Skocz do zawartości
Dzygit

ZRÓB TO SAM! BIAŁE TARCZE ZEGARÓW B3.

Rekomendowane odpowiedzi

nie potrzebnie kręciłeś wskazówkami mi dziecko przekręciło prędkościomierz dookoła i teraz jak jadę mniej niż 40km/h nie pokazuje nic po przekroczeniu magicznej bariery 40km/h gwałtownie wstaje i jest już git. jak już raz wstanie tak pokazuje prawidłową prędkość ( między 20 a 40 też) do póki się nie zatrzymam :P I tak mam zamiar kupić licznik z obrotkiem ale póki co da się to jakoś naprawić? I co mogłem spartolić przy wkładaniu tarcz że nie pokazuje ilości paliwa a temperaturę pokazuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno przeżyje bez obrotomierza :)

 

 

@ Co do pokazywania paliwa

 

Własnie też męczyłem się nad tym pokazywało mi jedynie temperature, ale zrobiłem to.

Wyjmij ten cały panelik z temperaturą, potem tarcze, aż dopchasz się do tego mechanizmu i zobaczysz budowe tych pinów. Są tak proste jak budowa czołga T-34 :P .

Najwyraźniej spadła Ci z prowadniczki tej.

Jak zrobisz to ostrożnie nakładaj tarcze, bo to lubi spadać. Mi po czwartej próbie udało się :)

Edytowane przez bartekch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary :)

 

zegaryd.jpg

 

 

 

 

 

A tu zachowanie mojego obrotomierza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij jeździć oszczędnie i nie przekraczaj 3tyś obrotów xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pali tyle w miescie bo co 2-3 km gasze go. Taki efekt , a oszczędnie jeżdze hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt unoszących się wskazówek to cos z lutami....u siebie gdy np. mam włączony zapłon a wyjmę bezpiecznik od kontrolek i włoze go z powrotem to w chwili wkładania bezpiecznika wskazówka prędkościomierza (elektronik) i obrotów idą na ułamek sec w górę.....

....byłby fajny efekt do spłodzenia -jak w digitalach...włączamy zapłon i w tej samej chwili wskazówki idą na maksa i po chwili opadają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Efekt unoszących się wskazówek to cos z lutami....u siebie gdy np. mam włączony zapłon a wyjmę bezpiecznik od kontrolek i włoze go z powrotem to w chwili wkładania bezpiecznika wskazówka prędkościomierza (elektronik) i obrotów idą na ułamek sec w górę.....

....byłby fajny efekt do spłodzenia -jak w digitalach...włączamy zapłon i w tej samej chwili wskazówki idą na maksa i po chwili opadają....

 

Niech kolegi mi podpowie bo znowu zaszło dziwne zjawisko. Jak go gasze, wskazówka nie już do gory tylko kładzie się do tego ogranicznika. Dopiero po przejechaniu 2-5 km wstaje i działa normalnie jak wcześniej.

 

Czy to wina zimnych lutów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sam obrotomierz czyli jego połączenie... u mnie jest on wciskany w płytę na trzech bolcach....też mi kiedyś fiksował (raz działał raz nie) i wystarczyło wyjęcie obrotka z płyty i włożenie go z powrotem..kilka lat i na razie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Problem rozwiązany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak błądziłem po necie i to znalazłem.

fktavw113_z1.jpg

fktavw013_z1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko zegary, tylko w każdych co jest 80 druknięte to jest błąd, bo tam jest już 85* :D ale jak przekracza te 80 to znaczy że termostat ok, bo jeśli nie to niesprawny. ;)

i po dłuższym używaniu swoich zegarow,

09082011027.th.jpg

To nie podobają mi się te obwódki tylko odrazu jak jest że kreski wchodzą w licznik. :) porównanie ww. no i już przebieg 312, w 3 m=ce 7 tys. :D

nachodzi mnie strasznie na te podświetlane wskazówki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nachodzi mnie strasznie na te podświetlane wskazówki.

To zajrzyj TUTAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko w każdych co jest 80 druknięte to jest błąd, bo tam jest już 85*

W moich tego nie ma ;)

Z tyłu wskaźnika jest śrubka do kalibracji temp i paliwa, można też równiej tarcze nakleić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tyłu wskaźnika jest śrubka do kalibracji temp i paliwa, można też równiej tarcze nakleić

równiej już nie dam rady, bo ustawilem tak żeby 90 bylo idealnie jak jest. :D a co sie robi tą śrubką? ona jest dopiero po zdemontowaniu zegarów? co jakie wartości to zmienia np.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą śrubką można kalibrować wskaźnik, np jak rzeczywista jest 85 a pokazuje 80 to można pokręcić aż pokaże 85, ale wtedy przy 90 pokaże 95. Może skalę masz skopaną, nie wiem, moje zegary są na bazie oryginałów i nie ma żadnych przekłamań.

 

Ta śrubka to mimośród, trzeba rozebrać licznik i wyjąć wskaźnik żeby się do niej dostać, jest mały zakres regulacji ale jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adas11021993

Witam:) chciałem ponowić temat:) poszukuję białych zegarów gotowych do wydruku do Passata B3 z zegarkiem analogowym:) posiada ktoś może jakieś propozycje?:) pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moze ma ktos wzory zegarow do Passata B3 i mialby ochote podeslac mi na maila ? To moj mail: [email protected]

Planuje poprzerabiac troche moje zegary, ale nie wiem od czego zaczac.. Takie gotowe wzory napewno mi pomoga.

Z gory dzieki.

Pozdrawiam.

PS. Interesuja mnie wzor oryginalny badz najblizsze oryginalowi. Ale kazde inne tez mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Konradp23

Witam ja potrzebuje takie zegary w wersji do druku proszę dodać pod temat albo na e-mail: [email protected]

 

---------- Dodano o 12:09 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:07 ----------

 

Witam ja potrzebuje takie zegary w wersji do druku proszę dodać pod temat albo na e-mail: [email protected]

 

http://www.whitetacho.com/all/zl/vw/passat/b3/zestaw12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos do b3 wzory z zegarkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i moze ktos tu wrzucic bo troche lipa zeby tak kazdy sie prosil o wysylke na mejla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności