Skocz do zawartości
golden87

Aktualizacja oprogramowania MIB2 High, Odblokowanie Android Auto/Carplay

Rekomendowane odpowiedzi

Elo,

pomoze ktoś z patchem do jednostki Delphi?

chcialbtm aktywować car play ale bez patcha się nie obejdzie. Próbowałem dzisiaj obd11 i generatorem kodów wg mr-fix i nie poszło. Zdjęcie z modelem jednostki ponizej. 
Vw Touran 5t 2018
 

31C55042-CA71-4A09-AEA0-94E898F2A882.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś z Wrocławia lub gdzieś z opolskiego kto ogarnia temat? 
poczytalem trochę introche zabawy z tym jest, niestety to nie technisat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaktualizowałem pro do tej wersji, niestety wywaliłem mirrorlinka a na jego miejsce jest nie odblokowany appconect. Gdzie znajdę pacha żeby to uruchomić  dzięki za pomoc, pozdr ( b8,my15, harman)

 

20221127_121714.jpg

Edytowane przez tiger918

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2022 o 20:32, golden87 napisał:

Jak sie ma wystarczająco dużą rodzielczość lub przesortuje kolumny ukaże się taki napis.... myśle że to rozwieje Twoje i wielu wątpliwości....

obraz.thumb.png.af67ea3b58684d5158965bc3a0aec72f.png

 

Wiem, że jest poradnik (bardzo fajny zresztą) ale mam dwa pytania:

Czy warto robić update sam dla siebie bez patchowania itp.? Rozumiem, że nie ma ryzyka problemów z USB/ android auto po wgraniu nowego softu?

 

Interpretując w/w tabele wystarczy, że zrobię update do wersji MHI2_ER_VWG11_P3301_MU0814?

 

Aktualnie mam wersję SW Train: MHI2_ER_VWG11_S2158

 

Edit: doczytałem w poradniku, że istotna jest wersja 'MU', czyli pierw  MHI2_ER_VWG11_P3301_MU0814 a finalnie MU1427

 

Aktualne pytanie pozostaje, is it safe? ;)

 

 

 

Edytowane przez class

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji na brak problemów nigdy nie ma.

Z opisu wynika, że w twoim przypadku powinno być S2158 > P3301_MU0814 > K3332_MU1187 > K3342_MU1427

W 35 poście tego wątku masz opis aktualizacji kolegi @SeBa_ z tą samą wersją co Twoja.

Ja przechodziłem podobną ścieżkę od S2125_0343 kolejno aż do 3342 i wszystko działa OK, ale jeśli przeczytałeś wątek to wiesz, że jeden kolega @radusss uwalił jednostkę. Gwarancji sukcesu nie ma.

Edytowane przez Freddie
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Myślę że jednak spróbuję. O ile dociągnie mi te 3 pliki bo narazie pobiera jak przez modem z dawnych lat.

W razie czego wyslę do flashowania.

 

 

 

Edytowane przez class

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Czy u was po aktualizacji przestał działać telefon połączony przez bluetooth przy jednoczesnym wpiętym drugim telefonie tylko dla android auto (odpowiednio przygotowany z wyłączonym bluetooth przez root)?

Teraz mam wersję MHI2_ER_VWG11_K3342 MU: 1427

obraz.thumb.png.93792dde0fbde12ae4c93d79b3f5673b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam taki komunikat ale nie wiem jak to działało przed aktualizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed aktualizacją po prostu się łączył z telefonem w kieszeni a androidauto działało z odpowiednio przygotowanym telefonem, na stałe podłączony do USB.

Teraz jak ktoś mi dzwoni to wypinam kabel USB i po połączeniu bluetooth mogę odebrać telefon.  Czasem nie zdążę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Miałem pierwotnie zainstalowaną wersję MHI2_ER_VWG11_P2125_MU0343. Po przeczytaniu poradnika skusiłem się na zainstalowanie MHI2_ER_VWG11_K3342_MU1427. Sam nie wiem po co to robiłem, może żeby mieć najnowszą wersję i tylko po to, bo wszystko działało bez zarzutu. A teraz detale kolorystyczne z pomarańczowego zmieniły się na niebieski :/ i plumka co jakiś czas :/

Czy da się zmienić kolorystykę? Czy ktoś bawił się może w zmianę skórek?

Czy doświadczył ktoś takiego zjawiska plumkania? Na początku myślałem, że to z telefonu wiadomości i ten dźwięk, ale nawet jak telefon nie jest połączony z radiem, to co jakiś czas słychać dźwięk (coś jak "plum") ;) nieregularnie, nie zawsze.

Dzięki 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wgrane ostrzeganie w POI przed fotoradarami, to właśnie ten dźwięk. 

Aktualizacja softu do tej wersji poprawia np. łączenie z internetem w przypadku posiadania wersji z kartą SIM, menu też chodzi trochę płynniej.

 

PS

Jako ciekawostkę dodam, że posiadacze jednostek Harman z wyświetlaczem 9,2 cala mogą zmienić oprogramowanie z "gałęzi" G11 na G13 poprzez instalację softu AIO (All In One)

Jeśli ktoś ma DynAudio to podobno niestety nie działa,

 

więcej info na niemieckim forum Digital-Eliteboard i na Github

 

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przy używaniu map Google za każdym razem ekran samej mapy robi się czarny. Ikony na dolnym pasku są nadal widoczne. Dzieje się tak po około 10 minutach i muszę odłączać i podłączać kabel USB na nowo. Dodatkowo dodam , że nie ma znaczenia czy ekran telefonu jest odblokowany czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran samochodu wyświetli biernie to co mu prześle telefon, tak że przyczyny szukałabym w telefonie.

Wrzuć zdjęcie jak to wygląda, bo chyba nie mówimy o trybie nocnym map Google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Posiadam Discavery Media ( samochód 2023r)brak wejścia na SD, jest w nim eSIM,  , abym mógł odblokować chociażby Android auto czy obsługę głosowa muszę wejść na swoje konto we connect i dokonać opłaty za wybrana opcje . Czy poradnik stąd zadziałał?nie uśmiecha mi się płacić na nawigację 3200 zł czy 1300 za android auto

Nurtuje mnie to , ponieważ VW wie jakie mam wykupione usługi. Co w przypadku przeglądu itd? 

Bardzo proszę o odpowiedź :)

cf7408e7d5b4d83fgen.jpgc0afe06dbc6f3c22gen.jpg6e8f64a35a9d7b6agen.jpgfdcff689a060f345gen.jpg45fda19823dbb133gen.jpg

Edytowane przez Krzychu8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2023 o 10:31, Freddie napisał:

Jeśli masz wgrane ostrzeganie w POI przed fotoradarami, to właśnie ten dźwięk. 

Aktualizacja softu do tej wersji poprawia np. łączenie z internetem w przypadku posiadania wersji z kartą SIM, menu też chodzi trochę płynniej.

Dzięki za odpowiedź, faktycznie robiłem aktualizację POI z radarami. Na nawigacji wyświetla symbole fotoradarów prawie na każdym skrzyżowaniu w mieście (widoczne kamery na skrzyżowaniach) i właśnie w tych miejscach daje dźwięk ostrzegawczy. Trudno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2023 o 10:16, Krzychu8888 napisał:

Posiadam Discavery Media

po pierwsze to nie ten wątek, po drugie nie ta generacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś gniazdo USB?

Mam 5g0035222F a muszę mieć 5g0035222E.

Trzeba coś kombinować z kablami? czy plug and play?

Udało mi się włączyć AA i Apple car z tym poradnikiem ale niestety gniazdo nie łączy.

 

Edytowane przez Bmxrider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AA działa nawet bez wymiany fioletowego gniazda, trzeba tylko zakodować w 5f (navi) USB jako FULL lub usb_ipod (powinno działać w obu konfiguracjach).

CarPlay wymaga zmiany gniazdka na zielone, ustawienia usb_ipod i aktywacji w adaptacjach interface for external media.

Wymiana gniazdka wymaga ścięcia zamka na wtyczce do gniazdka - 10 sekund roboty wraz z pedantycznym oszlifowaniem resztek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności