Skocz do zawartości
pobs

USTAWIENIE KOMUNIKACJI między vag-comem a portem USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,kolega pawelvw napisal ze,program to Vag com 311-2 ,kabel KKL

komunikacja z vagiem została przywrócona a winowajcą tego był uszkodzony sterownik abs-u [

CZyli mam rozumiec ze przez ten blad nie moge polaczyc sie?,wczesniej przed zaswieceniem abs i kontralka wykrzyknika,wszystko smigalo,myslalem ze to wina kabla bo nie swiecila ta dioda,zakupilem grugi obd2,tez nie laczy,ale w tym dioda swieci,jeszcze była tam plytka,tylko tyle ze nic na niej nie ma a powinny byc sterowniki.Uzywalem programu VWTOOL,GDZIE TE STEROWNIKI ZNAJDE DO TEGO KABLA?

Tylko ja mam kabel 409.1 ID7

http://allegro.pl/kabel-interface-diagnostyczny-vag-obd-ii-409-1-id7-i3492382868.html

Edytowane przez pele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pele jak świecą ci się te kontrolki o których pisałeś to zajmij się najpierw tym sterownikiem ABS bo pewnie masz uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem ze mam uszkodzony,tylko pytalem czy to jest przyczyna ze nie moze polaczyc sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyna tkwi w uszkodzonym sterowniku ABS-u i to on nie pozwala się połączyć u mnie był ten sam problem po wymianie sterownika na sprawny łączność powróciła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,dzieki bardzo i pozd.Moze znasz kogos kto robi takie sterowniki?

Edytowane przez pele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

Mój przypadek jest taki.

Kabel allegroszowy za jakies 30zł. Wszystko działało idealnie. Łączyłem się z ABS AIRBAG itp. tylko nie z Silnikiem. Program VCDS Lite 1.0, Polski VAG 4.9. Bawiłem się cały dziń. Na następny dzień idę do auta, ni huhu. NIe mogę połączyć się już od tygodnia. Kombinowałem ze sterownikami , nic nie dało. System Win 7 Home .

 

Pomysł.

1.Podłączyłem radio VW Gamma Kaseciak oryginał. Czytałem gdzieś, że radio może uniemożliwiać połączenie. Radio jest od starszego Passata z zielonymi wyświetlaczami, ja mam niebieskie, po podłączeniu nie krzyczało o kod (dziwne)

2. Jak program łączył z AIR BAG, ABS, słychać było cyknięcia w desce rozdzielczej, teraz tego nie ma i nie łączy.

 

Proszę o sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zasilanie w gnieździe obd 4,5masa, 16 +12v. Proponuje rozglądać się za następnym chinolem lub coś lepszego - vcds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem kabel:

http://allegro.pl/vag-kkl-obd2-usb-skoda-audi-seat-wv-409-w-24h-pl-i3592647634.html

Niestety działa tylko Vag 4.9 kody błędów i jakies logi ale nie wszystkie i jakos inne jednostki tam sa ? Jakies brednie chyba wychodza. ale bardzo mi sie on nie podoba i nie dziala np. sprawdzenie ABS.

Nie działa 311.2 ,VCDS 1.2 na tym drugim mozliwosc przetestowania jedynie ABS

Wywala błąd too many connections error to continue.

 

Czy to wina kabla czy mam cos z samochodem?

Jaki kabel polecacie ? Bardzo prosze o konkretnego linka.

Edytowane przez Dandek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzieki ale cena mnie powala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prosze o pomoc.

 

Podpinam kabel VAG-KKL pod lapka, odpalam VAG-COMa i test przechodzi ok, test led - ok. Natomiast jak wlacze sprawdzanie czegokolwiek to wyskakuje "no response!". Co ciekawe przy sprawdzaniu engine slychac cykniecia w desce rozdzielczej... wiec chyba jakas komunikacja jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pomoże ktoś bo mam 2 komunikaty i nie wiem co zrobić by się ich pozbyć. Oto one:

 

vag1.jpg

vag.jpg

Edytowane przez mmissiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie pomoże ktoś bo mam 2 komunikaty i nie wiem co zrobić by się ich pozbyć. Oto one:

niazda

[ATTACH=CONFIG]109605[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]109606[/ATTACH]

 

Nie przechodzi testu

 

jeśli test robisz na wpiętym kablu do gniazda obd samochodu lub podaniu zasilania na piny 16 (+) i 4 (-) to znaczy że masz uwalony kabel kkl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kilka razy wpiąć i wypiąć wtyczkę kabla z gniazda USB i próbować zrobić test. Oczywiście na podłączonym do OBD. Niektórym chińskim KKL to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Mam kabel kkl. Gdy łącze sie z polskim vagiem 4.9 wszystko łądnie smiga, moge kasowac błędy itp ale chce zrobic logi vagiem 311.2 i tu pojawia sie problem. Ustawiam wszystkie porty tak jak maja byc robie test pokazuje sie port test ok i interface not found.Ktos miał podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak.

Na VCDs'ie przy tescie wyskoczył komunikat jal na zdjeciu

 

 

83830567.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności