Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Doc,

Przyznam ze opisywany przez Ciebie sprzęt - bardzo mi pasuje. Ale czy jest jakas możliwość aby odsłuchac jak to u Ciebie gra? Może wpadłbyś na zlot w 1-szy poniedziałek miesiąca? Jeszcze tam nie byłem, ale to będzie okazja:)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć Doc,

Przyznam ze opisywany przez Ciebie sprzęt - bardzo mi pasuje. Ale czy jest jakas możliwość aby odsłuchac jak to u Ciebie gra? Może wpadłbyś na zlot w 1-szy poniedziałek miesiąca? Jeszcze tam nie byłem, ale to będzie okazja:)

 

pzdr

 

 

Na następnym spocie (maj) będziemy testować Signaty kontra Hertz. Ja na tym spocie miałem założony tylko przód i bez zwrotnic, grało to na samej navi MFD. W sobotę postaram się założyć tył i DSP. Przyjedź i ocenisz, może to Ci pomoże w podjęciu wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ześć Doc,

Przyznam ze opisywany przez Ciebie sprzęt - bardzo mi pasuje. Ale czy jest jakas możliwość aby odsłuchac jak to u Ciebie gra?

No problem.
Może wpadłbyś na zlot w 1-szy poniedziałek miesiąca?
Wątpię, abym znalazł czas.

Jeśli będziesz na Grochowie (W-wa) lub w Legionowie, daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby porównać HELIX DARK BLUE 6.1 lub SIGNAT SMC L16

Czy bardzo różnią się jakością od H16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdyby porównać HELIX DARK BLUE 6.1 lub SIGNAT SMC L16

Czy bardzo różnią się jakością od H16.

 

Różnią się.

Helix to zestaw cały, ja bym go porównał chętniej z Hertzem.

Natomiast L16 i H16 ... te pierwsze są papierowe, mniejszej mocy z płytszym koszem, słabiej przenoszą dół, są natomiast minimalnie efektywniejsze. Pod same radio, dla kogoś kto ma mniejszy budżet, myślę, że warto. Dla tych, którzy lubią brzmienie papierzaków to dobry zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szacunek.

Na porównanie oczywiście wpadnę. Doc - niedługo się odezwę. Jeszce raz wielkie dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Elementy zwrotnicy:

 

Kondensatory do tweeterów

http://www.centrumelektroniki.pl/Kondensator_Glosnikowy_Mkp_3,3uF_400V/sklep/product_info/cP/535_128_182/pId/11542.html

 

Kondensatory do wooferów

http://www.centrumelektroniki.pl/Ele...5_128_131.html

 

Rezystory do tweeterów

http://www.centrumelektroniki.pl/10W...5_142_148.html

 

cewki - najlepiej powietrzne. Rdzeniowe są gorsze.

http://www.centrumelektroniki.pl/Pow...5_102_103.html

 

Aby się nie bawić, zwłaszcza jak ktoś ma mniejszą wiedzę w tym temacie, można zakupić zwrotnice i zdemontować je w celu wygodniejszego montażu. Te wyglądają w miaręsympatycznie

http://www.allegro.pl/item314814109_...oct_f_vat.html

 

Witam,

 

Doc, czy mógłbyś jeszcze raz podać linki do podzespołów zwrotnicy?

Prowdopodobnie sklep przebudowano i te już nie działają.

 

Pozdrawiam i dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość donricardo_99

ja bym polecil helixy. sa w miare tanie bo komplet 2 glosnikow z sykami i zwrotnicami kosztuje w granicach 240 max 300zl i sa bardzo dobre. za kwote 500-600zl mozna wymienic przód i tyl ze swietnym efektem koncowym bo sam mam takie w swoim pasku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fajne ceny znalazłes, bo ja jakos wszedzie widzialem po 199 i wysyłka gratis :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość donricardo_99

ale ja nie na allegro tylko w sklepie:P

i mam je podpiete pod wzmacniacz JBL 5 kanalowy i jestem zadowolony bardzo:)

a jak bedzie dobre radyjko to bez wzmacniacza tez zagraja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

za 600 zł można tez kupić Focale V1 które grają o niebo lepiej od Helixów ewentualnie za 400-450 Focal A1 które dają rade nawet pod samym radiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiadajac na pytanie w temacie: 16,5 cm

 

:|

 

kup sobie dego i bedziesz mial spokoj albo focale i koniec.nie bede rozpisywal dlaczego.

tyle.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odświeżę trochę temat.

Poczytałem tu (ale nie tylko tu) opinie kolegi Doc na temat Signatów i postanowiłem je kupić w AutoSound. Pojechałem tam osobiście. Sprzedawca to młody, równy koleś, który widać zna się na rzeczy. Stwierdził, (co pokrywa się z tym co pisał wcześniej Doc) że w cenie do 500pln nie jest w stanie polecić mi lepszych głośników niż Signat H16. Oprócz tego są zniżki dla forumowiczów i zestaw ze zwrotnicami i tweeterami sprzedał mi za 350 pln. Na allegro sprzedaje ten sam zestaw za 375 pln: http://www.allegro.pl/item411417619_zestaw_165mm_hi_fi_signat_h16_t5_c2_promocja_.html

 

Dodatkowo dorzucił gratis dystanse z MDFu, które z kolei są warte u niego 27 pln.

 

Myślę że zanim kupicie jakiś sprzęt audio warto zadzwonić lub podskoczyć i zapytać o cenę u niego. Można się też poradzić i posłuchać na miejscu jak się sprzęt spisuje. Namiar na sklep: http://www.autosound.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kass

Pytanie do Doc'a (bo chyba jesteś najbardziej w temacie:P): miałeś może styczność z tymi focalami a1 o których pisze brzesiu - bo mam zamiar je założyć, chyba że ktoś mnie wcześniej zniechęci (za montaż zestawu na przód - a z tyłu zostawiam serie od gammy V i gamme też zostawiam) z wytłumieniem mam zapłacić 650 i wydaje mi się że to dobra cena - ale słyszałem że tweetery ostre strasznie są, a nie mam za bardzo gdzie posłuchać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio elektryk doradzal Hertz ESK-165 ponoc niezle graja, slyszal je ktos w akcji ? no i dodatkowo wygluszyc wrota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o hertz bylo wiele razy, czesc osob poleca czesc zdecydowanie odradza (jak ja na przyklad), jak dla mnie sa zestawy o niebo lepsze w podobnej kasie, jak na przyklad TEC czy MTX,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ESK-165 mają zdecydowanie za mało "basu", jeżeli już je zamontujesz będziesz musiał też pomyśleć o jakimś subie do bagażnika - taki zestaw do techno i tak średnio będzie się nadawał. Sporo zależy od tego czego słuchasz. Zanim je kupisz, polecam KONIECZNIE posłuchać jak grają u kogoś. Jednym się to podoba (tak jak mi), inni powiedzą że to ssyf.

 

Ja sam u siebie mam DSK-165 przód oraz tył, do tego ulubiona do krytykowania skrzynia blaupunkta GTB 1200. Zrobiłem zupełnie odwrotnie niż wszystkie "spece" mi doradzały i jestem bardzo zadowolony.

 

Ja już nie wnikam że są zestawy które grają znacznie lepiej, jednak mi po prostu taka charakterystyka odpowiada - słyszałem dokładnie taki sam zestaw w Passacie kolegi i zwyczajnie mi się spodobał a o to chyba chodzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zabraklo Ci wlasnego zdania...kupiles bo u kolegi bylo to samo (jak wiele zreszta osob) i nie interesuje Ciebie czy gra cos lepiej za ta kasiorke czy nie. Tylko po co w takim razie pytasz tych "specow" o cokolwiek? po prostu pytaj kolegi co ma te hertze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ty chcesz mi wmówić? Słuchałem rożnych zestawów, w tym o wiele lepszych ale niestety poza budżetem jaki chciałem przeznaczyć na audio. Wybrałem to co mi najbardziej się spodobało i to też polecam koledze który zastanawia się nad Hertzami ESK.

 

Czy to coś złego że komuś odpowiadają te czy inne głośniki? Chyba że ja o czymś nie wiem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie. Kolega Tomczak zaczął dyskutować na temat gustów (a jak wiadomo tego się nie robi) a kolega artuj się lekko zdenerwował:)

Mimo że słyszałem Hertze i nie podobały mi się to jak najbardziej rozumiem że mogły się podobać komuś innemu. Skoro artuj jest zadowolony to nie wiem w czym problem.

 

Z kolei kolega Fryzjer1981 mam nadzieję nie będzie polegał tylko na zdaniu elektryka bo ten akurat może mu jedynie te głośniczki podłączyć, tylko wybierze się do jakiegoś fachowca, który coś zaproponuje i umożliwi odsłuch kilku różnych zestawów. Jest jeszcze opcja poszperania po forum bo jak kolega Tomczak napisał, o Hertzach było sporo i nie tylko o Hertzach.

 

Ja od siebie mogę jeszcze dodać że słuchałem Power Bassów i też mi się nie podobało - dużo basów, za ostry sopran i słabe tony średnie. Ale są tacy którym się to podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności