Skocz do zawartości
Gość tymon

Problem z zasilaniem radia

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie...mam nadzieje,że w dobrym temacie. Otóż mam zamontowane radio kenwood podpięte kostką iso. problem polega na tym,że po wyjeciu kluczyka radio traci wszelkie ustawienia. nie idzie tez włączyć bez kluczyka...

w bmw działało bez zarzutów po podłączeniu kostki ale juz w espace i tu są cyrki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby pamiętało wszystkie ustawienia musisz zamienić kable żółty z czerwonym. A co do grania bez kluczyka to nie mam pojęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby pamiętało wszystkie ustawienia musisz zamienić kable żółty z czerwonym

To się zgadza.

 

Radio nie będzie grało dopuki nie dostanie + po stacyjce. Czyli bez kluczyka nie będzie grało przy zachowaniu obecnej instalacji. Są na to 2 sposoby, właściwie 2,5 sposobu.

 

1. Plus z akumulatora podłączasz w miejsce żółtego i czerwonego przewodu - radio będzie grało bez kluczyka, ale za każdym razem będzie je trzeba włączyć i wyłączyć z ręki bo nie będzie "widziało" kluczyka.

 

2. można zrobić dodatkowy włącznik, który będzie podawał plus po kluczyku. Radio będzie grało, kiedy włącznik będzie w pozycji ON. Włączas włącznik, radio myśli że jest kluczyk i gra. Trzeba pamiętać tylko o zastosowaniu diody prostowniczej, żeby oszukany plus nie był w całej instalacji tylko na radiu.

 

2,5. guzik i przekaźnik czasowy - dusisz guzik i przekaźnik trzyma np 1h radio gra przez 1h i później się wyłącza. też trzeba zastosować diodę, ale nie trzeba pamiętać o wyłączaniu.

 

Przekaźnik bez guzika nie ma sensu bo wtedy zawsze jak wysiądziesz z auta to radio będzie grało 1h chyba że je wyłączysz z ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamienic miejscami kable czerwony i żółty na kostce wychodzącej od radia czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wtedy radio będzie trzymało pamięć i będzie uruchamiać sie razem z kluczykiem i razem z kluczykiem wyłączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamienione kable i rozwiązanie się sprawdza, wówczas radio uruchamia się z kluczyka i z kluczyka gaśnie, w sumie takie rozwiązanie się przydaje, bo nie trzeba pamiętać o wyłączaniu radia:)

 

____________________

Wszystko jest*możliwe http://motoneo.pl nasza oferta jest super!

Edytowane przez Connie72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zamienione kable i rozwiązanie się sprawdza, wówczas radio uruchamia się z kluczyka i z kluczyka gaśnie, w sumie takie rozwiązanie się przydaje, bo nie trzeba pamiętać o wyłączaniu radia:)

 

To rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę. Jak nie chcesz aby ktokolwiek bawił się radiem na postoju, to bez kluczyka ani rusz. Kumpel jakby mógł to by aku w aucie mi wydoił (jeszcze jednego dubstepa i jeszcze głośniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewazjestem zielony zapytam. Kabeliki przeciac i na krzyz zlaczyc czy da sie je wyjac i przelozyc miejscami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poniewazjestem zielony zapytam. Kabeliki przeciac i na krzyz zlaczyc czy da sie je wyjac i przelozyc miejscami

 

 

Spokojnie da się przełożyć potrzebujesz dużej igły lub jakiegoś mocnego drucika i spokojnie wyciagniesz wsuwki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dostałeś z radiem przejściówkę na ISO to mogą być takie złączki właśnie na czerwonym i żółtym kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyjalem radyjko i nic nie musialem ciąć. Rozlaczylem konektory,zlaczylem na krzyz i dziala.wielkie dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam problem z pamięcią w radiu. Stwierdziłem że w końcu zrobię z tym porządek. Jednak wolę się upewnić i za pomocą zdjęć dowiedzieć się czy wymiany mam dokonać w tym miejscu.

 

Kostka iso zaznaczona czerwonym prostokątem

 

4f8072333322846.jpg

 

Wykonałem także pomiary miernikiem.

 

Brak kluczyka w stacyjce:

 

Pomiar dla przewodu czerwonego:

5cf232333340172.jpg

 

Wynik:

 

7acb41333340149.jpg

 

Kabel żółty brak napięcia.

 

 

Kluczyk w stacyjce na pozycji 2

 

Przewód czerwony taki sam wynik, czyli ma napięcie

 

Przewód żółty: pojawiło się napięcie.

 

ac23ca333340227.jpg

 

Wynik: 68f68b333340197.jpg

 

 

Instrukcja radia podaje następujące informacje.

 

Do zapłonu (czerwony)

Do akumulatora (+) (żółty).

 

Czyli żółty powinien mieć cały czas napięcie a czerwony dopiero wraz z kluczykiem i przękręceniem go na drugą pozycję. Pytanie czy bez obaw mogę przepiąć kable.

 

Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam za kłopot.

Edytowane przez tyrant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz zeby szło włączyć radio bez kluczyka czy tylko żeby miało pamięć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem żeby radio miało tylko pamięć. Stwierdziłem że spróbuję i udało się. Radio ma już pamięć. Trochę obawiałem się że coś może pójdzie nie tak. Najwięcej dało mi w kość wyciągnięcie pierwszego konektora później gdy już załapałem o co chodzi wszystko poszło jak z górki. Wasze wcześniejsze posty bardzo mi pomogły. Pozdrawiam i przepraszam za kłopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem żeby radio miało tylko pamięć. Stwierdziłem że spróbuję i udało się. Radio ma już pamięć. Trochę obawiałem się że coś może pójdzie nie tak. Najwięcej dało mi w kość wyciągnięcie pierwszego konektora później gdy już załapałem o co chodzi wszystko poszło jak z górki. Wasze wcześniejsze posty bardzo mi pomogły. Pozdrawiam i przepraszam za kłopot.

 

po to jest forum by pytać...ja sam sie ucze tego samochodu dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , poniewaz temat o podlaczaniu , mam pytanko , moje autko nie passat , ale golf 4 , postanowilem podlaczyc radio z dvd , cd tv bluetoth i inne bajery , po podlaczeniu do tej samej wiazki co byla w poprzednim radio , wszystko dziala radio zbiera , cd chodzi naglosnienie ok :D , a jednak gdy radio jest podlaczone do pradu pilot zamykania autka nie dziala , po odlaczeniu kostki zasilania otwiera , nie zamyka , dopiero po oddaleniu sie od auta na 10-15 metrow zaczyna zamykac , teraz moje pytanie gdzie moze byc problem ??? moje podejrzenie jest chyba na modul komfort , ale moze ktos sie z czyms podobnym spotkal ?? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam maly problem z oryginalnym radiem mojego paska. Otoz w momencie przyspieszenia i zwiekszenia obrotów radio się podglasnia, a kiedy obroty spadają radio cichnie. Jak pozbyc się tego problemu? Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest funkcja GALA w opcjach menu. Musisz tam wejść i zmienić ustawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Odkopie temat.

 

Mam pytanie - mam u siebie 4 glosniki i 4 tweetery.

 

Z kostki od radia wychodza po dwa kable na kazde drzwi ? Plus i minus do tych duzych glosnikow a do malych ida od glosnikow nie od radia ?

 

To cale audio w passacie ? Ma ktos moze schemat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko

dostałem ostatnio radyjko trevi usb 5730 bt, podłączyłem do passata - oczywiście musiałem zamieć żółty z czerwony, bo przy standardowym podłączeniu tylko działało podświetlanie.

Teraz radio włącza się po przekręceniu stacyjki i pamięta wszystkie stacje.

Ale jest problem z podświetlaniem. Radio podświetlane przyciski funkcyjne i nawet jak wyciągnę kluczyk radio przestaje grać ale podświetlanie świeci cały czas. Pewnie ze 2 nocki i będzie po aku, a stawiając na parkingu będzie po radiu i po szybie.

Jak odłączyć podświetlanie po wyciągnięciu kluczyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności