Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Nie chcę się kłócić.;)

Dodam tylko, że nie tylko Ty zajmujesz się muzyką. Ja od drugiej klasy podstawówki gram w zespole muzycznym, zajmowałem się aranżacjami, prowadziłem sklep i zakład Car Audio i projektowałem systemy Hi-Fi, Multiroom, Public Adress.

Wogóle nie jestem za tym, żeby myśląc o jakiejkolwiek przeróbce systemu w samochodzie, wkładać głośniki do 150zł.:D W tym temacie "apetyt rośnie w miarę jedzenia".

Ja osobiście jestem za Hertz'em, DLS'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no Marku tez nie mam zamiaru sie kłocic, forum jest po to zeby w kulturalny sposob wymieniac swoje spostrzezenia :) ja tez jestem za DLSem, hertz troche kłuje mnie w uszy tweeterami i trzeba modzic ze zwrotnicą, a jak komus wyplują się ori to polecam phono bo są bardzo uniwersalne, a z magnatem mam złe doswiadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Spoko. Musimy sobie pomagać. ;)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chociaż najbardziej logiczne byłoby zainwestowanie odrobinę więcej w system przedni i najwyżej przełożyć przednie fabryczne do tyłu. Pozdrawiam.

 

też o tym myślałem najlepiej dla mnie było by wymienić przód i zamontować tył o takich samych parametrach ale niestety nie mam bubu a jakby nie było to trzeba mieć 250 to już można powybierać ale chyba przeniosę ori do tyłu a z przodu dam nowe

---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 20:55 ----------

 

za 120-140 kupisz phonocar'y ktore są lepsze od ori, uzyjesz ori tweetera i bedzie lepiej niz na dudniących magnatach

 

Myślałem też o innych niszowych:

boschmann - dają do zestawu zwrotnice do tej firmy jakoś nie jestem przekonany a nie miałem z nią doczynienia

pioneer

alpine

W podobnej cenie można mieć jeszcze sony i blaupunkta

te pozycje trochę naginają moją granice bo to już 170 ale chyba przeżyję.

 

No więc panowie jaka marka do 150-170 ani zeta więcej :D ale zwykłego zjadacza(słuchacza) chleba

Edytowane przez eNcoM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Uszanuj ludzi, którzy muszą to czytać. Postaw chociaż jeden znak interpunkcyjny.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie panowie,a nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj. Nigdzie na forum nie moge znaleźć informacji na temat głośników firmy Audio System. Rozmawiałem dzisiaj z fachowcem u którego chciałem kupić Hertz DSK 165, po chwili zeszło na Hertz ESK 165, a na konću koleś zaproponował mi zestaw Audio System MX 165 PLUS. Powiedział, że ma o wiele ładniejsze brzmienie, od Hertz'a. Cena ta sama co zestawu ESK 165.

 

Mógłby się ktoś wypowiedzieć kto miał do czynienia z głośnikami tego producenta ? Albo jeszcze lepiej jakby znalazł się jakiś użytkownik takiego zestawu.

 

Chodzi mi o opinie czegoś takiego:

http://www.allegro.pl/item607653384_audio_system_mx_165_plus_dystanse_mdf_gratis.html

 

:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam mały dylemat jeśli chodzi o nagłośnienie do mojego passka.

Chciałbym wymienić przednie głośniki (seria) na DLS K6 lub HERTZ ESK 165.

Myślę nad kupieniem do tego wzmacniacza JBL GTO 6000 który w przyszłości napędziłby mi też subwoofer (głośnik BSW 124-II) w bagażniku.

Proszę o poradę czy dobre głośniki wybrałem i wzmaka. Myślę nad tym żeby zasilić to wszystko jednym wzmacniaczem. Kwota jaką nie długo będę dysponował to 1000zł (chciałbym się zmieścić w tej kwocie razem z okablowaniem i kondensatorem).

Czytałem cały wątek i nadal mam dylemat co do głośników i tego wzmacniacza JBL czy to jest dobry wybór.

 

P.S Radio jakie posiadam to Clarion DB288USB

 

Pozdrawiam Karol180.

Edytowane przez Karol180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukajka nie daje odpowiedzi na to pytanie.

czy głośniki 17cm podejdą na miejsce standardowych głośników w przednich drzwiach?

dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, heksogen bynajmniej powinien się zmieścić, orginalny głośnik niskotonowy ma wielkość 168mm (tak podaje etka) :D

Edytowane przez Michał2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowiłem coś zrobić z nagłośnieniem bo jest kijowe i charczy.

A więc:

Obecnie posiadam:

Radio ori z navi MFD

Ori głośniki w drzwiach przednich oraz tweetery w trójkątach.

 

Planuję wymienić te głośniki przednie bo 1 charczy ( dokładniej to wymienię ten 1en charczący i przeniosę je do tyłu)

 

Mam kilka pytań.

 

Mam możliwość kupić nowe głośniki DLS R6A za 650 zeta - Czy muszę do nich wygłuszać drzwi?

Czy do w/w potrzebny jest wzmacniacz jeśli tak to jakiego szukać?

Jeśli nie te co wyżej podałem to jakie głośniki kupić? - słucham muzy pokroju Dire Straits, Phill Colins - oraz to co Radio Eska da.

Oryginalne radio z navi MFD - czy nie będzie dużym że tak powiem "spowolnieniem" przyszłego zestawu.

Na początek mam 1000 zł

 

Z góry dzięki za każdą sugestię i podpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki DLS R6A to świetny wybór (zwłaszcza w tej cenie), pod warunkiem, że będą napędzane dobrym wzmacniaczem, którym sterować będzie dobra jednostka centralna(radio). W którymś ze swoich postów pisałem jak to wygląda u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

To kupie te DLSy - teraz tylko wzmacniacz.

Wczoraj byłem w sklepie z CA i koleś polecił mi JBL GTO 75.2 - czy do tych głośników będzie dobry?

 

Wzmak sporych wymiarów - gdzie chować go? - pod siedzenie czy w gabażnik w schowek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz powinien mieć odpowiednie chłodzenie, więc pod siedzieniem nie polecam. Najlepiej w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządny sprzęt . Godny polecenia. Popchniesz dobrym wzmakiem i będziesz zadowolony.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MauroO a więc poleciałem po całości bo zakładałem budżet 1000 zł a wyszło jak zawsze w takich sprawach i kupiłem DLS R6A + wzmacniacz DLS CA41 dałem 1550 zł za nowy sprzęt.

Podpowiedz (napisz) teraz tylko jakie kable do tego kupić? - wzmak idzie do bagażnika w schowek po lewej stronie (kombi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpowiedz (napisz) teraz tylko jakie kable do tego kupić? - wzmak idzie do bagażnika w schowek po lewej stronie (kombi).

No i świetny zakup. Kable zasilające DIETZ 10mmkw powinny wystarczyć pod sam przód. Jeżeli zamierzasz w przyszłości dokładać suba, to daj od razu kabel ze 20mmkw. Przewód głośnikowy 2x2,5mmkw. Sygnałowe dobrze ekranowane DIETZ albo Signat. http://www.ares-elektro.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=62&Itemid=79

I będzie ok.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item700504532_rainbow_sax_265_20_zaufaj_niemieckim_fachowcom_gwp.html

a do tych głośników jaki wzmacniacz proponujecie

 

i jeszcze jedno pytanie który zestaw lepszy DLS R6A czy Rainbow SAX 265.20

Edytowane przez KAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno pytanie który zestaw lepszy DLS R6A czy Rainbow SAX 265.20

 

Wydaje mi się, że porównienie tych dwóch głośników względem siebie będzie nie obiektywne ze względu choćby na półkę cenową - DLSy są prawie 2 razy droższe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno pytanie który zestaw lepszy DLS R6A czy Rainbow SAX 265.20

Z tego, co przedstawiają dane techniczne, oba zestawy mają podobną moc znamionową, jednak DLS ma sporo większą skuteczność w dB. Przejawiać się to będzie większą dynamiką w przypadku DLS'a. Cena na pewno mówi też o klasie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności