Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem 4 signaty SMC H16 jak na razie bez wzmacniacza a już mam problemy z brakiem średnich tonów.

Zmodyfikuj zwrotnicę.

Wydaje mi się ze lepszym rozwiązaniem jest dać w przednie drzwi głośniki L16 lub dwudrożne

O nie kolego. To najgorszy możliwy wybór danie dwudrożnych głośników. Zupełny bałagan.

Ja zastanawiam się nad oklejeniem tapicerki drzwi.

Nie tyle w celu wytłumienie, co usztywnienia konstrukcji.

Przy większej głośności całość drga od pompującego głośnika.

Ma to sens?

Jeśli masz niskotownowy głośnik, który faktycznie daje Ci duże ciśnienie, ma to sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trociniarz
ale sugeruję tylko, abyś usilnie nie wprowadzał ludzi w błąd pisząc, że:

Niezależnie od tego co montujesz i pod co podłączasz konieczne jest wygłuszenie drzwi - bo nie jest to prawdą, a jest - jak już pisałem - w niektórych przypadkach przerostem formy nad treścią.

 

To jest Twoje zdanie, i jak wyżej napisałem czasy w ktorych starałbym sie przekonać Cie do pewnych rzeczy już mineły. Tak czy inaczej, w błąd nikogo nie wprowadzam to sobie wypraszam.

 

Na ptaka wygłuszać komuś drzwi, kto słucha TOK FM i wiadomości w 98 % ?

Na ptaka robić to komuś, kto ma radio VW beta i chce zamontować papierowe głośniki, których resor nie pozwala niemal na wychylenie membrany ?

 

Nie wiem. Rozmawiamy o głośnikach pokroju polecanych tu szalenie Signatów, jakiś Alpine itd, czyli przetworników klasy niższej. Jeśli ktoś słucha tok fm to propozycja wymiany głośników nie padnie nawet z mojej strony.

 

Wiem, że teoretycy internetowi ( bez urazy ) tak twierdzą, ale jest to błędne podejście do sprawy.

 

Obawiam się, że wiesz , że dzwonią, ale nie wiesz w którym kościele.

 

To właśnie wskazuje na to, że nie robisz tego na dużą skalę, komercyjnie, zawodowo.

 

 

:) Słuszna uwaga, nie zajmuję się tym zawodowo, pasja pasją ale pieniądze są z tego takie sobie. Być może nie wiem gdzie dzwoni ... być może słuch mi się pogorszył...dziękuje Ci za objaśnienie dot komór, tłumienia itd :) Jeśli idzie o internetowego teoretyka to tym mnie lekko dotknąłęś no i pod tym sie podpisać nie mogę, zdarzyło mi się kilka razy jakąś śrubkę wkręcić i wykręcić , drzwi nawet rozbierałem kiedyś, potem się słuchało...stroiło...sprawdzało takie tam...

 

Na marginesie Polk nie jest aż taki szałowy, na kolana nie powala.

 

Panowie, ja nie zamierzam z Wami wojować, nie chcecie wytłumiać drzwi to tego nie róbcie. Mam w tej kwestii jakieś tam doświadczenia, poparte czymś tam i daleko mi do tego, aby tutaj kozaczyć i wszystkich pouczać. System przedni w samochodzie to podstawa. Aplikacja i montaż, nawet tych za 250zł może zepsuć, lub znacznie poprawić brzmienie i tutaj nie ma żadnych wątpliwości.

 

Zrobiło się takie OT ze sam bym sobie dał ostrzeżenie...ale to nie to forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiamy o głośnikach pokroju polecanych tu szalenie Signatów
Zawsze warto (...) Nie warto, to pakować głośników w niewytłumione drzwi.

Dlatego właśnie pisałem, aby nie generalizować.

 

Poza tym, stwierdzenia typu "bez tego ani rusz" czy też " bez tego nie zagra" są nie na miejscu moim zdaniem. Sensowniej jest doradzać komuś bardziej szczegółowo bez uogólniania, bo to może niejednego początkującego wprowadzić w błąd.

Zrobiło się takie OT ze sam bym sobie dał ostrzeżenie

Oj bez przesady. Dyskutujemy na temat montażu głośników w B5, więc nie taki zupełny OT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz niskotownowy głośnik, który faktycznie daje Ci duże ciśnienie, ma to sens.

 

W tym sęk, że są tam tylko Signaty H16 pędzone z radia (Beta). Tapicerka pracuje i gdzieniegdzie pojawiają się trzeszczenia i brumy.

Chyba zainwestuję w kilka mat i przy okazji okleję miejsca łączeń plastików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tapicerka pracuje i gdzieniegdzie pojawiają się trzeszczenia i brumy.
Brumienie to wina radia, lub źle ekranowanych przewodów. Chyba, że traktujesz to określenie jako inny efekt.

Jeśli trzeszczy Ci coś, oklejaj śmiało, ale nie przesadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brumienie to wina radia, lub źle ekranowanych przewodów. Chyba, że traktujesz to określenie jako inny efekt.

 

Miałem na myśli brumiące rezonanse luźnych elementów plastikowych ;-)

Jak będę podłączał zwrotnicę to przy okazji okleję tapicerkę trochę.

 

Dzięks za odzew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to napiszcie jakie wkoncu polecacie bo dzisiaj uslyszlaem moj oryginalny prawy jak trzeszczy wiec musze kupic szybko nowe tylko ktore tak do 400-500 zl chyba ze tansze sa tez dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak za 500zł to http://audiosklep.pl/dls-b6a-p-2162.html oczywiscie wtedy juz warto wygłuszyc zeby wykozystac wszystkie mozliwosci tego głosnika.

 

znajdzie się tez cos niezłego za 400 zł http://audiosklep.pl/helix-e-136-p-2453.html

 

jak i za 350 http://audiosklep.pl/mb-quart-fsa-216-p-2436.html http://www.autorad.pl/p/pl/xp6k/zestaw+glosnikowy+tec+xp6k+165mm.html

 

ponizej 300 http://www.autorad.pl/p/pl/cs650_75/zestaw+glosnikowy+bull+audio+cs-650-75+165+mm.html

 

wszystko zalezy od twoich wymagan, postaraj się napisac czego oczekujesz, jakiej muzyki słuchasz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie trance i house, aha a jakies dystsne bede musial kupic do tych glosnikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydały by się dwa pierscienie z MDFu. powe.pl albo allegro, chyba ze masz wyzynarke to za 5zł mozesz zrobic sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wtrącę coś ze swojego doświadczenia.

Polecam:

http://allegro.pl/item605477096_hertz_esk_165_3_kurier_podkladki_gratis_w_wa.html

Ostatnio montowałem te głośniki koledze Slater'owi i napędzałem wzmacniaczem:

http://allegro.pl/item605477152_wzmacniacz_hertz_ep_4_4x60w_super_cena_sklep_w_wa.html

W tym sklepie głośniki dostajesz z dystansami, które są na prawdę dobre i sztywne. Bez przesady z tym MDF'em. Te dystanse plastikowe do Passata , są na prawdę sztywne i dobrze wykonane, a jak wiadomo MDF daje się dlatego , że jest sztywną podstawą do montażu głośnika. Co innego dystanse do opla Vectry, czy Astry. Tamte są cieniutkie i wątłe, więc MDF to wtedy podstawa.

Można się dowiedzieć na PW u kolegi Slater'a, czy jest zadowolony z Audio w swoim Passku.

Pozdro. I wesołych Świąt.

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki zamowilem hertz jednak dzieki za info

 

ogolnie wzmacniacza raczej nie potrzbuje bo mam oryginalny kolo zmieniarki w bagazniku :)

 

dam znac jak dojda i je zamontuje i wyglusze drzwi

 

i zrobie testa

 

pozdrawiam i SMACZNYCH JAJ oby nie za dużo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się w to nie pchał. To jest pewnie coś z rodzaju Alpharda. Cena mówi sama za siebie. Następny produkt typu No Name. Jeszcze raz polecam tak jak w moim poprzednim poście. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co polecilibyście na tył

czy za 150zł dostane coś porównywalnego (a może ciut lepszego) do ori przednich

z tym, że chciałbym żeby to był zestaw dwudrożny odseparowany (w miarę możliwości)

 

Dodam że nie jestem audiofilem i wystarczy mi granie na poziomie tych ori które są z przodu (a wydają mi się dosyc dobre)

 

Będę zmieniał radyjko na 90% pioneer (chyba dobrze napisałem) prawdopodobnie z ostatnich serii 3000 i postanowiłem założyc tez głośniczki na tył tylko za bardzo nie mam rozeznania w rynku co jest dobre a co to kicz

Liczę się z tym że za 150 zł cudów nie dostane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym się w to nie pchał. To jest pewnie coś z rodzaju Alpharda. Cena mówi sama za siebie. Następny produkt typu No Name. Jeszcze raz polecam tak jak w moim poprzednim poście. Pozdro.

dzieki za radę MauroO

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co polecilibyście na tył

czy za 150zł dostane coś porównywalnego (a może ciut lepszego) do ori przednich

z tym, że chciałbym żeby to był zestaw dwudrożny odseparowany (w miarę możliwości)

Witam. Jeżeli w takiej cenie, to możnaby spróbować tego: http://allegro.pl/item605444080_magnat_power_plus_216_sklep_w_wa_fv_160w.html

Chociaż najbardziej logiczne byłoby zainwestowanie odrobinę więcej w system przedni i najwyżej przełożyć przednie fabryczne do tyłu. Pozdrawiam.

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 120-140 kupisz phonocar'y ktore są lepsze od ori, uzyjesz ori tweetera i bedzie lepiej niz na dudniących magnatach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem przecież:

Chociaż najbardziej logiczne byłoby zainwestowanie odrobinę więcej w system przedni i najwyżej przełożyć przednie fabryczne do tyłu. Pozdrawiam.

Phonocar za 140zł to też śmieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra napisałes, ale te magnaty to pierdziawki dudniący bas, nie selektywny i łupiący, a phono gra w miare czysto i nie zgodze sie ze to śmiec bo nie ma lepszych głosnikow w tej cenie, magnaty nawet za 200zł im nie podskoczą, montowałem nie jednokrotnie (nie za pieniadze bo nie jest to moj zawod takze lipy nie wciskalem) i wszyscy zadowoleni, ale nie byly to osoby ktore słuchają umcia umcia pękła gumcia tylko normalnej muzyki, rock jazz, na magnatach nie rozróznisz czy bas zjechał o sekunde w gore czy w dół ;) bas jest w miare rowny, a nie wywalone 100hz. Dodam ze robię masteringi, nagrania muzyczne i moze co innego jest dla mnie wazne w brzmieniu i pracy głosnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności