Skocz do zawartości
pobs

USTAWIENIE KOMUNIKACJI między vag-comem a portem USB

Rekomendowane odpowiedzi

co zrobić gdy podłączyłem kabel OBD II do USB, wszedłem w menadżer zobaczyłem w jakim porcie jest tzn com3, automatycznie zainstalowały się sterowniki, wszedłem w program zaznaczam port 3 robię test i wyskakuje informacja ze port jest w użyciu i ze interfejs no fond ;/ nie mam żadnych innych kabli w USB...próbowałem uruchomić ze zgodnością administratora i Windowsa XP i to samo... laptop kabel widzi od razu w menadżerze a program nie... mam program 409-1 z nr licencji a także 311 w której pokazuje się informacja ze status portu niedostępny... podłączam do Passata b5 1997 1.9 tdi 110 km... z włączonym zapłonem i wyłączonym ciągle to samo... zmieniłem ten czasz Portu z 16 na 10 i 8 i 6 i nic... Jest ktoś z okolic Gdańska co by to potrafił zrobić żeby działało?

 

 

kolego mialem to samo na viscie troche mi z tym zeszlo resety i reinstale i takie tam do tego 2 bronki :) w kazdym razie u mnie jest tak ze vag 409 widzi moj port com3 jako com4 w menadzerze urzadzen z zainstalowanymi sterami od cabla usb mam przydzielony port com3 a vag 409 dalej uparcie twierdzi ze jest to com4 :D

na porcie com3 w vagu pokazywal ze jest uzywany przez inny program jako modem (lapek toshiby)

a w vagu 311 wszystko ladnie smiga na com3

moja rada sprawdz wszystkie porty com i zobacz na ktorym ci pokaze "interface found", przeloz moze tez kabel pod inny port usb i reinstal sterow.

generalnie u mnie program dziala obojetnie czy sie wybieze opcje uruchom jako administrator czy nie :diablica

a swoja droga instalowalem tez ten sam program na xp w lapku kumpla od razu wszystko zaskoczylo!:fajny

 

Karol,u mnie w takich przypadkach zawsze pomagał reset komputera i ponowne połączenie z samochodem.Używaj VAG-a 311 jest stabilny w przeciwieństwie do 409.

 

potwierdzam!ja zaczolem moja przygode z vagiem od wersji "polski vag" tak to sie chyba nazywalo a powinno "porazka polskiego vagu" ;) pozniej probowalem vagiem 409 laczyl sie niby wszystko bylo ok czytal sterowniki itd ale pozniej tracil komunikacje, zawieszal sie w czasie scanow itd wkoncu odpalilem 311 i wszystko ladnie smiga zero problemow!testowane na pasku i fabi mojej zonki :)

 

Pozdrawiam

 

ps. czy 311 pojdzie na audi A6 z 2002 ??

ps. jak by co moge podeslac witaminke ktora u mnie dziala z 311 oraz sposob opisywany wyzej przez lukasz_683

Edytowane przez AkUu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam maly problem po podlaczeniu vaga 311.2 lub 409-1 podczas skanowania wyskakuje komunikat ze program przestal dzialac przeczytalem wszystkie posty robilem tak jak trzeba i dalej nie dziala nie mam juz zielonego pojeci co z tym zrobic! i jeszzcze jedno pytanko sciagnelem z aresa vaga 5040d pl i nie d rady sie z polaczyc zn ktos moze przyczyne z gory dzieki.pozdrawiam krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam maly problem po podlaczeniu vaga 311.2 lub 409-1 podczas skanowania wyskakuje komunikat ze program przestal dzialac przeczytalem wszystkie posty robilem tak jak trzeba i dalej nie dziala nie mam juz zielonego pojeci co z tym zrobic! i jeszzcze jedno pytanko sciagnelem z aresa vaga 5040d pl i nie d rady sie z polaczyc zn ktos moze przyczyne z gory dzieki.pozdrawiam krzysiek

 

podaj moze jaki system masz xp/vista??

co podaje komunikat?dlaczego przestal dzialac jest jakis powod nr bledu??

witaminki do 311 i 409 uzyles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz kabelek? Bo jesli KKL to program powyżej 409 nie ruszy na tym kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam viste, żadnego bledu mi nie pokazuje tylko podczas skanowania samochodu wyskakuje komunikat,ze program przestal dzialac,witaminek zadnych nie uzywalem,kabel mam z allegro za38zl niebieski OBD2 byly z nim 2 plytki mala i duza,jak chcialem zainstalowac inny program z plytki tez wyskakiwalo mi powidomienie ze program przestal dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam chiński fejs z allegro(ten niebieski). Na poprzednim laptopie(xp sp2) działał jak należy z vw tool , vag com 3.11n . Teraz mam EeePC (taki mały 10") win xp sp3 i działa tylko vw tool.vag com 311 wykrywa fejs ale nie łączy z żadnym ecu. Dziwi mnie fakt ,że vw tool działa idealnie. Co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz ustawiony ten sam port com na programie i laptopie?? Poprawnie zainstalowales sterowniki kabla?? Bo on robi sobie wirtualny com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Com ustawiony, sterowniki ok. VW Tool chodzi więc stery ok.

vag com wykrywa fejsa ale nie łączy się z autem

 

Problem rozwiązany.Asusy EeePC mają specjalne oprogramowanie do oszczędzania energii.Tak bardzo oszczędzają tą energie, że brakuje jej na usb. Odinstalowanie tego sterownika powoduje piękną bezproblemową prace we wszystkich znanych mi programach.

 

Mimo wszystko dziwne ,że vw tool działał.

Edytowane przez kabanosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt mi nie pomoze rozwiazac problemu?dlaczego podczas skanowania wyskakuje mi komunikat "program vag-com przestal dzialac,skad pobrac inny program vag najlepiej po polsku bo te co dostalem od sprzedawcy na plycie to same szity i nic poprawnie nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nikt mi nie pomoze rozwiazac problemu?dlaczego podczas skanowania wyskakuje mi komunikat "program vag-com przestal dzialac,skad pobrac inny program vag najlepiej po polsku bo te co dostalem od sprzedawcy na plycie to same szity i nic poprawnie nie dziala

Dzieje sie tak tylko jak masz autoscan??? Czy zawsze gdy wchodzisz w jakis sterownik? Ja zrobilbym tak: wyinstalowal wszystko, usunal wpisy w rejestrze aby nie bylo zadnych sladow po vagu(nie usuwac instalek, sterownikow itp ;) ) restart i zainstalowac od nowa z wlaczona opcja "zgodnosc" z windows xp + uruchamianie jako administrator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
program vag-com przestal dzialac,
tak dzieje się jeśli nie masz pełnej wersji programu, autoscan żąda wersji zarejestrowanej, a tak masz DEMO ;)

w pojedyncze sterowniki się dostajesz ??

pozdrawiam

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak dzieje się jeśli nie masz pełnej wersji programu.

a u mnie nie bylo takich czarow... :) nie moglem wejsc wszedzie i tylko tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafi2007

poszukuję oprogramowania VAG COm wersja 7401 koniecznie PL. Mam taki kabelek właśnie do tej wersji ale nie mam oprogramowania.

Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość roscom

Witajcie mam interfejsy vag com y i inne jak ktoś potrzebuje !! op com y też

 

---------- Post added at 20:44 ---------- Previous post was at 20:42 ----------

 

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Com ustawiony, sterowniki ok. VW Tool chodzi więc stery ok.

vag com wykrywa fejsa ale nie łączy się z autem

 

Problem rozwiązany.Asusy EeePC mają specjalne oprogramowanie do oszczędzania energii.Tak bardzo oszczędzają tą energie, że brakuje jej na usb. Odinstalowanie tego sterownika powoduje piękną bezproblemową prace we wszystkich znanych mi programach.

 

Mimo wszystko dziwne ,że vw tool działał.

Jak sie ten driver nazywa dokladnie ? czy da sie to jakos te oszczedzanie ustawic w win 7 mam toshiba NB 305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Tydzien temu koles podlaczal mnie pod VAGa, mam blad ABS, gdy silnik byl wylaczony bylo ok, kiedy silnik wlczyl i wyskoczyl blad ABS "18057 Powertrain bata bus. Missing massage from abs controller P1649" i lacznosc sie urywala i laczyl znowu. Kupilem sobie kabel OBDII zainstalowalem program VAG 4.9 PL i 311... Podlaczalem kabel na wylaczonym silniku i bylo ok, odpalilem auto i tez bylo ok dopiero jak wyskoczyl blad ABS "18057 Powertrain data bus. Missing massage from ABS controller P1649" lacznosc sie przerwala... Ten blad wyskakuje 29 na 30 odpalen wiec laczy mi sie wszystko dopoki nie wlacze zaplonu bo juz wtedy wyskakuje blad ABS i traci lacznosc na dobre. Czy to znaczy ze w elektryce jest cos nie tak?

Edytowane przez Torreto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem nowy na forum i mam mały problem z VAG-COM i nie jestem pewien czy to coś z komunikacją czy z autkiem.

 

Posiadam kabel OBDII USB (pożyczony od szwagra ;) ), zainstalowałem VAGa 311.2-N, skonfigurowałem port wg opisu, podłączyłem się pod autko, przekręciłem kluczyk i ...

Zgodnie z instrukcjami na forum udało mi się zmienić język z DE na EN [17 - Instruments],

ale za nic nie mogę się podłączyć się do modułu [46 - Cent.Conv.] którym chcę zmienić ustawienia autozamykania drzwi przy 15km.

 

Przy próbie autoskana:

Chassis Type: 3B - VW Passat B5

Scan: 01,02,03,08,15,16,17,19,35,36,37,46,55,56,58

 

Rozpoznaje mi tylko : 01, 03, 17 i 19 - reszta jakby nie było :(

 

Kabelek czy auto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego alferx sprobuj odpiac klemy,tutaj opisany podobny problem i to wlasnie tu powinienes zadac swoje pytanie ;) :

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=38403

 

Rozpoznaje mi tylko : 01, 03, 17 i 19 - reszta jakby nie było

nie, ze nie ma;) tylko nie sa obslugiwane (jesli sie myle prosze mnie poprawic)

aha... zapraszam tutaj ;)http://forum.vw-passat.pl/forumdisplay.php?f=52

Edytowane przez szynder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam ustawione tak jak tu wyzej piszecie i wlanczam vag'a i nie wykrywa mi interfejsu, np. biore abs on odlicza do 6-ciu i blad naciskam ok i w drugim oknie wyskakuje mi brak komunikacji z interfejsem, co moge miec pomieszane? mam nadzieje ze kabelek mi nie padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim najlepiej programem robić diagnostykę ja mam Polski VAG 4.9 co kupiłem z kablem a polecacie jakiś inny programik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności