Skocz do zawartości
pobs

USTAWIENIE KOMUNIKACJI między vag-comem a portem USB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotras

mi sie polaczyl z golfiskiem ale przy proboje test lub polaczenia w celu diagnostyki proboje 4 razy i nie nawiazuje polaczenia ani z abs, ani z airbagiem z niczym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie mi:) Dostałem od kolesia interfejs OBDII na USB, ale na kostce niema żadnej wersji tego fejsa jest tylko naklejka "Polski VAG" i za Chiny nie mogę go zmusić do współpracy z VAG-COM'em, przerezałem całe forum i wujka googla;) znalazłem stery i niby wszystko jest ok ale VAG-COM go nie chce:| testowałem go na wersjach 311.2, 409 i tej najnowszej, i nadal 0 współpracy. Znalazłem już chyba właściwy program do tego kabla Polski VAG 4.9, i tu niby wszystko jest ok, ale jakiś biedniutki ten programik:) Czy wychodziło by na to, że mam akurat ten fejs który jest do d...y? I nie idzie mu współpraca z VAG-COM'em?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Polski Vag 2.5 bo to może bys stary fejs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yassek Polski Vag 2.5 to już w ogóle kiszka;)(za słaby funkcjonalnie) Chyba oddam mu ten kabel i pomyśle nad czymś co będzie śmigało z jakimś Vag-Com'em;)

 

EDIT: yassek dopiero teraz wyczytałem, że po sprawne fejsy to trzeba się zgłosić do ciebie;) Może nie długo odezwę się na PW jak z tego nic nie wystrugam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z zainstalowanie kabelka. Kupiłem KKL za 90 zł. Przyszedł kabel i płytka. Na płytce jest to co widoczne jest na fotce. Nie mogę znaleźć żadnych sterowników do tego kabla. Jak podłączę pod USB wyskakuję, że znalazło nowe urządzenie, podaje mu źródło, żeby sprawdził CD-ROM w poszukiwaniu sterowników i szuka szuka szuka i chyba nie znajduję, bo nie czekam do końca. Uważam, że za 10 min coś powinno znaleźć. No i co wy na to ? Do myszki nie mam sterowników wgrywanych. Jak otworzę tą ikonkę procesorka, to wyskakuje tylko uniinstall (patrz foto), i więcej nic. Poradzicie coś ? Byłym bardzo wdzięczny :(

thum_1374148b9913328c62.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem mianowicie mam kabelek USB i jak kupiłem wszystko śmigało po formacie kompa sprawdzałem tylko błędy i było ok ale dziś chciałem zrobić adaptacje ( język zmienić) i wali błąd z tego co rozumiem nie mam pełnej wersji. Próbowałem z wersją 311.2 i 409.1 i to samo , kopi awalem ten numer seryjny i wklejałem do zarejestrowania ale wal błąd. Jak to zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam inny problem mianowicie mam kabelek USB i jak kupiłem wszystko śmigało po formacie kompa sprawdzałem tylko błędy i było ok ale dziś chciałem zrobić adaptacje ( język zmienić) i wali błąd z tego co rozumiem nie mam pełnej wersji. Próbowałem z wersją 311.2 i 409.1 i to samo , kopi awalem ten numer seryjny i wklejałem do zarejestrowania ale wal błąd. Jak to zrobić ?

 

miedzy innymi dlatego wolalem kupic porzadny kabelek od yassek'a - po prostu dziala. Nie skusilem sie na najtansze allegro made wynalazki.

Moze zaplacilem wiecej - ale bralem przyszlosciowo - hex-cana dzialajacego w 100% z wersja 704 i czesciowo 804 - i nie zaluje.

Kabelki od kolegi yassek'a moge w 200% polecic - w przypadku problemow, yassek bezwględnie pomaga i nie udaje "greka".

 

btw do yassek'a: grasz w CoD 4 na Xlive ? To może razem się postrzelamy :)

Edytowane przez tomanimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomanimi, zima18 ma kabelek ode mnie a ja mam problem mu pomóc bo jestem w PL i nie mam mojego kompa i moich plików tutaj.

 

zima18, daj mi na priva email to wysle ci sterowniki bo czasem na załączonej płycie jest kicha.

 

Tomanimi, w COD4 gram na PC i z tego co wiem nie da rady pograć z PC z Xboxami, szkoda :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nucek
ja mam problem z polaczeniem usb

zainstalowalem vaga 409-1->zainstalowalem sterowniki->odpalilem test i wyskakuje okienko :

port status: ok

interface: found!

type: serial pass-through

opto/iso: no

ross-tech design: no

klikam na save i nastepnie probuje select->engine i wyskakuje okienko:

no response from controler!

 

jak daje na obd II test

wyskakuje ze

car is not ISO/OBD compatibile!

if this car is vw/audi/seat/skoda

try SELECT->indiwidual controlers

jestem zielony w temacie prosze o pomoc

Witam

Mam pytanie czy poradziles sobie moze ze swoim VAG'iem? doskwiera mi dokladnie ten sam problem i nie mam pojecia gdzie szukac przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam... wie ktoś moze czy VAG'a Release 409-1 można odpalic na Vista x64? Bo u mnie niestety nie smiga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też coś takiego wyskakuje:

 

na obd II test

car is not ISO/OBD compatibile!

if this car is vw/audi/seat/skoda

try SELECT->indiwidual controlers

 

juz na dwóch autach próbowałem i tak jest...

 

można wejśc normalnie do odczytywania błędów ale nic więcej nie można robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi też coś takiego wyskakuje:

 

na obd II test

car is not ISO/OBD compatibile!

if this car is vw/audi/seat/skoda

try SELECT->indiwidual controlers

 

juz na dwóch autach próbowałem i tak jest...

 

można wejśc normalnie do odczytywania błędów ale nic więcej nie można robić...

 

 

Więc funkcja OBD2 w progranie Vag Com jest przeznaczona do innych pojazdów niż grupa VAG kompatybilnych z standartem OBD2.

Nie zapodam tego naukowo ale będąc samoukiem wiem że "car is not ISO/OBD compatibile!" to "samochód nie jest kompatybilny z ISO/OBD"

ale dalej czytamy "

if this car is vw/audi/seat/skoda

try SELECT->indiwidual controlers" czyli "jeśli twój samochód jest vw/audi/seat/skoda spróbuj wybrać indywidualny kontroler"

Tak już jest że pojazdy z grupy VAG wraz z interfejsem przeznaczonym do gupy VAG nie działa lub nie działa prawidłowo z poziomu wyboru : OBD-II FUNCIONS

Czyli w VW wchodzimy autoscan i robimy sobie skan pod błędy zapsane w pamięci ECU lub :Select control module ---> Select" a potem w np. "Instruments" i dalej adaptation, odpowiedni kanał i zmieniamy na liczniku mile na km... oraz wiele wiele innych funkcji.

Natomiast jeśli twój interfejs nie chce wejść "Select control module- Select- Engine" i wywala że brak połączenia to coś jest nie tak.

Życzę wiele cierpliwości w zdobywaniu wiedzy a ciebie kiewel jako mojego klienta zapraszam na PW w razie wątpliwości.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże ktos przy konfiguracji kabla vag kkl (kupiłem w holandiI-tu tez jestem) I potrzebuje pomocy przy konfiguracji bo vag com ani 3.11 ani 4.09, najbardziej zalezy mi na pomocy osobistej (gg: 1864751 lub skype: "Jopasek"dostepny zawsze od 12.00 do 16.oo pracuje na noce :))

Wcześniej miałem problemy opisywane w tym watku teraz po konfiguracji bo automatycznie dopsiało sie na com11 (aktualnie mam w ustawieniach na com3)

Teraz gdy robie testy na wyzej napisanym com3 w programie van-com (3.11 i 4.09) wystakuje komunikat:

COM Port Satatus: OK

Interfeace status: 3 Not Found or Not Ready!

Co napisane to rozumiem ale moze ktos powie co z tym dalej zrobic?

Edytowane przez jopasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak masz COM3 i w programie też wybierasz COM3 to jeszcze powiedz czy to robisz w aucie z kluczykiem przekręconym na zapłon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz sprawdze na przekreconym kluczyku :)

czyz by to było aż tak banalne?

 

A jednak dziekuje okazało sie ze to to :) Kluczyk w stacyjce i działa ;)

 

Ale pojawił sie nastepny problem...

Gdy juz zaczynam sie bawic i włanczam Auto scan znajduje wszystko (dane auta) i wywala wtedy komunikat : PROGRAM VAG-COM przestał działać...

System win. vista home premium (jezeli ma to znaczenie jakies)

Dzieje sie to na wersji 4.09 jak i na 3,11

Edytowane przez jopasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Vista musisz uruchamiać jako administrator i ustawić tryb zgodności z XP

 

A co do ze działa z kluczykim to może i banalne ale te układy zasilane są z OBD2 a nie z USB i dlatego trzeba mu dać zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Mam problem kupilem kabel. Cos takiego

 

http://cgi.ebay.co.uk/VAG-CAN-USB-OBD2-Commander-full-Version-5-1-OBDII-cable_W0QQitemZ110331605407QQcmdZViewItemQQptZUK_Diagnostic_Tools_Equipment?hash=item110331605407&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=66%3A2|65%3A2|39%3A1|240%3A1318

 

Wiem wiem. Cheap shit made in china. Teraz mam pytanko. Jest to kabelek USB - OBD II. Z kablem dostalem plytke z VAG COM'em 5.1. Probowalem juz doslowanie wszystkiego i nic nie dziala. W oknie VAGCOM"a 5.1 dostepnych jest tylko kilka przyciskow ( start channel, close channel ). Nie moge zrobic testu ani zadnej innej opcji. Jak probuje otworzyl jakis kanal z ktorymkolwiek uzadzeniem ( np airbagi ) wyskakuje opcja ze wybrane urzadzenie nie odpowiada. Pozmienialem wszystko z portami tak jak powinno byc, wlaczony zaplon i h** za przeproszeniem wielki :). Sory ale juz mnie nosi tu normalnie. Probowalem przez vag 409-1 i nic. Najpierw options, test. Odpowiedni port i tylko port ok, interfejs not found. I na tym sie konczy. Ktos ma jakis pomysl ??? Sterowniki sa te z plytki z Vag 5.1. Moze ktos mi podesle strasza werjse sterow, czy to raczej nic nie da ???

 

 

A moze poprostu kupilem zly kabel ???

 

Dobra opanowalem temat jakos. Nagle zaczelo dzialac. teraz tylko jedna rzecz mnie gnebi. VAG COM 5.1 z czym to sie je ?? Bledy poduszek sobie usunalem, licznik przekodowalem na KM ( choc nie mam bladego pojecia jak ), problemem jest szyba psazera ktora zaczela otwierac sie odwortnie ( gdy przytrzymamy przelacznik w gorze szyba zjezdza w dol a gdy naciskamy w dol szyba idzie do gory ). No i te nieszczesne HID'y. Jak w tym VagCOM'ie przekodowac bordnetza zeby widzial xenon ?? Ma ktos blade pojecie ??

Edytowane przez jamal_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś coś doradzi na mój problem.

Mam interface USB KKL . Nie mogę połączyć się z samochodem programem VAG-COM 3.11.

Komputer którym proboję się połączyc to Dell Inspiron 5150 3GHz.

System to Windows XP Prof.

Próbowałem kilku sterowników do USB (FTDI) , probowałęm zmiane Latency timer chyba wszystkie mozliwe wartosci.

Zainstalowałem User Port.

I nic.

Program odnajduje interface a następnie przy tescie OBD twierdzi że samochód nie jest kompatybilny z OBD.

 

Interface ten działa w tym samym samochodzie z dwoma innymi komputerami :

1. Dell Latitude C840 1,8 GHz

2. Gericom 1,5 GHz

Sterowniki pod usb w tych komputerach takie same jak w Inspironie.

W tych dwoch laptopach nie zmieniałem zadnych timingów ani nie instalo

wałem User Portów.

 

Może jakieś mądre sugestie ale nie w stylu - "czy włączyłeś zapłon ? "

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze dodać , że w/w Dell inspiron działa z programem WBH-Diag .

Jest tam możliwość zaznaczenia przy danym porcie - " port wirtualny".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem.Kubilem Kabel z OBD 2 pod usb z programem 409.1VAG-COM , wgrywam stery wszystko ok a jak podlaczam pod kompa, włączam VAG-COM , wybieram USB i test to nie ma zadnego polaczenia, wyskakuje ze interface nie jest podlaczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności