Skocz do zawartości
pobs

USTAWIENIE KOMUNIKACJI między vag-comem a portem USB

Rekomendowane odpowiedzi

a polecacie jakiś inny programik

jeśli chcesz robić logi w Twoim aucie to polecam pełny 311,2.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie pod 21.Wielkie Dzieki za podpowiedz z managerem urzadzen bo juz sie poddawalem z vagiem.Teraz bede smigal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może co jeszcze można zrobić przed wizytą u elektryka jeśli mam problemy z komunikacją? COM ustawiłem dobrze, fejs wykrywa (działam na Virtualnym XP Mode), ale łączy sie tylko z kontrolerem xenonów (czasami), z resztą w ogóle nie udało mi się połączyć. Pamiętam że kiedyś kolega z forum ten próbował się podpiąć i był taki sam efekt... na ubiegłym zlocie nie było problemów z podłączeniem w ogóle, ani w żadnym warsztacie.

 

Edit.

Próbowałem na Vag Com 409 i Polskim Vag'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grigori80

witam wszystkich jestem nowy na tym forum ,posiadam paska b6 2,0 tdi 140 ,kupiłem vag908 made in Chiny i mam problem z programem podczas instalowania programu wszystko jest ok tylko brakuje ikony z programem gotowym do użycia szukałem wszędzie proszę POMOCY

Edytowane przez grigori80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,zakupilem Interfejs VAG KKL obd2,mam problemy z komunikacja,laczy tylko silnik,hamulec i poduchy,moze cos zle robie,mam piec bledow na silniku gdzie mam je wpisac,sprawdzic?pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,zakupilem Interfejs VAG KKL obd2,mam problemy z komunikacja,laczy tylko silnik,hamulec i poduchy

Masz moduł w wersji "biednej" :( i tego nie przeskoczy... (chyba :hmm)

mam piec bledow na silniku gdzie mam je wpisac,sprawdzic?

Przejrzyj dział Kody błedów lub skorzystaj z WYSZUKIWARKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz moduł w wersji "biednej" i tego nie przeskoczy... (chyba

Co masz na mysli?

to jaki ten interfejs powinien byc,wyczytalem na forum ze taki mi na razie styknie.pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o interfejs, który kupiłeś a o moduł komfortu zamontowany w Twoim aucie.

Nie wszystkie opcje są dostępne - mam podobnie, że "gada mi" tylko z silnikiem, airbag, abs, central i instruments :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyczytalem na forum ze taki mi na razie styknie.

No i powinien styknać, wypróbuj to co Ci posłałem na PW. Jest dużo lepsze. ;)

 

---------- Post added at 12:18 ---------- Previous post was at 12:16 ----------

 

nie chodzi o interfejs, który kupiłeś a o moduł komfortu zamontowany w Twoim aucie

No ale moduł jest odpowiedzialny tylko za centralny, nie ma nic wspólnego z diagnoza np. licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, źle się wyraziłem (nie jestem w dziedzinie VAG-COM prymasem :lol3).

Poprawcie mnie co źle napisałem: chodzi o sterowniki? Nie mozna się z nimi połączyć bo po prostu nie udostepniają tej funkcji.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten drugi link co mi wyslales jest uciety nie wchodzi,ale znalazlem go,wyprobuje dzisiaj to dam znac.poz.

 

---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 21:43 ----------

 

Witam wyprobowalem ten programik ktory mi podeslales zrobilem glowne skanowanie jutro wkleje bledy.Mam do Ciebie GURAL prosbe,czy moglbys zerknac na te moje bledy ktore wkleilem wczesniej bylbym Ci wdzieczny.pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z podłączeniem VCDS-PL 908 pod kompa auta "interface nie wykryto" a Polski VAG 4.9 łączy się bez problemu z każdym możliwym sterownikiem

W czym tkwi problem bo porty mam ustawione w obu na com1 i w menedżerze także com1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy pytanko, jakis czas temu instalowałem na xp vaga 311 i wszystko ładnie smigało komp łączył sie wporzadku, dzis chcać podłaczyc okazuje sie ze nie działa, sterownik w aucie pyka bo słychać ale vag niemoze sie połączyc z niczym ani ze sterownikiem silnika ani abs co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z podłączeniem VCDS-PL 908 pod kompa auta "interface nie wykryto" a Polski VAG 4.9 łączy się bez problemu z każdym możliwym sterownikiem

W czym tkwi problem bo porty mam ustawione w obu na com1 i w menedżerze także com1

żeby używać 908 musisz mieć inny kabel niż do 409 < troszkę inna elektronika.
co z tym zrobic?
przeinstalować vaga, zrobić na nowo test, a najlepiej sprawdzić kabelek w innym aucie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem na allegro taki interfejs http://allegro.pl/show_item.php?item=1172013615 i chciałbym za jego pomocą zaprogramować immo. Po zainstalowaniu sterowników i programu 311.2, wybieram instruments, wpisuję pin następnie w adaptation wybieram kanał 21 i przy próbie wczytania tego kanału wyświetla się następująca informacja (w linku poniżej screen pulpitu):

http://img203.imageshack.us/img203/1443/beztytuu1n.jpg

Taka sama sytuacja pojawia się po zainstalowaniu programu 409.1

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek, potrzebujesz fejsa, który obsługuje linię can, a to badziewie, które kupiłeś jest za stare.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Spróbuj najpierw zarejestrować wersje 311.2 na fulla. Komunikat powinien zniknąć. Cześć funkcji w programie jest zablokowana musisz mieć full. Co do Vaga po CAN to niekoniecznie. Mam autko z 2004 i teoretycznie tez powinienem miec can, a mimo wszystko łącze się z każdym modułem za pomocą zwykłego KKL od motohid.pl

 

Mała poprawka do niektórych modułów wymagany jest HEX_CAN_USB.

Edytowane przez shishad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam taki problem,zrobiłem wszystko tak,jak było napisane wyżej,a jak wchodzę w opcje w vag-u zrobić test(oczywiście port com mam ustawiony jak trzeba) to mi wyskakuje ciągle taki komunikat:port:ok,interface:not found.Jak by mi mógł ktoś coś podpowiedziec to był bym bardzo wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,mam taki problem,zrobiłem wszystko tak,jak było napisane wyżej,a jak wchodzę w opcje w vag-u zrobić test(oczywiście port com mam ustawiony jak trzeba) to mi wyskakuje ciągle taki komunikatort,interface:not found.Jak by mi mógł ktoś coś podpowiedziec to był bym bardzo wdzięczny

Zacznijmy od podstawy:

A podpiąłeś pod samochód?

A przekręciłeś kluczyk?

:P

Potem będziemy szukać dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności