Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze możesz się posiłkować produktami Corteco albo Lemforder. Ja mam i te i te, u mnie tylko jedna poduszka puściła olej ale wymieniłem wszystkie bo po kiego mam dwa razy robić robotę jak nie wiadomo czy za miesiąc czy za dwa padnie mi reszta.

Uprzedzam też że używki są jak loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze możesz się posiłkować produktami Corteco albo Lemforder. Ja mam i te i te, u mnie tylko jedna poduszka puściła olej ale wymieniłem wszystkie bo po kiego mam dwa razy robić robotę jak nie wiadomo czy za miesiąc czy za dwa padnie mi reszta.

Uprzedzam też że używki są jak loteria.

Po wymianie na Corteco/lemforder nie masz problemu z wibracjami?

Dobrze tłumią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hans Pries i jest masakra i nie wiem czy to poduszki ale je podejrzewam że jednak to są poduszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam Hans Pries i jest masakra i nie wiem czy to poduszki ale je podejrzewam że jednak to są poduszki

Na 99% to wina poduszek.

Pytalem kolegi Vesto43 czy nie ma problemu z wibracjami bo z tego co mi wiadomo do AVF nie ma zamienników, a że w AWX są taki same to jestem ciekaw jak się sprawują.

Oryginały są firmy AVON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czy lewa i prawa to takie same ? jedni mowia ze tak bo roznia sie tylko kolnierzem gumowym na prawej poduszce a inni mowia ze sa inne bo na prawej bardziej silnik lezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak weżmiesz je w ręce to wyglądają identycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko czy lewa i prawa to takie same ? jedni mowia ze tak bo roznia sie tylko kolnierzem gumowym na prawej poduszce a inni mowia ze sa inne bo na prawej bardziej silnik lezy

Tak na logikę to w moim aucie przy skrzyni 6 biegowej są dwie takie same poduszki i mają te same numery. Poduszki silnika są z wyglądu identyczne oprócz tej osłony gumowej więc po co dawaliby dwa inne numery jak mogliby dać tak samo jak przy poduszkach skrzyni i do tego oddzielny numer na tą gumę? Silnik przy dodawaniu gazu też wychyla się mocniej w jedną stronę, więc myślę że ma to znaczenie.

Jak weżmiesz je w ręce to wyglądają identycznie

Masz je jeszcze nie zamontowane? Możesz je zważyć? Ciekawe czy wagę mają taką samą.

Edytowane przez michal_tmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja różnicy między nimi nie wypatrzyłem, oprócz tego kołnierza gumowego oczywiście. Pod silnik mam Corteco a pod skrzenie kupiłem Lemfordera. Wibracje które odczuwałem na kierownicy i lewarku biegów wyraźnie się zmniejszyły w porównaniu do starych poduszek. Wymieniałem je przy 238 tkm teraz już nalatane jest prawie 255tyś. I w czasie jazdy ze stałą prędkością np. 70 lub 120 wibracji wogóle nie czuć. Dopiero na postoju zależnie jak silnik się ułoży coś drży, chyba któryś z plastików pod silnikiem. Prawdopodobnie będę musiał go wyregulować na tej flanszy przy chłodnicy. I upewnić się czy układ wydechowy nie dociska nigdzie do budy bo moje spawanie łącznika nie było idealne. Ogólnie swojega passata oceniam już jako padakę. Lecz jeśli jesteście pewni swoich aut (przebieg, wypadki) i nie planujecie pchnąć ich w świat to warto się takimi poduszkami zająć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 99% to wina poduszek.

Pytalem kolegi Vesto43 czy nie ma problemu z wibracjami bo z tego co mi wiadomo do AVF nie ma zamienników, a że w AWX są taki same to jestem ciekaw jak się sprawują.

Oryginały są firmy AVON.

 

Może źle napisałem jedną pod silnikiem a dokładnie lewą mam Hans Pries druga oryginał, pod skrzynią dwie Lemfoerder, dwumas nowy razem ze sprzęgłem bo juz zaczął klepać. Samochód się trzęsie na wolnych i w zakresie od 1600 do gdzies 2000 jest takie jakby buczenie połączone z wibracjami. Ja obstawiam poduszki ale koszt jak wiadomo kosmiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może źle napisałem jedną pod silnikiem a dokładnie lewą mam Hans Pries druga oryginał, pod skrzynią dwie Lemfoerder, dwumas nowy razem ze sprzęgłem bo juz zaczął klepać. Samochód się trzęsie na wolnych i w zakresie od 1600 do gdzies 2000 jest takie jakby buczenie połączone z wibracjami. Ja obstawiam poduszki ale koszt jak wiadomo kosmiczny.

 

Mam obydwie topran(piszę z małej bo marka nie zasługuje na szacunek) i JEST LIPA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam obydwie topran(piszę z małej bo marka nie zasługuje na szacunek) i JEST LIPA!

 

Weź te toprany wywal i załóż oryginały ja kupiłem używki i jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weź te toprany wywal i załóż oryginały ja kupiłem używki i jest dobrze

Przerabiałem to samo... nowe chińczyki w granicach 30 zł/szt. zakupiłem do Audi 80 B4 - było gorzej niż na starych wybitych. W końcu zakupiłem używki oryginał - było idealnie dopóki nie padły. Fakt jest faktem - taniego badziewia szkoda zakładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Weź te toprany wywal i załóż oryginały ja kupiłem używki i jest dobrze

 

To właśnie robię. Dostałem interesującą propozycję od jednego forumowicza i czekam na odp.

:lol

W ori to pewnie nie ale uderzam w lemforder lub corteco. Które mi polecacie?

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co napisałeś to chyba ......tylko ori:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli w opakowaniu Lema jest poduszka bez żadnych napisów to jakiego producenta może być? Czy Lemforder jak dawal swoja to miala znaki lema?

 

Bo jak w pudelku Lema jest Corteco to na gumie poduszki jest napis "Corteco"? Bo już sam nie wiem jak jest z tymi poduszkami i firmami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corteco robi poduchy dla Lemfordera i nic innego nie kupisz. Nawet oryginał, to corteco. Zakupiłem poduchę od strony turbo firmy topran i budą mi na wolnych wyrabiało, że aż darmowy masaż miałem. Po kupne Lema (Corteco w środku) żadnych drgań. Nie kupujcie zamiennikó, bo i tak finalnie kupić oryginalną poduche!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś wymieniał gumy w B5 AVG ? jak dobrac odpowiednie gumy może ma ktoś numery tych części

czy jest taka możliwość, że silnik opadnie jak guma jest zbyt zużyta, chciała by się wymienić te nieszczęsne gumy ale teraz odkładam na rozrząd i pompę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ktoś wymieniał gumy w B5 AVG ?

 

Masz na myśli poduszki silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak chodzi o poduszki silnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem używane poduszki z anglika po 30zł szt, w miarę przyzwoite i niewytłuczone, widząc cenę nowych wręcz zamarłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności