Skocz do zawartości
Gość tymon

Problem z zasilaniem radia

Rekomendowane odpowiedzi

czy je raczej połączyć ze sobą??

ABSOLUTNIE NIE !!!!! wtedy podasz stałe 12 na miejscie gdzie ma być 12 po stacyjce i będą się kosmiczne rzeczy działy :) u kumpla w lagunie po zmostkowaniu tych kabli nie działał centralny, pokazywał sie check serwisowy i różne inne pierdoły.

bydwa kable zasilające wychodzące z radia

dokładnie jak pisze kolega. utnij ten czerwony kabelek, i ten kawałeczek co bedzie wychodzic z kostki połącz z tym w rogu czerwono niebieskim, a reszte tego kabelka czerwonego z instalacji samochodowej zaizoluj;) wtedy radio bedzie gralo nawet bez kluczyka,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może foto kostki zasilającej oryginalnej bez sztukowania?Kupiłem oryginalne radio beta do B5 ale nie włącza sie wcale bo ktoś coś majstrował i kilka przewodów jest wyjętych z kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj to: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isoshop.htm tu masz jeszcze opis kostki ISO zasilającej:

czarny - masa

żółty - stałe +12V

czerwony - +12V załączane po stacyjce

niebieski - wyjście do sterowania el. anteną z radia

pomarańczowy - podświetlenie (+12V załączane ze światłami pozycyjnymi).

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisy są świetne.Dziękuję.

Jednak wolał bym foto kostki z kablami fabrycznego radia.Chcę mieć tak jak wyszło z fabryki.Tak jak pisałem ktoś majstrował przy kostce zasilającej ISO chyba ma to związek z zestawem głośnomówiącym nokia.Czy wszystkie modele były wyposażone w zmieniarkę CD i gdzie ona sie fabrycznie znajdowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opisy są świetne.Dziękuję.

Jednak wolał bym foto kostki z kablami fabrycznego radia.Chcę mieć tak jak wyszło z fabryki.Tak jak pisałem ktoś majstrował przy kostce zasilającej ISO chyba ma to związek z zestawem głośnomówiącym nokia.Czy wszystkie modele były wyposażone w zmieniarkę CD i gdzie ona sie fabrycznie znajdowała?

To zdjęcie co ja zamieściłem to jest oryginalnej kostki w VW Passacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oryginalnej kostki w VW Passacie

zgadza się ale koledze raczej chodzi o kolory kabli w ORI kostce :) a nie o miejsce i opis ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podłączyc je pod kabelki i bedzie działało;P:P:P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie o kolory mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie o kolory mi chodzi.

napisz PW do uzytkownika Jacenty64 zakladalem mu instalacje CA wlasnie w B5 i robił fotki zapytaj sie go czy ma zdjęcie wtyczki ISO, może będzie mieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napisz PW do uzytkownika Jacenty64 zakladalem mu instalacje CA wlasnie w B5 i robił fotki zapytaj sie go czy ma zdjęcie wtyczki ISO, może będzie mieć :)

Panowie bez przesady...Wujek google ma wystarczającą ilość fotek ISO :D Poza tym o niej już pisałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
google ma wystarczającą ilość fotek ISO

no właśnie powiem Ci wpisałem kostka ISO B5 i jakoś nie było takiego zdjęcia jakbym chciał :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie podłączyłem i działa,ale teraz mam problem z głośnikami.Potrzebuję teraz fotkę z kolorami głośników bo w związku z zestawem głośnomówiącym telefonu tak samo ktoś w tej kostce zamieszał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka głośnikowa ISO:

Zielony z czarnym paskiem- -Left rear - minusowy lewy tył

Zielony- +Left rear - plusowy lewy tył

Biały z czarnym paskiem- -Left front - minusowy lewy przód

Biały- +Left front - plusowy lewy przód

Siwy z czarnym paskiem- -Right front - minusowy prawy przód

Siwy- +Right front - plusowy prawy przód

Fioletowy z czarnym paskiem- -Right rear - minusowy prawy tył

Fioletowy- +Right rear - plusowy prawy tył

Poniżej foty kostek:

ISO g?o?nikowa.jpg

ISO.jpg

ISO komplet.jpg

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki panowie :)

Spoko :) Mam nadzieję że te foty są dla Ciebie w miarę zrozumiałe,zresztą wrzuciłem też opisy także nie powinno być problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich szanownych forumowiczów. Temat dość ogólny to się postanowiłem podpiąć. Pytanie może i proste. WV Passat B5 3BG i radio Kenwood KDC-BT6544U. Chodziło o to żeby było USB i Bluetooth w jednym - i jest. Do radia dołączona jest przejściówka na kostkę ISO. W samochodzie kolorowe kabelki i kilka kostek. Wynalazłem, że żeby to połączyć potrzebuję przejściówkę PC2-75-4 - http://www.nexxia.co.uk/Car_Stereo_fitting_kits/images/PC2-75-4.jpg

Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć czy to wszystko? Czy to na prawdę jest takie proste? Czy może oprócz tego trzeba przy pełni połączyć zielony z białym? Dodam tylko, że przed kostką ISO kabel czerwony jest rozdwojony i drugi koniec zwisa luźno poza kostką z jakimś gumowym balonikiem. Do tego są jeszcze dwa luźne kable:

1 mute

2 sterowanie anteny.

Proszę o jasną odpowiedź bo kolorowe kabelki to nie do końca moja mocna strona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to wszystko :) to jest takie proste:D poprostu to jest zasada typu Plug&Play- podłącz i będzie działać :D poprostu ksztalt wtyczki się różni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze od siebie że ten czerwony kabelek to dodatkowy + ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy to wszystko?

 

i jak to do B5 to jeszcze separator na wejscie anteny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności