Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze.

Ja mam takiego Panasonica->http://allegro.pl/item729543149_radi...cq_c1465n.html

Radio dobre nawet

 

Szczerze? Nic specjalnego;)

 

byc moze zmienie na Alpine

Dobry pomysł

 

i tak szybko nie "wylecą" mi spod bloku jak Pioneer.

Nie byłbym taki pewien. Dlaczego mieliby nie zwinąć Alpinka a Pionierka tak? Alpinek to też bardzo chodliwa marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do signatów H16 też mam je :) I jestem z nich zadowolony. Miałem je pod wzmacniaczem signat 4050 i bas był niezły(zniekształcony) ale wysokie tony do bani tak jak by grały za "mgłą" dlatego szybko ten wzmacniacz poleciał. Teraz napędza go lanzar 221 i jestem zadowolony. Choć jak dostały lepszy sygnał (jakościowo) to ten bass nie jest już taki zniekształcony i nie jest taki mocny za to jest szybki i nie buczący. Ale uzupełniam to hertzem es300 i to wszystko ładnie śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze na razie One beda chodzily pod radiem i za duzo sie z nich nie wyciagnie.

Sorry ze sie zapytam ale w jaki sposob ja mam zamontowac dystanse?zewnetrzna obudowa glosnika - glosnik - dystans-drzwi, czy jakos inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy pod te signaty h16 trzeba kupic jeszcze jakis dystans?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak trzeba, pod każde głośniki jak zmieniasz z fabrycznych w b5 trzeba dystans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Auto Sound jak się powołasz na forum Passata to będzie taniej, razem z dystansami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystanse można bardzo łatwo zrobić samemu. Najlepiej na każdą stroną dać 2 pierścienie ok. 2,5 cm grubości gdyż można wówczas przesunąć srodek jak to któryś z kolegów na forum napisał na południowy zachód. przynajmniej wtedy głośnik będzie siedział dokładnie vis a vis otworu w boczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym napedzic glosniki PB L-6C ? jakis wzmak w graniczach 300-400zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym napedzic glosniki PB L-6C ? jakis wzmak w graniczach 300-400zl

Nie może być to zbyt mocny wzmak. Power Basy mają fajne soprany, ale midbasy nie są najlepsze. Słabo się wyrabiają pod wzmacniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam u siebie głośniki Alpine 6066HD. Muszę je wymienić - mają porwane membrany. Jest to chyba bardzo stary model, bo nie bardzo mogę znaleźć ich danych technicznych, tak, abym mógł porównać i kupić ich odpowiedniki. Może ktoś zna ten model i może mi podpowiedzieć, co w zamian wrzucić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał Remik83 viewpost.gif

czy takie glosniki zmieszcza sie w B5? http://allegro.pl/item807607909_dls_...ier_grati.html

 

maja spora glebokosc :-D ale sie zmieszczą . Oczywiscie musisz zakupic Dystanse

 

Głośniki to nie problem, większym problemem są dość pokaźnych rozmiarów zwrotnice, tą z lewej strony utkałem w plastikach nad tablicą bezpieczników, zaś ta z prawej jest nad schowkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wsadziłem do autka głośniki Ground Zero GZTC 16MK2 TITANIUM max 150W, tył oraz przód jest to zestaw odseparowany. Jakiej mocy wzmacniacz do tego polecacie i jakiej firmy

Edytowane przez tomek1811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał Remik83

czy takie glosniki zmieszcza sie w B5? http://allegro.pl/item807607909_dls_...ier_grati.html

 

maja spora glebokosc ale sie zmieszczą . Oczywiscie musisz zakupic Dystanse

Głośniki to nie problem, większym problemem są dość pokaźnych rozmiarów zwrotnice, tą z lewej strony utkałem w plastikach nad tablicą bezpieczników, zaś ta z prawej jest nad schowkiem.

 

jesli masz zamontowane te glosniki to moze powiesz czy masz je na ori zwrotnicach i tweterach? bo slyszalem ze na ori slabo schodza basem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam wszystko jakw oryginale.

Sopran nie rozwala uszu.

Jeżeli chodzi o bas to powiem tak - bas mam w bagażniku. Jeżeli chodzi o same głośniki w drzwiach: bas jest mocny- tymbardziej że furtki mam wygłuszone. Dla porównania mam w fokusie ori głośniki - bas nieco inny jak w pasacie - jest powiedziałbym donośniejszy lecz nieporównywalnie slabszy w głośniejszym graniu. Całość zapewne grałaby jeszcze lepiej gdyby nie radio które mam (MCD) ale na razie zależymi aby nie było widać. A jak upoluję KENWOOD XXV-01D 25-th za dobre pieniądze to dopiero poszaleję :)

Edytowane przez lokmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głośniki to nie problem, większym problemem są dość pokaźnych rozmiarów zwrotnice, tą z lewej strony utkałem w plastikach nad tablicą bezpieczników, zaś ta z prawej jest nad schowkiem.

 

Zwrotnice można spokojnie schować w drzwiach. Można je przykręcić do blachy na której znajduje sie mechanizm podnoszenia szyby. Trzeba przykręcić je z tej samej strony co ten mechanizm, w miejscu gdzie boczek tapicerki jest wypełniony czymś w rodzaju styropianu. W pseudo styropianie trzeba następnie wyciąć otwór tak żeby boczek mógł przylegać do drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwrotnice można spokojnie schować w drzwiach. Można je przykręcić do blachy na której znajduje sie mechanizm podnoszenia szyby. Trzeba przykręcić je z tej samej strony co ten mechanizm, w miejscu gdzie boczek tapicerki jest wypełniony czymś w rodzaju styropianu. W pseudo styropianie trzeba następnie wyciąć otwór tak żeby boczek mógł przylegać do drzwi.

Niestety Dareczku zwrotki od DLS R6A się nie zmieszczą. Są na prawdę spore.

Co do samych R6A, to bez dobrego wzmaka nie ma co ich zakładać. Same radyjko nie da rady ich pchnąć.

jak upoluję KENWOOD XXV-01D 25-th za dobre pieniądze to dopiero poszaleję

Ja bym się w Kenwooda nie pchał. Na pewno nie zagra tak jak Alpina, czy Pioneer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności