/

pin 4 to jest jasne

pin 5 np. wzmaczniacz

pin 6 podświetlenie ale czego???

pin 7 to też jest jasne

pin 8 to też jest jasne

 

A gdzie np można podpiąć separator antenowy /wzmacniacz sygnału FM/

Pin 1 - w zależności od radia,musi mieć taką opcję.

Pin 6 -podłączasz pod przewód podświetlania instrumentów.Odpowiada za ściemnianie podświetlania radia.

Wzmacniacz FM pod sterowanie wzmakiem możesz podpiąć,to ten w którym pojawia się + po włączeniu radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktos czy radyjka sony posiadaja logike zaplonu? Mianowicie mex bt2800?

Edytowane przez dugi665

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy i widzę ze nie mogę założyć nowego wątku więc się podpinam. Mam Passata 1.9 TDI b5 po liftingu piękny jak z fabryki sciągnięty z rajchu 4 miesiące temu i nie chcę go pokaleczyć. Mam radio Betta a chce mieć Gamma bo z tego co się doczytałem tylko z Gammy mogę mieć dzwięk z przodu i z tyłu. Ponad 2 dni wertowałem forum i proszę mnie nie odsyłac do szukajki czy mówić abym się puknął bo już było a odpowiedzi nie znalazłem. Widzę że na forum jest sporo fachmanów więc licze na pomoc. I tak:

1. Radio jedno i drugie jest fabryczne i chyba wszystko w kostce będzie OK. Jednak wczoraj próbowałem zdjąć osłonę głośnika z tyłu i oczywiście ułamałem zaczepy bo chyba trzeba najpierw zdjąć poszycie drzwi. Stąd moje pytania może głupie ale chcę uniknąc takich sytuacji bo nie chce mięć skypiacego gruchota i może lepiej sobie odpuścić. Moje pytanie jest czy pomimo braku głośników w tylnich dzwiach i fabrycznie zamontowanemu radiu Betta kable sa ciagniete do tyłu. B średni mi sie uśmiecha pruc cały samochód i ciągnąc kable i do tego trzeba jakoś podłączyć sie do kostki. Czy jak w kostce będzie podłączenie do tylnich głośników to gdzie bedą się kończyły ? Doczytałem się na forum że chyba w środkowym słupku. jak tak to jak tam sie dostać bez demolki ?

2. Jeżeli kable bedą w słupku to chyba muszę kupić oryginalne wiązki od głośników do tch kostek ? Może ktoś ma zdjęcia z demontażu osłon słupka i poszycia drzwi aby nic nie połamać.

3. W jaki sposób połaczyć głosnik niskotonowy wysokotonowy może ktoś ma schemat?

4 Jak wygladają oryginalne głośniki montowane w aucie (przód i tył takie same chyba że sie mylę) czy jak mam oryginalny głośnik to jeszcze potrzebuję jakąś maskownicę czy pierścień ? Jake są parametry fabrycznych głośników bo nie wiem czego szukać.

Może ktoś juz coś takiego ćwiczył i ma doświadczenie i zdjęcia będę bardzo wdzięczny. Nie chcę wstawiać zadnych niefabrycznych radioodbiorników aby nie niszczyć fabrycznego designu samochodu i nie chcę niczego popsuć stąd moje głupawe pytania.

5. Gdzieś się równiez doczytałem że zamiast zmieniarki do radia można podłączyc kabel z gniazdliem audio i do jego podłączyc np. mp3 czy np tablet. Byłoby to nie głupie bo wiele urządzń ma wyjścia słuchawkowe i bardzo by się rozszerzyło możliwości radia.

Pozdrawiam i oczekuję na pomoc.

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dużo tego ale elektryka itp to czarna magia dla mnie... Podam moją sytuację i poproszę o podpowiedź:

2013-02-03 11.54.14.jpg

Gdzie mam podłączyć ten niebieski przewód od separatora ? porównując z wcześniejszymi fotkami u mnie miejsca w kostce są już zajęte...

2013-02-03 11.53.35.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności