Skocz do zawartości
pobs

USTAWIENIE KOMUNIKACJI między vag-comem a portem USB

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety odpięcie radia nie poskutkowało, jakieś inne pomysły? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką wartość masz w opcjach programu w Start Baud??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość ustawiona na 0, z resztą ja tam nigdy nic nie grzebałem, wszystkie ustawienia domyślne są i zawsze było ok a wygląda to dokładnie tak:

21f4970a30bec4b0m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przestawić na 9660...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niestety nie pomogło chociaż raz był moment w którym myślałem że zadziałało. Niestety jak na zapłonie wejdę w zakładkę np. engine to mogę sobie buszować do woli, ale jak tylko odpalam silnik to zawiesza się i po chwili wyskakuje "too many errors to continue". Zmniejszałem latencje w ustawieniach najpierw na 10 a potem na 6, ale niestety nie poskutkowało :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Nie mam passata, ale zainteresował mnie ten wątek. Mam VW Corrado z 1994 r i VAGiem jedyne co mogę zrobić to przeczytać błędy z silnika, nie mogę wejść do ABS, a mam na nim jakiś błąd.

Próbowałem poszukać "Latency Timer (msec)" i zmienić czas, ale nie mam takiej wartości.

Używam VAG 409.1 i przy próbie wejścia w jakikolwiek sterownik pisze po angielsku : Brak odpowiedzi ze sterownika.

Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy próbował ktoś konfiguracji na Windows 10? Mam kabel i Polski VAG. Ostatnio kupiłem nowego lapka bo stary już ledwo dogorywa. W tej chwili mam jeszcze win 8.1 ale mogę (i będę) aktualizował go do win 10 właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie piszę, bo już nie mam sił. Posiadam kabelek Vag KKL niebieski z allegro i ściągnąłem do niego program PL vag 4.9 i nie mogę się połączyć z nim. System to WIn7 64bit. Czytałem, że są problemy na tym systemie ale jest to wykonalne i wywracając google do góry nogami udało mi się zainstalować sterownik do kabla ręcznie (system nie mógł automatycznie znaleźć nawet w internecie) i nie wiem co dalej. Wg instruckji z viakena wszystko mam zrobione ok, w menedżerze urządzeń pokazuje mi kabelek z poprawnie zainstalowanym sterownikiem, zastosowałem też zalecane ustawienia szczegółowe (na wszelki wypadek), ustawiłem port com2. Ciesząc się, że sprawa rozwiązana myślałem, że już nic nie stoi na drodze. Program po włączeniu pokazuje komunikat "niedostępne urządzenie com", kiedy kabelek jest poprawnie zainstalowany. Dalej w programie po kliknięciu w cokolwiek pokazuje się coś takiego:

Bez tytułu.jpg

Oczywiście aplikacja ustawiona na zgodność z xp i uruchamiana jako admin.

Próbowałem też łączyć się z samochodem, 0 reakcji. Tak jakby nie wpinać kabla w ogóle. W ustawieniach programu jest zaznaczony port com2, który mam ustawiony w menedzerze urządzeń.

Bez tytułu1.jpg

O co jeszcze może chodzić? Mi już paruje głowa od szukania i kombinowania. Może po prostru nie umiem się połączyć? To raczej żadna filzofia, próbowałem różnymi konfigurachjami, bez zapłonu, z zapłonem, odpalony itd. To raczej nie o to chodzi. Zastanawia mnie ten błąd "acces violation...". Dodam, że jest on od zawsze, nawet jak wcześniej nie byłem połączony z kabelkiem. Jeżeli chodzi o zachowanie programu to nic się nie zmieniło. Te okno jest i było.

 

Pozdrawiam i będę bardzo wdzięczny za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może program do d... Ja tez mam niebieski kabel z allegro i do tego Polski VAG 2,5 i chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz system win7 64bit? Jeżeli tak, to podeślij mi jakoś ten program, który działa u Ciebie albo podaj link z którego pobrałeś. Chociaż wątpię, by była to wina programu ale wszystkiego chcę spróbować.

 

Proszę jeszcze o jakieś pomysły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem win vista. Teraz mam go na win 8.1 ale jeszcze nie testowalem czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem właśnie program VCDS lite 1.2 ze strony vcds-lite.software.informer, żaden trojan, więc raczej nie jest trefny. Pokazuje:

Bez tytułu2.jpg. Nie mam sił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego pokazuje w menedżerze urządzeń, że urządzenie jest zainstalowane poprawnie? W takim razie mam prośbę, mógłbyś mnie jakoś na prawidłowe sterowniki naprowadzić? Byłbym niezmiernie wdzięczny...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla systemu może być, ale fejsowi mogą nie odpowiadać stery. VCDS Lite nie musi być ustawiony w zgodności z XP, ani nawet uruchamiany jako admin. Należy też wiedzieć, że VCDS Lite w pełnej wersji ma płatną licencję. W sieci można spotkać wersje z "witaminą", ale nie koniecznie wszystkie działają poprawnie. Masz komunikat, że ten port jest zajęty więc zmień COM np. na 1.

Jak robisz test to kabel ma być podłączony do auta, a jak na stole to trzeba mu dać zasilanie na odpowiednie piny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak instaluję kabel ma być on podłączony do auta?! Dizwne ale sprawdze. A porty COM1 z tego co pamiętam sprawdzałem i to samo ale jeszcze potestuję i dam znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalujesz program, a następnie podłączasz fejs do kompa i instalujesz sterowniki. Jak to uczynisz podłączasz fejs do auta, uruchamiasz program i robisz test fejsu w programie. Pamiętaj, że w tym USB gdzie zainstalujesz stery i ustawisz COM z tego gniazda masz zawsze korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Udało mi się rozwiązać problem, znalazłem prawidłowe sterowniki. Jeżeli ktoś chce to zapraszam na PW lub pisać na maila.Teraz jest problem z programem, bo Polski VAG 4.9 zaczyna czytać błędy i nic nie zczytuje, w ogóle jakieś dziwne znaczki pojawiają się w tabelach KOMPONENT itp. Zainstalowałem VCDS 1.2 LITE ale nie jest to pełna wersja, więc wiele nie mogę. Poszukam VAG-COM.

 

Pozdrawiam i dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam problem z połączeniem się do ECU. Wczoraj wszystko ładnie hulało aż do czasu gdy VCDS Lite pokazywał komunikat o braku łączności. Oczywiście po ponowieniu połączeniu wszystko działało. Niestety po n-tym razie pojawiającego się komunikatu, oraz dźwięku rozłączania urządzenia USB, VCDS odmówił posłuszeństwa i do dzisiaj nie mogę się już połączyć z ECU. Sprawdzałem czy uda mi się podłączyć do innego auta ale również cisza. Czy kabel został uszkodzony? Jeżeli tak to co mogło być przyczyną zrywającego połączenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam kabel Viaken KKL USB, który przy moim poprzednim Passacie (B5) spisywał się bez problemów - mogłem łączyć się praktycznie ze wszystkimi grupami, robić logi itd, ogólnie całą diagnostykę której czasem potrzebowałem.

 

Od pewnego czasu posiadam Passata B6 '06 i na tym samym komputerze, kablu i sterowniku działają mi jedynie niektóre grupy, czyli np Silnik, Skrzynia. Jeśli chcę wejść np. w grupę 09 (akurat mam taką potrzebę), wyskakuje info o braku odpowiedzi.

 

Stwierdziłem że może za stary kabel do tego auta i pożyczyłem od kolegi kabel z pełnymi pinami podpisany jako VAG-K+CAN:

 

http://www.resettools.com/image/cache/VAG_K_CAN_1.4-500x500.jpg

 

Po instalacji sterowników (na tym samym komputerze), poprawnym wybraniu portu itd zarówno VCDS jak też VAG-COM nie chce się połączyć z niczym.

 

W czym może tkwić przyczyna? Gdzie szukać problemu?

 

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi i rady.

Edytowane przez B_O_N_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności