Skocz do zawartości
Gość tymon

Problem z zasilaniem radia

Rekomendowane odpowiedzi

To inaczej, gdzie znajdę końce kabli które mam pod sufitką a pod sufitką są 3 końcówki.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz antenę GSM/NAVI/FM to rzeczywiście z niej wychodzą trzy kabelki.Jak zdemontujesz radio to znajdziesz je za nim ;) FM,GSM powinno być podłączone do czarnych/okrągłych kostek,a trzeci kabelek dochodzi pod deską do navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę to innej pomocy się spodziewałem ale po zatym jest ok.

dzięki.pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość selk

Witam!

Jak pozostali użytkownicy mam problem. Posiadam VW Passat B5 z 1998r i zmieniłem radio z oryginała albo raczej z poprzedniego na radio marki Blaupunkt Calgary MP35, mój problem polega na tym że po wyjęciu kluczyka ze stacyjki radio się wyłącza, ale po włożeniu i zapaleniu silnika radio się już nie włącza trzeba zrobić to samemu (nacisnąć przycisk), na dodatek już po włączeniu od razu włącza się CD, stacje radiowe odbierają i są zapamiętane, lecz zegar za każdym razem ma reset. Czy ktoś z was drodzy koledzy jest w stanie łopatologiczny mi pomóc, udzielić rady czy też wysłać jakieś instrukcje lub fotki jak mam to zrobić żeby działało jak fabryka kazała? Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel prądowy zamiast pod czerwony to podpinasz pod żółty. Jak masz instrukcję to na bank jest o tym wzmianka.

 

ale po włożeniu i zapaleniu silnika radio się już nie włącza trzeba zrobić to samemu (nacisnąć przycisk)

 

No i niestety samo się nie włączy - będziesz musiał z palca odpalać

 

lecz zegar za każdym razem ma reset

 

Bo po wyjęciu kluczyka ze stacyjki odcinasz zasilanie od radia i automatycznie robi reset.

(Zasilanie czerwony-żółty - instrukcja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kabel prądowy zamiast pod czerwony to podpinasz pod żółty. Jak masz instrukcję to na bank jest o tym wzmianka.

 

czy wtedy będzie możliwość słuchania radia bez kluczyka w stacyjce? Chyba nie?

Bo zamieniasz podtrzymanie ze stałym zasilaniem jak rozumiem nie?

Wczoraj walczyłem ze swoim radyjkiem(w sumie to z ciekawości założyłem, bo wyglądem ani podświetleniem wcale nie pasuje:P ale już zostało :] )

 

MK nie głupieje (jak na razie) gra przyzwoicie, po przełożeniu w kostce radia kabelka zółtego w inne miejsce mam podtrzymanie stałe... ale radio nie wyłącza się razem z kluczykiem... a to jak wiadomo wygodna funkcja... ;-) z tego co wyczytałem da się to zrobić(zmieniając kable zasilające miejscami) ale czy wtedy stracę możliwośc słuchania radia nie mając kluczyka w stacyjce? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;-) z tego co wyczytałem da się to zrobić(zmieniając kable zasilające miejscami) ale czy wtedy stracę możliwośc słuchania radia nie mając kluczyka w stacyjce? :>

Albo po stacyjce,albo na stałe-takie dwie opcje masz normalnie.Jest jeszcze mozliwość podłączenia przez przekaźnik-taki najzwyklejszy.Wrzucałem gdzieś opis na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam czytam o tych Pioneerach i u mnie sprawa wygląda tak że 3lata temu kupiłem DEH 2000MP miałem problem z tym że szyby mi się nie zamykały jak zamykałem auto z pilota gdy radio było podłączone więc podjechałem do kolesia i zrobił mi coś takiego http://imageshack.us/photo/my-images/685/imag0154zd.jpg/ po tym zabiegu wszystko było elegancko i radio się wyłączało za pomocą guziczka i tak też się włączało...dwa dni temu zakupiłem DEH-2300UB oczywiście też Pioneer i tu ci niespodzianka taka że to radyjko już mi się nie wyłącza za pomocą guzika On/Off gdy go wcisnę radio że tak powiem wyłącza się ale nie do końca tj muza przestaje grać ale na wyświetlaczu co chwilę przewija się tekst"PIONEER"i tak do usranej śmierci czyli do wyładowania AKU...jedyny sposób na to to wyciągniecie panelu ale jakoś mnie nie bawi takie wkładanie go i wyciąganie co chwilę...dodam że Radio nie ma problemu z pamiętaniem czegokolwiek że nie załącza mi się przez stacyjkę itp. po prostu załącza mi się zawsze samo po podłączeniu panelu a co idzie za tym guzik On/Off nie spełnia u mnie żadnej roli no poza zmianą czy chcę jechać z CD USB czy TUNER bądź AUX na zdjęciu poniżej jest kostka pioneera ta od deh-2300ub http://imageshack.us/photo/my-images/827/imag0155wn.jpg/

zmienianie kabelków w stylu łączenie czerwonego z żółtym nic nie daje tzn nie robi żadnej różnicy i generalnie jak podłącze jeden żółty z jednym czerwonym to nie działa w ogóle muszą być oba podłączone ale jak już pisałem to nie robi żadnej różnicy...próbowałem podłączyć kostkę od DEH-2000MP ale nie pasuje do DEH-2300UB co mnie trochę zdziwiło bo przecież to tylko kable no chyba że ja mam jakieś dwie lewe łapy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym zdjeciu masz czerwony kabel z niebieskim paskiem polaczony z czerwonym a w kostce czerwony z paskiem jest uciety polacz tak jak bylo wczesniej:) a na drugim zdjeciu masz koste od twego radia tam zamien zolty z czerwonym i powinno grac:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pierwszym zdjeciu masz czerwony kabel z niebieskim paskiem polaczony z czerwonym a w kostce czerwony z paskiem jest uciety polacz tak jak bylo wczesniej:) a na drugim zdjeciu masz koste od twego radia tam zamien zolty z czerwonym i powinno grac:) pozdrawiam

niestety nic to nie dało...a dokładnie zrobiłem tak że czerwony z niebieskim paskiem połączyłem z tym czerwonym z niebieskim paskiem co jest ucięty...sam znów czerwony zauważyłem że odpowiada za włączanie się radia za pomocą stacyji tj po przekręceniu kluczyka w pozycję w której sprawdzane są kontrolki radio załacza się,a po wyciągnięciu wyłącza się niestety w takiej kombinacji nawet gdy ono jest włączone to sie go też nie da wyłączyć za pomocą kluczyka i próbowałem to na milion różnych sposobów i za cholerę nic nie idzie...zastanawia mnie ten czerwono niebieski kabel bo on po połączeniu go do tej kombinacji o której pisze na samej górze to on za pomocą łączenia kostki od radia odpowiada za kabel biało niebieski który jest podłączany do kostki któa idzie do radia na tym drugim zdjęciu więc kompletnie nie czaje tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowales zamienic w tej drugiej koste czerwony z zoltym? jjesli to nic nie dalo to to sproboj zrobic tak: w tej drugiej kostce zlacz od strony radia zolty z czerwonym i podlacz najpierw do samego zoltego albo do samego czerwonego teraz powinno dzialac:) pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a probowales zamienic w tej drugiej koste czerwony z zoltym? jjesli to nic nie dalo to to sproboj zrobic tak: w tej drugiej kostce zlacz od strony radia zolty z czerwonym i podlacz najpierw do samego zoltego albo do samego czerwonego teraz powinno dzialac:) pozdrawiam:)

pokombinuje ale to nie teraz bo czasu brak :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - jestem tu dość świeży ale chciałem zapytać o okablowanie do radia. poniżej przesyłam schemat instalacji wraz z napięciami czy ktośbył by tak miły i opisał który kabel do czego służy ? z góry dziękuję. mam do wymiany kostke iso i chciałbym to raz a dobrze polutować co by mi jak najmniejsza liczba kabelków została luzem. Chciał bym to upchnąć w kostkę i mieć spokój.

 

Dodam że kabel żółto czerwony był wcześniej połączony z brązowym - niewiem czemu... :(

Niewiem również który kabel to antenowy. żeby go wpiąć na pin nr 5.

 

Proszę o pomoc i opis poszczególnych kabelków.

 

 

beztytuujoz.jpg

Edytowane przez Borgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam radio JVC KD-R401. Po podłaczeniu w aucie i wyciągnięciu kluczyka traciło pamięć. Pozamieniałem kable czerwony z żółtym i teraz jest ok. Ale moje pytanie brzmi czy da rade zrobić tak aby po wyciągnięciu kluczyka radio również gasło ale nie traciło pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba da.zólty pamiec musisz podlaczyc pod pradowy staly a czerwony pod prądowy ze stacyjki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy nic sie przy takim podłaczeniu nie spali albo elektronika niezacznie wariować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie powinno sie nic stac.ale lepiej udac sie do elektryka zeby samemu przy podlaczaniu nie spalic jakis bezpieczników

-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do centralnego... Jak zmostkowałeś te dwa piny ? poprostu połaczyłeś ze sobą(zrobiłeś mostek) ? czy jeden kabelek rozpiąłeś i połączyłeś do drugiego ?
Wsadzilem do passka pioneera DEH-140UB. Zamienilem kabelki zolty z czerwonym, by radio nie tracilo pamieci po wyjeciu kluczyka. Dziala.

 

Jak zrobic aby radio gralo bez kluczyka i sie tez wylaczalo w momencie gdy sie wyciaga kluczyk (by je wlaczyc ponownie trzeba nacisnac power na radiu), tak jak jest to w fabrycznych radiach passka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem radio Pioneer Pioneer DEH-140UBB oraz http://allegro.pl/wzmacniacz-separator-antenowy-audi-vw-seat-skoda-1-i2049764978.html. Radio podłączyłem podmieniając czerwony z żółtym w tych cieniutkich kabelkach(przejściówce) dołączonych do radia. Jak kolega wyżej :). Standardowo niebieski kabel był tam rozłączony. Pisze na nim: system remote control. Złączyłem je. Z niebieskiego wychodzi jeszcze jeden niebieski, więc idąc kolorami podpiąłem pod niego kabelek z sepatora, czy wzmacniacza(nie wiem dokładnie co to - grunt, że działa :)) Wszystko zaczęło działać jak ma, radio odbiera świetnie :) Mam jednak obawę co do prawidłowego podłączenia - jest dobrze? Nie chcę, aby mi w nocy rozładowało akumulator. Dodatkowo mam pytanie - radio podświetla się tuż jego włączeniu. Można jakoś to zmienić, aby podświetlało się razem z włączeniem świateł postojowych? Jest jeszcze żółty kabelek. Pisze na nim MUTE - można go w jakiś sposób wykorzystać też? Pozdrawiam i z góry dziękuję :)

DSC00009.jpg

DSC00011.jpg

Edytowane przez Meon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radio podświetla się tuż jego włączeniu. Można jakoś to zmienić, aby podświetlało się razem z włączeniem świateł postojowych?

Nie da się.

Jak włączasz radio, to automatycznie włącza się podświetlenie panelu i przycisków :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności