Skocz do zawartości
pobs

USTAWIENIE KOMUNIKACJI między vag-comem a portem USB

Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdziłem że może za stary kabel do tego auta i pożyczyłem od kolegi kabel z pełnymi pinami podpisany jako VAG-K+CAN:

 

http://www.resettools.com/image/cach....4-500x500.jpg

 

Po instalacji sterowników (na tym samym komputerze), poprawnym wybraniu portu itd zarówno VCDS jak też VAG-COM nie chce się połączyć z niczym.

 

W czym może tkwić przyczyna? Gdzie szukać problemu?

To nie są kable do tego samochodu.Potrzebujesz kabel i program VCDS,a nie kkl z VAG Comem,czy VCDSem Lite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodziło - upewniłem się że tymi kablami nic nie zdziałam przy tym samochodzie.

 

W takim razie macie może jakieś namiary na kable które podeszłyby do mojego B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Trochę mi to wszystko naświetliło w czym rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie czy mozliwe jest otrzymac od jakiegoś życzliwego kolegi pełną wersję vcds, wraz ze sterownikami kabla. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE: CZY do diagnostyki i odczytania kodu PIN (dorobienie kluczyka) w VW Passat B5 2001 r wystarczy mi kabel VAG KKL z allegro np taki http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i5727449280.html czy muszę mieć interfejs VAG K+CAN Commander ?

Na Youtube znalazłem filmik z interfejsem VAG K+CAN COmmander i teraz nie wiem .

 

Jakiego programu użyć do oczytu PIN ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem vag tacho zeby odczytac pin, a kodowalem kluczyk przez vcds.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jaki kabel do passata b7 diesel 2011 rok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam kabel diagnostyczny firmy VIAKEN V-SCAN VAG KKL USB.

Moje pytanie:? Czy tym kablem zdjagnozuje mój samochód : Passat B7 2.0 TDI CR 2011.

Jeżeli NIE to jaki kabelek ,będę potrzebował(proszę o jakieś linki).

Podłączyłem ten kabel do samochodu ale nie łączy się . Używam programów VAG-COM Relase311.2 i VCDSLite.

Poniżej komunikty.

VAG 1.jpg

VAG 2.jpg

VAG 3.jpg

VCDS 1.jpg

VCDS 2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, odgrzeję trochę kotleta. Ma ktoś instalkę VAG-COM lub VCDS-a ? Kupiłem kabel z polskim vagiem ale ten nie chwyta mi wszystkiego w pasku b4 1z. Konkretnie chodzi o ustawienie dawki i kąta wtrysku. Gdyby znalazł się ktoś uprzejmy, to poproszę na maila: [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tym kablem tylko VCDS lite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nawet VCDS lite 1.2 a vag-com 409.1;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z kabelkiem (VAG 912). Używam go sporadycznie. Dzisiaj samochód odmówił posłuszeństwa (błąd blokady kierownicy) i po odpaleniu zaraz gasł. Scholowano mnie do domu. No i chciałem dokładnie sprawdzić błędy. Niestety kabelek nie chce się łączyć z autkiem. Test wykazuje że kabel jest wykrywany przez komputer ale nie jest podłączony do auta. Odkręciłem tapicerkę pod kierownicą i sprawdziłem podłączenie przewodów w złączu, tutaj wydaje się wszystko ok. Gdzie szukać problemu?

 

Ewidentnie problem leży po stronie interfejsu/laptopa. Dzisiaj podjechał do mnie kolega passatem b5 i u Niego wyskoczyły dokładnie takie same komunikaty podczas testu: Interfejs jest ok ale nie jest podłączony do auta

Edytowane przez antos777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam Passata B5 1.9 TDI 130 AVF z 2004. Czy mógłby ktoś napisać jakie programy diagnostyczne będą działać i jakie przewody? Dopiero zaczynam zabawę z diagnostyką, a po przejrzeniu forum tylko kręćka większego dostałem xD. Konkretnie chciałem zacząć od Motordiag-a (domykanie szyb z pilota - z kluczyka działa). Czy polski VAG 4.9 będzie działał? Jeżeli nie to jaki będzie? Szukałem jakiejś listy programów diagnostycznych, przewodów na których działają i dopasowania rocznikowo do modeli aut, ale nie znalazłem - co nie znaczy, że jej nie ma :P. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel musi być z can.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale niewiele mi to daje. Wiem że mam szynę CAN. To tak jakbyś będąc w obcym mieście spytał się o drogę a gość ci odpowiedział: "za wieżą w prawo" nie precyzując o jaką wieże chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kabel weźmiesz to zależy od ciebie. Napewno VCDS będzie smigał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam Passata B5 1.9 TDI 130 AVF z 2004. Czy mógłby ktoś napisać jakie programy diagnostyczne będą działać i jakie przewody? Dopiero zaczynam zabawę z diagnostyką, a po przejrzeniu forum tylko kręćka większego dostałem xD. Konkretnie chciałem zacząć od Motordiag-a (domykanie szyb z pilota - z kluczyka działa). Czy polski VAG 4.9 będzie działał? Jeżeli nie to jaki będzie? Szukałem jakiejś listy programów diagnostycznych, przewodów na których działają i dopasowania rocznikowo do modeli aut, ale nie znalazłem - co nie znaczy, że jej nie ma :P. Pozdrawiam

 

Każdy kabelek kkl z allegro za 30zł będzie działał z vcds lite lub polskim vagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KKL niewiele zdziała. Sprawdzisz tylko błędy w silniku i je skasujesz. Do polifta musi być KKL + CAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności