Skocz do zawartości
golden87

Aktualizacja oprogramowania MIB2 High, Odblokowanie Android Auto/Carplay

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.12.2024 o 22:23, turzol napisał:

Dla tej jednostki mogę aktywować wskazania na VC z Google Maps. 

@turzol - miałeś może przypadkiem okazję sprawdzić czy w przypadku gdy ktoś ma wrzuconego patcha NavIgnore do jednostki (co zapewne gryzie się z wyświetlaniem wskazówek z AA na liczniku), wciąż działa poprawnie ten drugi skrypt, wyświetlający informacje o odtwarzanym audio z telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdziłem tego, aczkolwiek jedno wyklucza drugie wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno navi nie będzie pokazywało informacji na AIDzie, ale właśnie jak to jest z info muzycznym? W teorii jedno z drugim się nie gryzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten mod będzie działał na licznikach VC z czerwonymi wskazówkami? 

image.thumb.png.3a30553fa2b04c6fe7186b8d50b9a37d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak.  Wymagany jest natomiast MIB 2.5 a w starszych rocznikach był MIB2.

Ja mam modelowo MY2016 i w VC siedzi 3G0920791A + MIB2. 

 

cytat:

"Way to write custom data to Virtual cockpit for MQB platform Supported screens (as of now probably most screens which are able to receive MOST map will be supported):

continental VDO (navigation support required)

3G0920791 - passat B8 / arteon

5NA920791 - tiguan

5G1920791 - golf mk7

5G1920794 - golf mk7 GTE

5G1920795 - e-golf mk7

5G1920798 - golf mk7

3CG920791 - vw atlas

5NA920790D - tiguan new cluster with MOST (requires build with 1010x376 window)"

 

Edytowane przez Freddie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy. Pobrałem MHI2_ER_VWG13_K4525_MU1367, wypakowałem na kartę, podczas próby aktualizacji błąd:

1735319551678.thumb.jpg.ce853306b80db51803ea0059a5fe2283.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SupportedTrains = „MHI2_ER_VWG13_P4174*,MHI2_ER_VWG13_P4512*,MHI2_ER_VWG13_P4521*,MHI2_ER_VWG13_K4525*”
 

Nie przejdziesz z P3657 bezpośrednio na K4525, musisz wgrać pośrednią aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można od razu, ale wersję All In One:  MHI2_ER_VWG13_K4525_1_AIO_MU1367_20230318

co opisano na stronie 7 tego wątku......

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od softów AIO należy się trzymać jak najdalej.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, turzol said:

SupportedTrains = „MHI2_ER_VWG13_P4174*,MHI2_ER_VWG13_P4512*,MHI2_ER_VWG13_P4521*,MHI2_ER_VWG13_K4525*”
 

Nie przejdziesz z P3657 bezpośrednio na K4525, musisz wgrać pośrednią aktualizację.

A która to? MHI2_ER_VWG13_P4521? Co wgrać po kolei?

obraz.png.7b8c99483027178f7b0f5ff611bcc04f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, turzol napisał:

od softów AIO należy się trzymać jak najdalej.... 

dlaczego należy się trzymać jak najdalej, mi tam poszło normalnie, fakt że VWG11 i też nie miałem tak sporego przeskoku ale poszło gładko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2024 o 20:19, Freddie napisał:

Raczej tak.  Wymagany jest natomiast MIB 2.5 a w starszych rocznikach był MIB2.

Ja mam modelowo MY2016 i w VC siedzi 3G0920791A + MIB2. 

 

cytat:

"Way to write custom data to Virtual cockpit for MQB platform Supported screens (as of now probably most screens which are able to receive MOST map will be supported):

continental VDO (navigation support required)

3G0920791 - passat B8 / arteon

5NA920791 - tiguan

5G1920791 - golf mk7

5G1920794 - golf mk7 GTE

5G1920795 - e-golf mk7

5G1920798 - golf mk7

3CG920791 - vw atlas

5NA920790D - tiguan new cluster with MOST (requires build with 1010x376 window)"

 

Więc trzeba najpierw zrobić upgrade z Mib 2 na Mib 2.5? W sumie to planuje założyć ekran 9.2cala więc i tak muszę przerobić jednostkę na Mib 2.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

 

Wgrałem u siebie More Incredible Bash. Miałem już wcześniej działające CarPlay. 
Niestety po wgraniu zielonego menu coś się pomieszało i nie łączy mi już telefonu z CarPlay. Próbowałem przywrócić backup ale też bez efektów. Co może być problemem? Wszystkie funkcje patrząc w mib są aktywne jeśli chodzi o AA i CarPlay. Czy podniesienie softu do najnowszej wersji pomoże ? 
 

 

EDIT : Zaktualizowałem soft do wyższej wersji. CarPlay wrócił i działa. 

IMG_5067.jpeg

 

IMG_5068.jpeg

Edytowane przez kacperoos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z uruchomieniem Android Auto w moim passacie. Oto co do tej pory zrobiłem:

-zaktualizowałem swoją jednostkę do najnowszej możliwej wersji (MHI2_ER_VWG11_K3342_MU1427)

-pobrałem i zainstalowałem Toolbox'a (MIB2 HIGH toolbox 4.5) pobrałem go z tego linku https://github.com/jilleb/mib2-toolbox

-po zainstalowaniu toolbox'a uruchomiłem zielone menu i chciałem zainstalować patcha to android auto i sądząc po tym co wyświetliło się na ekranie patch się zainstalował ale nie ma żadnego menu AppConnect, oto co miałem na ekranie po zainstalowaniu patach 

 IMG_2252a.thumb.jpg.5bd3abdfe8908ec7b06c244234df3ca0.jpg

poniżej była jeszcze tylko jedna linijka ze ścieżką gdzie był zrobiony backup a przynajmniej tak mi to wyglądało. Dodam jeszcze, że pierwotnie moja jednostka miała jeszcze opcję mirrolink a po aktualizacji do obecnej wersji nawet to zniknęło, natomiast najbardziej zależy mi na android auto. Pytanie czy coś zrobiłem nie tak? Jak aktywować to menu AppConnect z funkcją Android Auto?

Czy do uruchomienia Android Auto trzeba wymieniać usb to które jest w schowku czy to tylko w przypadku apple car play trzeba wymienić?

 

A więc tak, prześledziłem raz jeszcze ten wątek i przeczytałem poradnik z pierwszego postu no i wychodzi na to, że to co ja powyżej nazwałem instalacją patch'a to tylko funkcja odblokowania AA która powinna nastąpić po zainstalowaniu patch'a a tego nie zrobiłem :/ w poradniku jest link z którego można pobrać gotowy M.I.B. ale już nie działa tak więc chciałbym na podstawie tego co mam zrobić tą instalację patch'a tylko potrzebuję podpowiedzi bo znalazłem pliki z patchami do odpowiedniej wersji mojego oprogramowania ale na karcie SD z M.I.B.'em którego posiadam nie ma folderu "patches" a jego struktóra wygląda następująco:

image.thumb.png.aa46469f158967bf0635119fce918888.png

Czy tu bezpośrednio na karcie mam dodać folder "patches" i do niego wrzucić pliki patch'a które wyglądają z kolei tak:

image.thumb.png.f7342d31dc1867f4b7c672dd5fc06265.png

pytanie czy same pliki czy z folderem który ma nazwę "MHI2_ER_VWG!!_K3342_MU1427_PATCH"?
No chyba, że ktoś ma i może podesłać ten M.I.B. który jest w instrukcji napisanej przez @golden87

Edytowane przez bari88pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę zrobić aktualizację mojego MIB2 High oraz odblokować Carplay i Perfomance monitor. 

Rozumiem, że po aktualizacji do najnowszego softu muszę jeszcze wgrać patcha. Jaki jest następny krok ? Muszę dopisać kody fec? Czy robi się to przy instalacji patcha i wszystko od razu jest wgrane. Czy toolbox też jest potrzebny ?

Przy okazji, ma ktoś z was najnowszy soft  MHI2_ER_VWG11_K3342 i mógłby udostępnić ? Mibsolution aktualnie nie działa ;/ 

Pozdrawiam 

 

PS. Moja wersja to MHI2_ER_VWG11_K0259  MU0199, czy mogę od razu przejść na K3342 MU1427 ? 

Edytowane przez Rog334

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem tą samą ścieżkę to Ty i obecnie mam u siebie wersje MHI2_ER_VWG11_K3342 i zaczynałem od wersji takiej jak u Ciebie. Robiłem to w trzech krokach:
MHI2_ER_VWG11_K0259->MHI2_ER_VWG11_P3301->MHI2_ER_VWG11_K3332->MHI2_ER_VWG11_K3342
Natomiast jak możesz przeczytać powyżej w poście, nie udało mi się jeszcze odblokować ani menu app connect ani AA.
Mam wszystkie te firmware'y na dysku więc odezwij się na priv a jakoś Ci je udostępnie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2025 o 12:21, bari88pl napisał:

Przechodziłem tą samą ścieżkę to Ty i obecnie mam u siebie wersje MHI2_ER_VWG11_K3342 i zaczynałem od wersji takiej jak u Ciebie. Robiłem to w trzech krokach:
MHI2_ER_VWG11_K0259->MHI2_ER_VWG11_P3301->MHI2_ER_VWG11_K3332->MHI2_ER_VWG11_K3342
Natomiast jak możesz przeczytać powyżej w poście, nie udało mi się jeszcze odblokować ani menu app connect ani AA.
Mam wszystkie te firmware'y na dysku więc odezwij się na priv a jakoś Ci je udostępnie. 

Mogę aktywować zdalnie wszystkie kody FEC jednostki MHI2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o pomoc bo poległem. 

Passat 2015 rok Discovery pro wersja z 2 kartami SD oraz Sim  MHI2_ER_VWG11_KO259 było, zaktualizowane do K3342, wgrany toolbox, Green menu jest versja GEM 4.5 zmienione gniazdo USB z G na E ustawienia wg wszystkich tutaj obecnych poradników i sytuacja wyglada tak: w menu wybieram App-Connect mam na szaro androidauto oraz Apple Car Play tyle ze są to szare ikonki. Po podłączeniu tel na starym USB z literka G wyświetlało się ze łączy ale to było na tyle nic się dalej nie działo po zmianie USB na ten z literka E zero reakcji w ustawieniach USB zaznaczone mam full po podłączeniu vcds mam błędy 1543- sterownik zakodowany nieprawidlowo U1014

Oraz 1555 sprawdzanie układu zarządzania wersja oprogramowania B201A

Proszę o pomoc co robię źle i dlaczego to cholerne Adroidauto nie chce zatrybić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności