Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

jakie Signaty masz podłączone pod wzmacniacz? Całe systemy, czy same midbasy?

same midbasy i tube i taki wzmak to zasila http://www.allegro.pl/item797570085_u_dimension_u_glow_2075v_2_kurier_gratis_dabrowa.html a cykacze pod radiem

 

---------- Post added at 17:04 ---------- Previous post was at 17:03 ----------

 

same midbasy i tube i taki wzmak to zasila http://www.allegro.pl/item797570085_u_dimension_u_glow_2075v_2_kurier_gratis_dabrowa.html a cykacze pod radiem

a midbasy signat h-16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób wzmacniacz 2-kanałowy napędza Ci midbasy i suba?

Powiedz dokładnie jak masz to podłączone. Możesz napisać na PW, żeby nie zawalać wątku.

 

Chociaż widzę, że inni też są ciekawi jak to u Ciebie wygląda.;)

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w jaki sposób wzmacniacz 2-kanałowy napędza Ci midbasy i suba?

Powiedz dokładnie jak masz to podłączone. Możesz napisać na PW, żeby nie zawalać wątku.

 

Chociaż widzę, że inni też są ciekawi jak to u Ciebie wygląda.;)

he he ale pojechałem wiadomość poszła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tyl warto montowac glosniki czy lepiej je calkiem odlaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć, chyba, że robisz Hi-end, to wtedy zasada mówi o dobrym przodzie i subie, dla uzyskania optymalnej sceny dźwiękowej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beda cos dawac te glosniki z tylu , jesli cala scena jest w przodzie? Ty co masz na tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Hertz DSK 165 podłączone pod radyjko. Przód to DLS R6A pod wzmacniaczem DLS CA41. Przód gra głośniej i tył mi nie przeszkadza.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tył nie przeszkadza, tylko wypełnia przestrzeń, zauwazcie ze na koncertach (jesli mowimy o erfekcie usyskania sceny) dzwięki docierają do nas nie tylko z kolumn, ale takze wszystkie odbicia, to samo jest w domu gdy słuchamy z kolumn, w samochodzie ten dzwiek nie ma jak sie rozchodzic i same przody grają średnio..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamówiłem phonocary, rozebrałem tapicerkę, żeby tylko luknąć, no i widzę oryginalne głośniki zamontowane na takiej metalowej tuleii, która z kolei jest na takich chyba nitach? Jak zatem zdemontować głośniki oryginalne? Mam te nity jakoś roznitować? widzę, we wtyczce która idzie do oryginalnego głośnika, ma 4 kable... tylko po co? w phonocarach jest tylko jeden + i -. Czy będą mi potrzebne jakieś dłuższe śruby/wkręty do przykręcenia dystansów mdf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzę, we wtyczce która idzie do oryginalnego głośnika, ma 4 kable... tylko po co? w phonocarach jest tylko jeden + i -.

Z kostki woofera idą oryginalne przewody do głośnika wysokotonowego w trójkątach.

Jakie głośniki dokładnie kupiłeś. System z sopranami?

zamontowane na takiej metalowej tuleii

Nie na metalowej, tylko plastikowej.

Mam te nity jakoś roznitować?

Tak , musisz rozwiercić i zostaną Ci otwory, przez które przykręcisz do drzwi dystanse.

Nie wiem jakie otwory będziesz miał w dystansach z MDF'u, ale ja wykorzystałem śruby M5. Myślę, że śruby M5/40 z łbem stożkowym powinny być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te:

 

KLIK

 

czyli bez sopranów/gwizdków/wysokich tonów (jak kto woli), zostawiam fabryczne :)

 

Nie na metalowej, tylko plastikowej.

 

Możliwe, ciemno już było :) dlatego nie kombinowałem po swojemu co dalej bo mogłem przedobrzyć, wolałem zapytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli bez sopranów/gwizdków/wysokich tonów (jak kto woli), zostawiam fabryczne

No to musisz połączyć te przewody razem kolorami (bo chyba są takie same kolory zasilających jak i odchodzących do sopranów) i przylutować do Phonocarów. Najpierw tylko sprawdź dobrze biegunowość (+ , -)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolory na pewno są różne i o ile dobrze pamiętam żółto-zielony, biało-czerwony, brązowy i czarny. Lepiej lutować czy może na takie zaciski? Przy tej klasie głośników i fabrycznym radiu to chyba nie ma znaczenia :)

 

kabel_glosnikowy.jpg

Edytowane przez bojownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lut Ci nie zaśniedzieje i nie będzie po jakimś czasie możliwości, aby nie było połączenia. W drzwiach jest wilgoć ;). Ja zawsze lutuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym przyłączyć się do tematu.

Szukam teraz głośników na przód do swojego B4.

 

Jednostka sterująca Sony CDX-GT929U, wzmacniacz na przód i suba: JBL PX 300.4

 

W bagażniku będzie miał swoje miejsce zamknięty subwoofer także od przodu oczekuję dobrych średnich i wysokich tonów. Z początku chciałem kupić Powerbass L-60C ale znalazłem o nim nie za dobre opinie. Teraz zastanawiam się nad DLS R6A..Z tego co wyczytałem to byłbym chyba z nich zadowolony z tym że cena trochę duża...bardziej interesuje mnie przedział do 500 z ewentualnym poślizgiem 100zł....

 

Jest coś godnego do polecenia w tej cenie czy lepiej poczekać i wydać więcej na R6A??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest coś godnego do polecenia w tej cenie czy lepiej poczekać i wydać więcej na R6A??

 

Ja jeszcze raz polecam Signaty;) ale jeśli możesz poczekać to poczekaj na DLS

 

A co do Power Bassów to słuchałem ich i podobały mi się ale miękkiego, niskiego basu w nich nie uświadczysz. Mają za to bardzo dobry kick bas i przy współpracy z subem, do czego wg mnie są właśnie są stworzone, powinny grać całkiem fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety kolory na pewno są różne i o ile dobrze pamiętam żółto-zielony, biało-czerwony, brązowy i czarny. Lepiej lutować czy może na takie zaciski? Przy tej klasie głośników i fabrycznym radiu to chyba nie ma znaczenia

 

pytanie od laika : no właśnie na zdj widać różne kolory kabli. jak je połączyć aby nic nie spalić??? czy na otulinie są jakieś opisy aby zidentyfikować które z którymi połączyć?

ja mam ori gwizdki u sibie

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączysz ze sobą kable lewe w jeden oraz kable prawe w jeden.

Ja je podłączyłem na słuch, bo nie wiedziałem który + a który -, w jednej z konfiguracji, tak jakby trochę lepiej grało, albo mi się wydawało, a skoro nie ma różnic to zostawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sprawdzić plus miernikiem po wyjęciu radia. Drugi sposób to sprawdzenie gdzie jest plus w fabrycznym głośniku podłączając do niego jakąś baterię. Jeżeli podłączymy plus baterii do plusa głośnika, to membrana powinna się wychylić na zewnątrz, jeżeli podłączymy odwrotnie, to membrana się wychyli do wewnątrz. Wtedy sprawdzamy, który przewód, do którego terminala głośnika był podłączony i wszystko jasne.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności