GKowal
-
Liczba zawartości
26 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
Informacje osobiste
-
Imię
Grzegorz
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Chotomów
Samochód
-
Generacja
Alltrack
-
Silnik
B8 2.0 TDI 190KM DSG6 4x4
-
Rok produkcji
2019
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
-
traffic jam assist - dlaczego nie ma wlaczonego?
GKowal odpowiedział Dzonny → na temat → Tematy techniczne
Pewnie masz włączony Auto Hold, on raczej wyłącza traffic jam assist. Te dwa systemy się raczej wykluczają -
Podgrzewane siedzenia przód (stopnie grzania)
GKowal odpowiedział Bilbolodz → na temat → Tematy techniczne
U mnie też kiedyś słabo grzało po stronie kierowcy. Okazało się że z kostki pod fotelem zostały wyrwane/wyciągnięte dwa przewody. Prawdopodobnie jakiś pasażer siedzący z tyłu zaczepił butami o przewody i je wyrwał z kostki. Jak to poprawiłem do grzanie fotela wróciło no normy. -
Wypalanie DPF - silnik DFHA w polifcie - częstotliwość
GKowal odpowiedział Navaja → na temat → Tematy techniczne
Tak to raczej ruch miejski, ale u mnie ten ruch to max 25%. Passata używam zazwyczaj na trasy, a do miasta mam innego benzyniaka. W ruch miejski wpadam zazwyczaj jak muszę okazjonalnie pojechać na drugą stronę Warszawy -
Wypalanie DPF - silnik DFHA w polifcie - częstotliwość
GKowal odpowiedział Navaja → na temat → Tematy techniczne
Ja mam wersję przedliftową (02.2019) i do monitorowania używam FenixKS DPF SCAN. Zapamiętuje on 10 ostatnich przebiegów przy których były wypalenia. Poniżej podaje te wyniki: 553 353 538 469 336 446 556 425 367 609 - to chyba wakacyjna trasa do Chorwacji Przebieg samochodu to prawie 80 000 km. Wersja B8 Alltrack DSG7 4Motion 2019 rok, silnik 2.0 TDI 190 KM, DFHA. -
Przerabiałem to rok temu z ASO VW i zarzuciłem pomysł. Odniosłem wrażenie że będą się uczyć z mocowaniem tych elementów na moim samochodzie, bez żadnych szablonów do wycinania podsufitki, więc sobie darowałem. ASO mi tylko potwierdziło że mój Alltrack jest przygotowany do montażu zaczepów, czyli pod podsufitką są odpowiednie gniazda (bo to też nie jest takie oczywiste) Wydaje mi się że maskownice tych elementów (numer 23) są oznaczone poniższymi kodami 5G9861817A - rama lewo-tył 5G9861818A - rama prawo-tył Tych przednich zintegrowanych z oświetleniem (nr 22) nie sprawdzałem. Jak Ci się uda montaż to proszę daj znać i podziel się informacją. Może wtedy i ja powrócą do tematu
-
Aktualizacja oprogramowania MIB2 High, Odblokowanie Android Auto/Carplay
GKowal odpowiedział golden87 → na temat → Poradniki i instrukcje
Samsung wsparcie do MirrorLink'a oficjalnie zakończył ponad 5 lat temu (01.06.2020 r.) i raczej to wycofuje z telefonów niż rozwija https://www.samsung.com/pl/support/mobile-devices/jak-poczy-telefon-galaxy-z-samochodem/ Najpierw znajdź telefon Samsunga z wersją Androida na 2020 rok i wtedy testuj. Ale chyba nie tędy droga -
A może poleciał woreczek "mit Silikat" i pozatykało nagrzewnicę.
-
Rejestrator - kamera samochodowa - istalacja - zasilanie ?
GKowal odpowiedział brono → na temat → Ogólne tematy i dyskusje
Kamery tego typu mają jedną wadę. Są upierdliwe w demontażu. Jak ktoś często jeździ do Austrii na narty lub jedzie przejazdem przez ten kraj do ChorwacjiWłoch to to rozwiązanie jest mordęgą. Jak wiadomo w tym kraju bardzo nie lubią kamer samochodowych - są srogie kary za ich posiadanie. Miałem kiedyś podobną w innym samochodzie i już zrezygnowałem z takiego rozwiązania. Jak ktoś nie jeździ przez Austrię to spoko można używać -
Mój samochód - rocznik 2019
GKowal odpowiedział enriquez → na pytanie → Porady dotyczące obsługi forum
Dzień dobry. We własnym profilu nie mogę ustawić opcji samochodu jaki posiadam. Nie występuje taka konfiguracja. Proszę o uzupełnienie profilu o poniższy wpis B8 2.0 TDI 190KM DSG7 4x4 Dotyczy to rocznika 2019 w wersji Alltrack Z góry dziękuje i pozdrawiam. -
Aktualizacja oprogramowania MIB2 High, Odblokowanie Android Auto/Carplay
GKowal odpowiedział golden87 → na temat → Poradniki i instrukcje
Wersja MST2_EU_VW_P0883D ma jedną zasadnicza wadę. W tej wersji zablokowano możliwość wgrania i aktualizacji POI do jednostki. Najlepiej zatrzymać się na wersji przedostatniej czyli MST2_EU_VW_P0879D, która bezproblemowo obsługuje POI. Mam jednostkę Delphi na której zrobiłem upgrade z wersji P0879D do wersji P0883D i teraz żałuje tej decyzji. Teraz bym się zatrzymał na wersji P0879D. A niestety zmiana w dół już nie jest taka prosta. Niższa wersja P0879D bezproblemowo obsługuje AndroidAuto. Carplay'a nie sprawdzałem bo nie posiadam IPhona. -
W weekend sam sobie znalazłem i użyłem. Dodatkowe przejście przez ścianę grodziową jest obok głównej wiązki, za bezpiecznikami pod deską rozdzielczą. Pod maską przewody wychodzą za lewym przednim nadkolem. Żeby się do nich dostać należy wyjąć akumulator. Przejście jest zaślepione gumową uszczelką, która trzeba przebić.
-
Witam, Czy ktoś z forumowiczów może wskazać, którędy można przejść przez przednią ścianę grodziową z wnętrza auta do akumulatora lub do skrzynki bezpiecznikowej znajdującej się pod maską?
-
Jeśli ten padnięty moduł ma numer 4G0.907.697.H to można zastosować używany pod warunkiem że pochodzi z Passata B8. Wtedy nie trzeba nic kodować. Wymieniałem taki u siebie i opisałem to tu:
-
Wskazanie prędkościomierza musi być zawyżane aby pojazd dostał homologację i mógł być wprowadzony do sprzedaży na rynku EU. https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?qid=1578480980529&uri=CELEX:42010X0513(03)
-
Miałem podobną kamerę (zintegrowana z obudową lusterka) w innym samochodzie i teraz uciekam z takiego rozwiązania. Kłopotliwy był jej każdorazowy demontaż gdy musiałem przejechać przez Austrię w której są duże mandaty za używanie kamer samochodowych. Ale jak nie będziesz się wybierał do krajów w których kamery są zabronione to generalnie to rozwiązanie jest OK.
