Skocz do zawartości
golden87

Aktualizacja oprogramowania MIB2 High, Odblokowanie Android Auto/Carplay

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gwizdek1 napisał:

Oraz 1555 sprawdzanie układu zarządzania wersja oprogramowania B201A

Na pierwszej stronie tego wątku masz opis jak to naprawić.....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gwizdek1 napisał:

 1543- sterownik zakodowany nieprawidlowo U1014

1555 sprawdzanie układu zarządzania wersja oprogramowania B201A

Pierwszy błąd mówi o przyczynie i tu trzeba szukać rozwiązania.

Błąd drugi nie ma nic do tego,że nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jak tylko wrócę z pracy to spróbuję to ogarnąć wielkie dzięki za podpowiedź pytanie tylko czy po usunięciu tego błędu ruszy mi w końcu to androidauto?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zrobiłem  jak w poradniku i pozostal mi tylko błąd 1543 sterownik zakodowany nieprawidlowo próbuje w vcds znaleźć jakąś historie scanu by odnaleźć stare kodowanie ale nie ma nigdzie nic albo nie wiem gdzie szukać. A androidauto mimo wszystko dalej na szaro i nic się nie dzieje jakieś pomysły panowie gdzie szukac rozwiązania? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi 

 

20250814_222504.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Folder Debug w folderach vcds.

Plik CodingLog

Edytowane przez yogibabu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1545624254_IMG_2819(1).thumb.jpeg.fe5111291a1a24ec208f346ace7d7c48.jpegIMG_2821.thumb.jpeg.dbd5c8357ab636e81fdfe6f934b44a4f.jpeg1553645581_IMG_2818(1).thumb.jpeg.6c8c1cfaa8e8c94d919a226a7445cf70.jpegIMG_2822.thumb.jpeg.3f016b973f1db98b95a2d383e63d6ed3.jpegIMG_2817.thumb.jpeg.7fa5f8925cbb86ebc7644b6f1ed15c90.jpegDzień dobry jestem od niedawna posiadaczem VW Passat b8 i postanowiłem zaktualizować radio . nie bardzo sie znam i nie chciałł bym popsuć 

wersje zainstalowana SW train MST2_EU_VW_P086D

zainstalowana wersja jednostki głównej to 0867

numer częsci to 3Q0035846B

 

wiem ze istnieją rozne wersje jednostek i nie zabardzo wiem jaka jest w moim aucie i jakie oprogramowanie nalezy sciągnąć aby zaktualizować proszę o wyrozumiałosć 

poprzedni własciciel nie miał żadnych kodów a zależy mi na odblokowaniu funkcji carplay pod Iphone 

z góry dziekuje za odp i wszelka pomoc 

Edytowane przez Maciekson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższa wersja to MST2_EU_VW_P0883D

Co do odblokowania to polecam kolegę @turzol

Edytowane przez yogibabu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe odblokowania zdalnie wszystkich kodów FEC w jednostkach MIB2 Std, MIB2 High, MEN2 (nowość), MOI3 (MIB3)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja MST2_EU_VW_P0883D ma jedną zasadnicza wadę. W tej wersji zablokowano możliwość wgrania i aktualizacji POI do jednostki.

Najlepiej zatrzymać się na wersji przedostatniej czyli MST2_EU_VW_P0879D, która bezproblemowo obsługuje POI.

Mam jednostkę Delphi na której zrobiłem upgrade z wersji P0879D do wersji P0883D i teraz żałuje tej decyzji. Teraz bym się zatrzymał na wersji P0879D. A niestety zmiana w dół już nie jest taka prosta.

Niższa wersja P0879D bezproblemowo obsługuje AndroidAuto. Carplay'a nie sprawdzałem bo nie posiadam IPhona.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega Turzol bardzo sprawnie pomógł w całym procesie instalacji i dobraniem softu :) polecam naprawdę fachowa robota :)   

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów robie wlasnie retofit miba i potrzebuje patch na Cp OFF MHI2_ER_VWG11_S0 261 i co musze pozniej wgrac aby przeszlo na mib 2.5 ? vcds nie chce mi uruchomic developer mode mysle ze ze wzgledu na cp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy ktoś byłby mi w stanie pomóc odblokować Android Auto (posiadam VCDS) jednostka to MIB2.5 po retroficie z MIB2, odblokowana online u dealera, z aktualnym softem MHI2_ER_VWG13_K4525, i jak tylko chcę uruchomić AA, podłączam telefon mam na sekundkę "Reading USB 2" tylko że ja mam jeden port USB, no i ****, nic się nie dzieje.

Mam moduł USB o oznaczeniu 5Q0035726G (wiem że na nim Carplay nie działa, ale ja tego nie potrzebuję).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie 

Czialbym zaktualizować swoją jednostkę, czytałem cały temat ale jednego nie mogę odszukać:

Radio można ulepszyć do wersji 

Firmware MHI2_ER_VWG11_K3342_MU1427.7z

Patcha do mojego nie ma wiec musze instalować według trains i tu pojawia sie problem jak szukam 

MHI2_ER_VWG11_P3250 nigdzie go nie mogłem znaleźć, czy ktoś moze podlinkować gdzie szukać?

 

Reszta jeat dostępna

MHI2_ER_VWG11_P3301*,MHI2_ER_VWG11_K3332*,MHI2_ER_VWG11_K3342*"

  

 

20250925_165612.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kris_W

Mijasz wersję 3250

P3301 > K3332 > K3342

 

na niemieckim forum piszą też, że można pominąć K3332, czyli 

P3301 > K3342

 

Jest też wersja All in One K3342 zawierająca wszystkie pośrednie - wygogluj:

MHI2_ER_VWG11_K3342_1_AIO_MU1427_20230318.7z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy w mib2 high da się zmienić rozmieszczenie menu z 1 rzędu na 8 ikonek tak tutaj na filmie? akurat przykład mib2 std

Mam wgrany najnowszy soft ale nie mam wyboru na 8 ikonek

 

20251011_201929.jpg

20251011_202511.jpg

Edytowane przez Ventori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dalej sie mecze z tym androidauto zmieniłem port USB, kupiłem nowy dobry kabel do tel a co nie łączy to nie łączy widzi telefon ale połączyć sie nie chce ktoś jakiś pomysł?

20250923_190817.jpg.0fff28d0341a49235cdd0062d2a82c70.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej bym obstawiałze w telefonie jakies uprawnianei są OFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung wsparcie do MirrorLink'a oficjalnie zakończył ponad 5 lat temu (01.06.2020 r.) i raczej to wycofuje z telefonów niż rozwija

https://www.samsung.com/pl/support/mobile-devices/jak-poczy-telefon-galaxy-z-samochodem/

Najpierw znajdź telefon Samsunga z wersją Androida na 2020 rok i wtedy testuj. Ale chyba nie tędy droga :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2025 o 22:45, Gwizdek1 napisał:

Panowie dalej sie mecze z tym androidauto zmieniłem port USB, kupiłem nowy dobry kabel do tel a co nie łączy to nie łączy widzi telefon ale połączyć sie nie chce ktoś jakiś pomysł?

 

Napisz jaki to kabel i jakiej długości

 

 

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności