Skocz do zawartości
Gość tymon

Problem z zasilaniem radia

Rekomendowane odpowiedzi

Od poczatku chcialem sie tego dowiedziec. i tego gdzie go podlaczyc. bo wiesz, forum od tego jest, zeby sie doradzac, moze ktos mial taki sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to się nie chce szukać...w schemacie elektrycznym Paska ten kabel czerwony z paskiem niebieskim to stały PLUS z bezpiecznikiem 20A w skrzynce. Wchodzi do radia w miejsce stałego +12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz chodzi o to, ze mam 2 takie same kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tak jest na schemacie - są dwa takie same kable, oba są z tego samego bezpiecznika. widocznie ori radio potrzebuje mieć w kostce dwa zasilania. Spróbuj naprzemiennie podłączyć radio pod jeden z nich i sprawdź czy coś się dzieje z elektryką. Jeżeli coś będzie się działo na obu kablach, to znaczy że może być problem w wiązce auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal to samo... moglbys mi podeslac jakos ten schemat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj na PW email

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki

za pomoc, no ale nic nie pomoglo. to musi byc cos nie tak z eletronika u mnie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam vw passat b5 fl, w którym było zamontowane oryginalne radio, przyszedł czas na wymiane i padło na pioneer deh-1500ubb do którego była dołączona kostka ISO. Po podłączeniu nie działją mi głośniki z tyłu z przodu ok wszystko proszę o pomoc co muszę zminic w kablach żeby grało również z tyłu Zdjęcie0258.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu muszą być kolorami połączone.To foto niezbyt wyraźne więc nic tam nie widać dokładnie ;)

Do głośników w iso masz takie kable:

15294d1292011092-skad_wziac_plus_do_wlaczenia_radia_po_przekreceniu_kluczyka-1134910919_kostka_iso.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... chciałbym zmienić moj panel na panel z navigacją... moj panel:

111.jpg

 

Chcialbym mieć coś takiego: navi1.jpg

 

Co musze kupić oprócz navigacji zeby to zmienić ? widze ze ja mam mały schowe pod radiem to napewno bedzie trzeba zmienić całą obudowe... ale nie moge nic znaleść takiego na allegro.

 

Dajcie znać pozdrawiam

 

ps. Wesołych Świat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję, pozamieniać. Te kabelki z pinami z kostki można wycięgnąć i pozamieniać nie uszkądzę ich przy wyciąganiu czy muszę mieć specjalne narzędzie do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj użyć dwóch igieł do wyciągania tych pinów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że piszę w tym temacie!

Mam mały problem z radiem gamma 5. Najpierw miałem zwarcie w przednim, prawym głośniku. Po odkręceniu tapicerki i schowka "pasażera" problem znikł i pojawił się nowy tj. radio nie łapie fal. Kod przyjmuje, podświetlenie, kaseta oraz jakiś tam dźwięk jest. Po podłączeniu kabla"VAG" na radiu jest tylko jeden błąd związany z anteną, błąd ten istniał już wcześniej i radio grało! Radio zostało przemyte spirytusem i dalej nic. Czy problem tkwi w radiu czy w kostkach przy schowku pasażera? Czy radio będzie grało na samym kablu umieszczonym w gnieździe? I jeszcze jedno jaka powinna być rezystancja na gnieździe ant. radia a jaka na radiu?

Dziękuję za pomoc!

Edytowane przez aszmbk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B4

 

Kupiłem nowe radio. Wyciągnąłem stare, podłączyłem nowe, włączyłem zapłon, uruchomiłem radio - działa. Ustawiłem stacje i chciałem sprawdzić czy zachowa w pamięci po wyłączeniu zapłonu - wyłączyłem zapłon, radio wyłączyło się, po ponownym włączeniu zapłonu i próbie uruchomienia radia, niestety nie włączyło się już. Sprawdziłem miernikiem zasilanie na pinach. Z pinu 7 - zasilanie z akumulatora - napięcie jest, natomiast z pinu 4 - zasilanie po stacyjce - z włączonym zapłonem nie było już napięcia. Wcześniej zasilania z tego pinu na pewno było, bo sprawdzałem przed podłączeniem dotychczasowego radia.

 

Pytanie: co poszło nie tak, co się mogło spalić, czy jest bezpiecznik odpowiedzialny za dopływ zasilania na pin 4 po stacyjce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem nowe radio ładnie schowałem i już od pierwszych minut słuchania widać że coś nie tak... całe rdio (podświetlenie przycisków, podświetlenei wyświetlacza ) mruga co chwila...czy to ma coś współnego ze złym montażem radia? skoro to tylko podpięcie gtowych kostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podłączyłem nowe radio ładnie schowałem i już od pierwszych minut słuchania widać że coś nie tak... całe rdio (podświetlenie przycisków, podświetlenei wyświetlacza ) mruga co chwila...czy to ma coś współnego ze złym montażem radia? skoro to tylko podpięcie gtowych kostek

jakie to radio? i czy ma kostki czy gniazdo iso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany:sciana

 

Okazało się że tak po prostu gra DEMO które wyłączyłem i problem znikł :blink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności