Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

moglbys mi jeszcze powiedziec jakie maty zastosowales do wygluszenia i czy te dystanse beda dobre do tych R6A http://allegro.pl/item801137221_dyst...olo_skoda.html

 

http://allegro.pl/item810464870_boll_miekkie_maty_wygluszajace_bitumiczne_mlawa.html

 

Tymi matami uszczelniałem.

 

Dystanse sam wyciąłem - poszedłem do stolarza i wydębiłem 4 deseczki o wym 20cm x 20cm. - więc nie wiem czy wskazane przez Ciebie będą dobre. Te widzę że mają 3 cm grubości - ja montowałem po 2 na 1 stronę uzyskując ponad 5cm grubość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcecie głuszyć furtki w b5? Też to przerabiałem, generalnie głuszy się po to żeby komora była szczelnie zamknięta. Pytanie za 100 pkt. czy czasem fabrycznie tak nie jest?

Na różnych forach "specjaliści" każą głuszyć mimo to, opisując jak to dźwięk się poprawia etc. więc wygłuszyłem, efekt był taki że zerwałem te maty bo szkoda zawiasów (ciężar;) poprawy w dźwięku nie było (głośniki i wzmacniacz ze średniej półki). Poprawa będzie odczuwalna tylko jeśli nastawimy się psychicznie że ma być :) Jedyne co można zrobić to jakoś uciszyć boczek drzwi, przy głośnikach większej mocy trochę trzeszczy.

Swoją drogą spotkałem się już z taką samą opinią montażystów z zakładów car audio, ale oczywiście jeżeli klient chce to będzie miał ;) mało tego po wydaniu tych "paru groszy" więcej jak pewne że różnice na plus zauważy.

Niestety dotyczy to tylko aut z zamkniętą komorą, resztę trzeba głuszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie chcecie głuszyć furtki w b5? Też to przerabiałem, generalnie głuszy się po to żeby komora była szczelnie zamknięta. Pytanie za 100 pkt. czy czasem fabrycznie tak nie jest?

Na różnych forach "specjaliści" każą głuszyć mimo to, opisując jak to dźwięk się poprawia etc. więc wygłuszyłem, efekt był taki że zerwałem te maty bo szkoda zawiasów (ciężar poprawy w dźwięku nie było (głośniki i wzmacniacz ze średniej półki). Poprawa będzie odczuwalna tylko jeśli nastawimy się psychicznie że ma być Jedyne co można zrobić to jakoś uciszyć boczek drzwi, przy głośnikach większej mocy trochę trzeszczy.

Swoją drogą spotkałem się już z taką samą opinią montażystów z zakładów car audio, ale oczywiście jeżeli klient chce to będzie miał mało tego po wydaniu tych "paru groszy" więcej jak pewne że różnice na plus zauważy.

Niestety dotyczy to tylko aut z zamkniętą komorą, resztę trzeba głuszyć.

Zgadzam się z przedmówcą, że w samochodach mających taką konstrukcję drzwi jak nasze Paski, nie ma konieczności pełnego ich wytłumiania. W tym przypadku chodziłoby bardziej o wyeliminowanie drgań. Ja u siebie na głośnikach DLS R6A różnicy w dynamice nie zauważyłem. Wykleiłem dodatkowo boczek watoliną i to dopiero dało jakieś skutki, czyli boczki przestały brzęczeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha , czyli wlasciwie gluszenia drzwi nie ma wiekszego sensu. Ktos moze polecic jakies dystanse pod R6A?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety Dareczku zwrotki od DLS R6A się nie zmieszczą. Są na prawdę spore.

Co do samych R6A, to bez dobrego wzmaka nie ma co ich zakładać. Same radyjko nie da rady ich pchnąć.

 

Ej no Mareczku, nie mow ze zwrotnica nie wejdzie tam gdzie zaznaczyłem:

thum_85004b03dd77d88b6.jpg

 

Akurat na fotce nie ma tego styropianku ale jest on na prawde spory i po jego wyjeciu lub wycięciu robi sie duzo miejsca. Nie ma opcji zeby tam zwrotnica nie weszła, przeciez to nie wzmak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba , że wywalisz ten styropian, ale jest on chyba po to, żeby usztywnić boczek. Ja jestem zdania, że jeżeli jest dobra przelotka między drzwiami a karoserią i bez problemu przejdą dwa przewody, to montuję zwrotki pod schowkiem pasażera.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pasują mi fabryczne głośniki papierowe, jak jeszcze miałem mazdę zmieniłem głośniki papierowe na helixy dark blue, które grały pod clarionem, byłem jednak trochę zawiedziony, choć z kolei nowy właściciel ponoć jest zachwycony.

 

Do czego zmierzam, padł mi w pasku papierowy głośnik z przodu, lewy, charczy aż nie miło, chce wymienić, ale nie chce cudować, wystarczy mi jakość oryginału, tak żeby to dobrze zagrało pod gammą, możecie coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup na allegro ori glosnik i bedzie gralo. Pod gamma nic chyba lepiej nie zagra. Takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ori to tylko używka, nie wiadomo ile to znowu pochodzi... ktoś tam pisał na początku tematu że signaty L16 sa papierowe i pod samym radiem zagrają, ale coś mi się wydaje, że są za mocne, lub raczej gamma za słaba.. Z tym, że ja sie kompletnie nie znam, dlatego pytam.

 

Ja mam chyba jakiś spatrzony gust, prawie wszyscy podniecają się helixami a mi sie podoba dzwięk z jakichś zwykłych papierówek bardziej.

 

Edycja - przeczytałem również w tym wątku, że podobno phonocar-y mają jakość oryginału.

 

znalazłem takie na allegro:

 

http://www.allegro.pl/item820137385_phonocar_130mm_soprany20mm_zwrotnice_70w_wroclaw.html#gallery

 

http://www.allegro.pl/item801103556_phonocar_woofery_13cm_td_line_nowosc_wys_gratis.html#gallery

 

Nie wiem tylko czy potrzebowałbym ten ze zwrotnicą i z sopranami (oryginalne soprany działają) czy też ten drugi wystarczy podpiąć w miejsce starego?

Edytowane przez bojownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item820137385_...w.html#gallery

 

http://www.allegro.pl/item801103556_...s.html#gallery

 

Nie wiem tylko czy potrzebowałbym ten ze zwrotnicą i z sopranami (oryginalne soprany działają) czy też ten drugi wystarczy podpiąć w miejsce starego?

A czemu kolego szukasz 13-tek skoro w Passacie montuje się 16-tki?

Szukaj rozmiaru 165mm z wysoką skutecznością dB. Najlepiej około 93dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego :) Nie zwróciłem uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak prponowal bym MDF gdyz daje troche amortyzacji i nie przenosi sie tak na dzwi. A jak chcesz to mam na sprzedaz takie jak z aukcji. 10pln + wysylka. (nowe nie uzywane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mam pytanie jeżeli podłącze te głośniki DLS R6A pod wzmacniacz to czy nadal muszę podłączać zwrotnice i czy te cykacze są lepsze od ori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do specjalistów od audio:

1.doradźcie proszę jakie gotowe zwrotnice zakupić(jakie muszą mieć parametry) pod te signaty H16:

Rodzaj: midbass

Moc RMS: 70 W

Moc Max: 140 W

Pasmo przenoszenia: 45 - 6.000 Hz

Skuteczność: 88 dB

Impedancja: 4 Ohm

 

(najlepiej z allegro) aby ich parametry współgrały z fabrycznym radyjkiem gamma z CD?

najlepiej aby były w rozsądnej cenie (nie jak signat C2 za ponad 100 pln)

z góry dzięki

Edytowane przez BartekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak prponowal bym MDF gdyz daje troche amortyzacji i nie przenosi sie tak na dzwi. A jak chcesz to mam na sprzedaz takie jak z aukcji. 10pln + wysylka. (nowe nie uzywane)

 

juz kupilem te z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie mam pytanie jeżeli podłącze te głośniki DLS R6A pod wzmacniacz to czy nadal muszę podłączać zwrotnice i czy te cykacze są lepsze od ori.

Tak, zwrotnice musisz podłączyć, a soprany są nieporównywalnie lepsze od fabrycznych. Zobacz u mnie w albumie jak ja mam założone te soprany.

pytanie do specjalistów od audio:

1.doradźcie proszę jakie gotowe zwrotnice zakupić(jakie muszą mieć parametry) pod te signaty H16:

Nie musisz podłączać zwrotnic pod same midwoofery, jeżeli mają pracować pod samym fabrycznym radiem. Nic im się nie stanie, a będą grały bardziej dynamicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, zwrotnice musisz podłączyć, a soprany są nieporównywalnie lepsze od fabrycznych. Zobacz u mnie w albumie jak ja mam założone te soprany.

 

Nie musisz podłączać zwrotnic pod same midwoofery, jeżeli mają pracować pod samym fabrycznym radiem. Nic im się nie stanie, a będą grały bardziej dynamicznie.

Nie musisz podłączać zwrotnic pod same midwoofery, jeżeli mają pracować pod samym fabrycznym radiem. Nic im się nie stanie, a będą grały bardziej dynamicznie.

 

 

a jak ja mam wszystkie cztery podłączone signaty pod wzmak to jakie byś polecił zwrotniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak ja mam wszystkie cztery podłączone signaty pod wzmak to jakie byś polecił zwrotniczki

jakie Signaty masz podłączone pod wzmacniacz? Całe systemy, czy same midbasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności