Skocz do zawartości
pobs

USTAWIENIE KOMUNIKACJI między vag-comem a portem USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Mam pewien problem z połączeniem auta pod kompa a mianowicie zakupiłem kabelek http://allegro.pl/interfejs-vag-kkl-obd2-audi-skoda-seat-vw-pl-cd-fv-i1861882252.html zainstalowałem VWTool i Vag-com i na żadnym z tych programów nie działa wyskakuje komunikat "Za dużo błędów w komunikacji by kontynuować" , po odpaleniu i próbie komunikacji wyskakuje "brak komunikacji" zmniejszyłem (msek) do 3 a nawet 1 i nic nie pomaga co może być przyczyną?? Silnik 1.8T APU rok 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za dużo błędów w komunikacji by kontynuować
za "słaby" kabel, nie może się "przebić". vcds czy vas poradziłby sobie tym.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Za dużo błędów w komunikacji by kontynuować" , po odpaleniu i próbie komunikacji wyskakuje "brak komunikacji" zmniejszyłem (msek) do 3 a nawet 1 i nic nie pomaga co może być przyczyną??

mam ten sam problem,z tym ,że u mnie komunikuje sie tylko z kompem silnika,z abs'em nie chce.samochód to passat B4 '94 2.016v 150..możliwe ,też ,że przyczyna tkwi w aucie..ma ktoś jakieś pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za "słaby" kabel, nie może się "przebić". vcds czy vas poradziłby sobie tym.

pozdr

 

 

w takim razie czy na tym kablu pójdzie mi VCDS??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w takim razie czy na tym kablu pójdzie mi VCDS??
VCDS LITE pójdzie na tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem, kabel, a nie program, bo program może i pójdzie, ale czy się przebije do sterownika, to nie byłbym taki pewny, ale oczywiście sprawdź to.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak VCDS nie idzie nawet nie mogę go skonfigurować. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie xstartera. Otóż przy pierwszej instalacji nie było problemu, zainstalowałem 30-dniowego triala skopiowałem pliki ustawiłem kopiowanie co 5 sekund, do folderu gdzie zainstalowany jest xstarter skopiowałem plik rejestru i był git. Po miesiącu czasu wyskakuje komunikat, że xstarter nie jest zarejestrowany i gdy włączam Vag-Com( w programie nadal pokazuje, że mam pełną wersję o dziwo) po wybraniu obojętnie jakiej grupy program się zawiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyskakuje komunikat "Za dużo błędów w komunikacji by kontynuować"

Mam to samo, ale tylko ze sterownikiem silnika. Dla sprecyzowania dodam, że wcześniej vag 311.2 działał bez problemu na kompie z systemem XP, a teraz robi takie numery na wirtualnym XP zainstalowanym po Win 7. Problem pojawił się na dwóch Passatach B4 i tylko w przypadku sterownika silnika. Ma ktoś pomysł/doświadczenie jak to obejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wywala coś takiego ;/

Porty ustawione są prawidłowo, stacyjka ON

scaled.php?server=844&filename=vcds.jpg&res=medium

Dostałem mejla z viakena ---> Interfejs Vag K+CAN nie działa z vag comem ani polskim vagiem (...). WTF?

Edytowane przez puotec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo ma ktos jakis pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobbnie tylko ze vag 409.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam to samo, ale tylko ze sterownikiem silnika. Dla sprecyzowania dodam, że wcześniej vag 311.2 działał bez problemu na kompie z systemem XP, a teraz robi takie numery na wirtualnym XP zainstalowanym po Win 7. Problem pojawił się na dwóch Passatach B4 i tylko w przypadku sterownika silnika. Ma ktoś pomysł/doświadczenie jak to obejść?

 

jesli jest taki problem to bardzo prawdopodobne że trzeba zmienić ustawic odpowiednią wartość latency timer metodą prób i błędów oczywiście i zmienić Predkość transferu USB pierwsze dwa pola po niżej wyboru portu z 4096 na 1024 u mnie zadziałało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

kupiłem taki oto kabelek http://allegro.pl/vag-com-kabel-diagnostyczny-obd2-usb-program-pl-i1965159537.html i mam problem z podłączeniem sie do samochodu. mianowicie chodzi o to ze nie wykrywa mi interfejsu. robiłem tak jak pisaliście ze zmiana transmisji i tez nic poniżej zdjecie co wyskakuje przy teście zarówno na sucho jak i po podłączeniu do samochodu oraz przekręcenia zapołonu [ATTACH=CONFIG]71117[/ATTACH]

kabel nie obsługuje tego programu i kto wie czy nie uwaliłeś sobie tego kabelka przez podłączenie go do tego programu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to ?? to jaki obsługuje ?? jaki pobrać zeby korzystać z kabla ?? no i kurde powinni chyba wiedzieć co sprzedają;/
do tego kabelka podchodzi program VCDS LITE lub VAG COM 311.2/polski 4.9 i pochodne ale nic z wyższych wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto wie czy nie uwaliłeś sobie tego kabelka przez podłączenie go do tego programu

Na pewno nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowiedzcie co zrobiłem źle ponieważ do zwykłego KKLa doinstalowałem sobie kabel pod can comandera. wersja 1.4 mi działa i łączy się, jak na razie do golfa 98' ale mam inny problem. po instalacji kabelka pod comandera zniknęło mi rozszerzone menu właściwości portu COM gdzie można zmieniać prędkości i nr wirtualnych portów. Co zrobić aby to przywrócić - mam xp + sp2.

 

dzięki za info

menu poor.JPG

 

EDIT---------------------------------EDIT

 

1.Czy teoretycznie rzecz biorąc kabel KKL i pod CAN commander działa w oparciu o te same sterowniki ???

2. Czy ktoś posiada najnowsze sterowniki do kabelka? bo być może to rozwiąże problem z brakiem rozszerzonego menu portów USB? jeśli tak to proszę o podesłanie na [email protected]

 

z góry dzięki

menu extended.JPG

Edytowane przez BartekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,dopiszę się i ja z moim problemem.Kupiłem kabelek by odczytać pin Immo http://allegro.pl/korekta-licznika-vag-k-can-commander-1-4-full-cd-i1932672641.html

Zainstalowałem sterowniki zgodnie z instrukcja,poustawiałem prędkości ,i Kabelek mam na porcie COM 1.

Jak uruchamiam program vag can commander full (china) to pojawia się okienko z wyborem portów Com np.6,7,12 nie ma możliwości wybrania portu pod którym jest zainstalowany kabelek,co mam zmienić by kabel zadziałał?

pozdro.

 

odinstalowałem bluetooth z portu Com 7 i odczytało jakieś dane zaraz spróbuje napisać w innym temacie.

Edytowane przez Vittoriok
dopis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności