Skocz do zawartości
wilczak

Jakie głośniki do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie chyba nie do konca tak mi sie wydaje. Fader miałem ustawiony 50/50 przod/tyl. Ale dzis przestawilem go przez przypadek ok 30/60 przod /tyl i okazuje sie ze tyl gra swietnie i czysto. Tylko te z przodu graja słabo. Do tego pogrzebalem w aucie i znalazlem cos takiego http://img10.staticclassifieds.com/images_tablicapl/294486909_1_644x461_passat-b5-kosz-pod-zmieniarka-dsp-myslenice.jpg

 

I to jest puste? Czy wlasnie brakuje tak zmieniarki i wzmacniacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kosz od zmieniarki i mocowanie wzmaka od dsp, który ktoś pewnie wyjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem w necie i moj pasek ma system dsp. A raczej mial bo nie ma zmieniarki i wzmacniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I może w braku wzmaka tkwi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I może w braku wzmaka tkwi problem.

 

gdyby tak było to przednie i tylnie jednakowo by kulały. Pierw niech zobaczy w jakim stanie są przednie głośniki . Może ktoś coś "rzeźbił" kiedyś i bałagan w instalacji ori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdze juz w wekend. A teraz chcialbym wiedziec co jeszcze wchodzilo w sklad oryginalnego zestawu dsp do passata. Mam 8 glosnikow radio radio navi syst. MCD no i w bagażniku tylko taka podstawka. Chciałbym wiedziec jaki wzmacniacz kupic bo wiem ze sa chyba 2 rodzaje. Zmieniarka jeat jedna ale widzialem tez sterownik do Dsp. Chcialbym po prostu doprowadzic audio w passacie do oryginalu. Bd wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik był montowany do kaseciaka gamma V. U ciebie prawdopodobnie powinien być wzmacniacz Nokia. A może komuś padły przednie głośniki od dsp i założył zwykłe zamiast tych od dsp. Jak się do nich dostaniesz to porównaj nr seryjne z tylnymi (powinny być takie same).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprawdze juz w wekend. A teraz chcialbym wiedziec co jeszcze wchodzilo w sklad oryginalnego zestawu dsp do passata. Mam 8 glosnikow radio radio navi syst. MCD no i w bagażniku tylko taka podstawka. Chciałbym wiedziec jaki wzmacniacz kupic bo wiem ze sa chyba 2 rodzaje. Zmieniarka jeat jedna ale widzialem tez sterownik do Dsp. Chcialbym po prostu doprowadzic audio w passacie do oryginalu. Bd wdzięczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj mój poprzedni post. U Ciebie było (prawdopodobnie) radio z navi i zmieniarką do tego wzmak Nokia i lepsze (od seryjnych) głośniki. Jeśli ktoś zamawiał radio gamma V to dostawał dodatkowo sterownik o którym piszesz.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Co do rodzaju wzmaka to najlepiej podjedz do ASO niech Ci sprawdzą po VIN co tam fabrycznie siedziało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zeby ktos bardziej obeznany podpowiedzial czy to faktycznie miejsce po wzmaku i zmieniarce. Jakos mało tych wtyczek wydaje mi sie. Bo jest jedna.

Mam okazje kupic wzmacniacz sterownik i zmieniarke za dobre pieniądze. Ale pytanie czy bd miag gdzie to podlaczyc?

20151014_155450.jpg

Edytowane przez Vincent27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak właśnie wyglada glosnik w drzwiach przednich.

20151014_171432.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie nie wiem czy w dobrym dziale pisze lecz licze na zrozumienie do rzeczy.

Zdecydowalem sie na wymiane glosnikow oryginalnych ktore posiadam w passku na glosniki Exfurion (ale jaki model dokladnie to nie wiem) radio jakie posiadam to radio marki Pioneer DEH-4700BT i tu kilka pytan bo jestem totalny laik jesli chodzi o CA.

1.Jaki model tych glosnikow moje radio da rade zaspokoic aby to gralo.

2.Czytalem tu rowniez o matach wygluszajacych oplaca sie inwestowac w poprawe jakosci brzmienia?

3.Czy ja z minimalnymi umiejetnosciami manualnymi poradze sobie z podlaczeniem tego oraz wygluszeniem drzwi?

4.Duzo dlubaniny jest przy tym ?

5.Ostatnie pytanie nie wiem czemu ale moje radio nie zapisuje ustawien gdy wylacze silnik odpale ponownie wszystko jest tak gdybym je dopiero zamontowal wymienilem te radio nie dawno tu jest wgl ciekawy myk poniewaz stare radio blokowalo mi centralke nie dzialaly mi piloty lecz nie wiedzialem dlaczego, pewnego dnia postanowilem te radio wymienic i ba przez przypadek nacisnolem na kluczyku od centralki lock i eureka dziala ale czemu tak sie dzialo moze mi tu wyjasnicie ;)

PS. Przepraszam za polskie znaki lecz nie jestem w naszym kochanym kraju.

Pozdrawiam Mateusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie nie wiem czy w dobrym dziale pisze lecz licze na zrozumienie do rzeczy.

Zdecydowalem sie na wymiane glosnikow oryginalnych ktore posiadam w passku na glosniki Exfurion (ale jaki model dokladnie to nie wiem) radio jakie posiadam to radio marki Pioneer DEH-4700BT i tu kilka pytan bo jestem totalny laik jesli chodzi o CA.

1.Jaki model tych glosnikow moje radio da rade zaspokoic aby to gralo.

2.Czytalem tu rowniez o matach wygluszajacych oplaca sie inwestowac w poprawe jakosci brzmienia?

3.Czy ja z minimalnymi umiejetnosciami manualnymi poradze sobie z podlaczeniem tego oraz wygluszeniem drzwi?

4.Duzo dlubaniny jest przy tym ?

5.Ostatnie pytanie nie wiem czemu ale moje radio nie zapisuje ustawien gdy wylacze silnik odpale ponownie wszystko jest tak gdybym je dopiero zamontowal wymienilem te radio nie dawno tu jest wgl ciekawy myk poniewaz stare radio blokowalo mi centralke nie dzialaly mi piloty lecz nie wiedzialem dlaczego, pewnego dnia postanowilem te radio wymienic i ba przez przypadek nacisnolem na kluczyku od centralki lock i eureka dziala ale czemu tak sie dzialo moze mi tu wyjasnicie ;)

PS. Przepraszam za polskie znaki lecz nie jestem w naszym kochanym kraju.

Pozdrawiam Mateusz.

 

1. tak naprawdę radio żadnych głośników nie zaspokoi tak jak powinny być , EXcursion SX-6C pod radiem zagra w miarę porawnie, choć najlepiej użyć zewnętrzenego wzmacniacza do tego .

2. drzwi opłaca się wygłuszyć ponieważ zapewnisz Glośnikowi optymalne warunki do pracy .

3. Poadzisz sobie napewno , wiele poradników jest na necie odnośnie głuszenia drzwi , kolega Jankus czy Marcin_pesel maja nawet relację w swoich tematach .

4. trochę pracy jest. ;)

5. Tutaj zapewnie problem leży z podtrzymaniem pamięci i to na kostce iso masz źle podpięte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak glosniki te EXcursion SX-6C mozna je kupic w zestawie czyli 2 przod 2 tyl 2 tweetery?

Wzmacniacz jaki do tych glosnikow dobrac ktos posluzy rada w rozsadnej cenie nie mysle pozniej o rozbudowie audio.

W jeden dzien bym sie wyrobil ze wszystkim tj. wygluszeniem 4 drzwi oraz podlaczeniem wzmacniacza i wymiana glosnikow?

Moze jest ktos tu na forum z pomorskiego kto sie zna na tym i by mi pomogl oczywiscie nie za darmo :]

Co do radia to jak to wtedy zrobic aby radio mialo ta pamiec?

Edytowane przez mariuszmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być porządnie to musiałbyś zacząć np. teraz, gdy to piszę, czyli w piątek po pracy i przeznaczyć na całą sobotę i niedzielę. W gruncie rzeczy wydaje się że nie ma z tym za wiele roboty, bo co to jest rozebrać drzwi niby góra 20 minut roboty. Ale jak chce się mieć wyszstko zrobione porządnie, to wychodzi kupa czasu.

Jak byś poczytał kilka stron wcześniej to byś się dowiedział że nie polecamy montażu głośników z tyłu. Lepiej kupić tańszy zestaw i kupić wzmacniacz. Ale wzmacniacz a nie jakieś wynalazki voiskrafta i innego paskudztwa (w tym blaupunkta).

Żeby radio trzymało pamięć musisz zamienić kabel żółty z czerwonym. Na pewno jest to napisane w instrukcji radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SX-6C występuje w wersji 4x woofer i 2x TW - ma symbol SX-6C+

 

Tyle, że zanim zaczniesz wybierać wzmacniacz zastanów się jak chcesz podać sygnał - bo jeśli dobrze pamiętam to w tym modelu jest 1xRCA - czyli za wiele możliwości nie ma. Możesz oczywiście podać sygnał wysokonapięciowy to wzmacniacza który takowe wejście posiada (np JL Audio JX360/4)

 

W jeden dzień 4 furtki hmm.. - dobrze zrobić dla mnie niemożliwe - 2 to max i to dzień raczej będzie z tych dłuższych:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wasze doświadczenia to na co stawiacie jeżeli lewy przód przestał grać w 15 letnim pasku B5 FL ?

Jak kupiłem kilka miechów temu grał ale co jakiś czas zdarzało mu się grać ciszej lub wcale i wrażenie mam, że jak auto się trochę pobimbało na nierównym terenie to dźwięk wracał. Teraz już nie gra wcale lewy przód. Ani dół, ani góra.

 

Według was kable, głośniki czy radio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kable w przelotce między dzwiami a budą do sprawdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności