Skocz do zawartości
Gość tymon

Problem z zasilaniem radia

Rekomendowane odpowiedzi

radio pamięta ustawienia, a moduł komfortu działa kiedy ono jest wyłączone, w poprzedniej "konfiguracji przewodów" kradło prąd w takiej ilości że 3 dni nieużywania auta wystarczały na rozładowanie aku.

 

Rzeczywiście radio wyłącza się po jakimś czasie ale jest to co najmniej dobra godzina z hakiem ( nie zdążyłem jeszcze określić dokładnie ile)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak powinno byc podlaczone radio VW ALPHA:

 

gniazdo ISO:

 

1 nie podlaczone

2 mute (od zestaw tel)

3 nie podlaczone

4 on/off stacyjka

5 nie podlaczone

6 podswietlenie

7 stale 12V +

8 masa -

 

sprawdz co masz podpieta na pin A3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość mam problem z radiem w moim passacie b5 z97r. wyjołem radio (nie fabryczne) i załozyłem inne i nie działa, bespiecznik w radiu i po lewej stronie deski ok może ktoś ma pomysł co moze być przyczyną???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość mam problem z radiem w moim passacie b5 z97r. wyjołem radio (nie fabryczne) i załozyłem inne i nie działa, bespiecznik w radiu i po lewej stronie deski ok może ktoś ma pomysł co moze być przyczyną???

 

W takim razie sprawdź czy jest zasilanie w kostkach ISO w instalacji samochodowej-masa,stały + i + po zapłonie na drugim kablu.W radiu pewnie masz dwa do podłączenia-żółty i czerwony to plusy,jak je podłączysz-to już zależy czy chcesz mieć włączane radio dopiero po zapłonie czy też kiedy zechcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jest jeszcze gdzieś jeszcze jakiś bespiecznik na kablu od zasilania radia?

 

---------- Post added at 20:58 ---------- Previous post was at 20:37 ----------

 

 

 

 

pomoże ktoś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma więcej "bespieczników", chyba, że ktoś coś kombinował skoro mówisz, że było niefabryczne radio.

A stare działało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heya!

Krótkie pytanko - mam w B6 radio RCD 500 i teraz chcę wymienić na RCD 510. CZy coś musze kombinować czy będzie wszystko pasować?, mam B6 10.2005r, zestaw nokia fabryczny.

dzieki za odp.

Edytowane przez Pablo-MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już założone

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chcialem zasiegnac porady w sprawie podlaczenia radia, gdyz niestety nie posiadam wiedzy zeby samemu do tego dojsc. Mam Paska z USA i siedzi tam na samej gorze radio, pod nim odtwarzacz CD i na dole pokretla do ogrzewania... Radio jak wiadomo z USA ma nie caly zakres FM i brak RDSu... Kupilem DVD na 2din gdyz jak wyjme radio to i ten CD jest nie potrzebny... Wyjalem juz wszystko tylko teraz pytanie jak polaczyc kabelki zeby to dzialalo jak powinno, oprocz glosnikow bo z tym se poradze... Ponizej umiescilem schemat od radia i wtyczke jak sa umieszczone w nim kable...

 

img017.jpg

A tak to sie prezentuje we wtyczce:

wtyczka.jpg

Wtyczka A:

8 Czarny - Dwa czarne idace z radia zlaczone w jeden

7 Czerwony

5 Niebieski

4 Zolty

 

ORANGE, BROWN i PINK sa luzem nie podpiete do wtyczki... Dwa pierwsze chyba sa nie potrzebne ale ten "PINK - Front Illumination Control +12V" to chyba powinienem gdzies podpiac...

Czy musze we wtyczce od radia cos pozamieniac czy moge podlaczac nic nie zmieniajac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a wiecie może jak się wyciąga się te piny z kostki bo nie moge sobie z tym poradzić ??/? a kabelków raczej nie chcialbym rozcinac ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiemy :) Takie moje wazne pytanie teraz nie bedzie widoczne przez taka drobnostke :P

Jak zajzysz do srodka wtyczki to jak masz bolec to jedna strona dotyka wtyczki a przy drugiej stronie masz wyciecie... wkladasz maly srubokrecik miedzy bolec (blaszkie jak kto woli) a wyciecie i wyciagasz pin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki , poradzilem sobie z tym juz :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kabel "Parking Brake" moge podpiac pod kabel +12V w tej samej wtyczce???

I czy moje nowe radio (niefabryczne) tez bedzie sie wylaczalo po 30min jak nie bedzie wlaczony zaplon czy to tylko fabryczne tak maja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy kabel "Parking Brake" moge podpiac pod kabel +12V w tej samej wtyczce???

I czy moje nowe radio (niefabryczne) tez bedzie sie wylaczalo po 30min jak nie bedzie wlaczony zaplon czy to tylko fabryczne tak maja?

 

WSzystko zależy od radia jakie masz-podaj model.O ile mi wiadomo chodzi o to,żeby móc oglądać choćby filmy na DVD-a jeżeli kabel jest nie podłączony to nie da się tego zrobić ;) Przeważnie podpina się pod masę żeby go "oszukać" bo powinien być podpięty pod hamulec postojowy (ręczny) co wiadomo podczas jazdy jest niemożliwe :)

Przykładowa instrukcja JVC jest oznaczony jako Nr 7

Z tego co widziałem u Ciebie jest to kolor brązowy i jego właśnie musisz tak podpiąć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi... Myslalem ze to sie podlacza pod "+" i juz nawet podlaczylem ale radia jeszcze nie podpinalem do auta na szczescie ;) Czyli moge go podlaczyc do wtyczki tam gdzie jest masa? czy lepiej do jakiejs srubki czy cos?

Moje radio to BOSS BV9565BI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod masę i będzie funkcjonować podczas jazdy :ok

Możesz nawet we wtyczce,tak jak piszesz-tam przynajmniej jest pewna masa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :) ... A nie wiesz przypadkiem czy mozna zrobic tak w niefabrycznych radiach jak w tym fabrycznym bylo ze jak sie radio wlaczylo bez wlaczenia zaplonu to sie wylaczalo po 30 czy 40 minutach? To zalezy od podlaczenia czy od radia?

Edytowane przez Torreto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie sprawdzałem czy jest w tym modelu taka opcja ;) Ale nawet jeżeli niema to myślę że jakąś czasówkę możnaby zamontować-ale nie wiem jaką,nie interesowałem się tym jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jeszcze raz... W razie problemow bede pisal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki jeszcze raz... W razie problemow bede pisal :)

 

NIema sprawy-jak co to pisz w wątku.Miłego podłączania i użytkowania sprzętu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności