Skocz do zawartości
Gość dembol

Felgi aluminiowe do B6

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano. Szukam felgi do mojego b6 variant na lato. Chce puscic w dol 30/30 i dac opone 235/40/18. Jaka felga tutaj zagra zeby wszystko bylo dobrze? Zakladajac, ze bedzie czasem jezdzily 4 osoby. Nie bedzie problemu z 18 i takim obnizeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemano. Szukam felgi do mojego b6 variant na lato. Chce puscic w dol 30/30 i dac opone 235/40/18. Jaka felga tutaj zagra zeby wszystko bylo dobrze? Zakladajac, ze bedzie czasem jezdzily 4 osoby. Nie bedzie problemu z 18 i takim obnizeniem?

 

Hej, nie powinno, proponowałbym ET nie niższe niż 41 (fajnie będą pasowały felgi z CC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Skwierzynka na forum, witam. Pisałem już w innym poście ale tutaj jeszcze zapytam troszkę inaczej. Brat namawia mnie na zmianę felg w moim pasku na 17". Mam możliwość zamiany na ori z Tiguana 7Jx17 H2 5N060/025M. Powiedzcie mi czy będą pasowały. Drugie pytanie jakie opony do nich kupować, te 235/45/17 czy 205/50/17 czy 215/50/17 ktoś o nich wspominał kilkanaście postów wyżej, czy jeszcze jakieś inne. Dodam ze 90% to drogi asfaltowe w różnym stanie, 10% drogi dojazdowe nieutwardzone z dołkami dołeczkami itd. Czy zostawać przy swoich ori 16"

 

Jeszcze jedno, rozumiem, ze chca sie zamieniac z 16" na 17", ale dlaczego ludzie tez chcą sie zamieniac z 17"na 16"?

Edytowane przez Cabal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,paanowie chciałbym załozyc felgi 19 cali et 42 i szer 8,5 z oponą 225 40 19,da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem felgi 7,5x17 et 45 czy nie będą mi felgi zbyt głęboko siedziały i czy będzie to jakoś wyglądało ? ma ktoś takie fele na b6 ?

Edytowane przez kafarszczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Będą idealne

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

@up

Będą idealne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak będą się miały do zarysu auta w tym sensie , czy będą na równo prawie jak linia samochodu jest czy o ile schowane ? ciekaw jestem już jak to konkretnie by leżało a nie mam poglądu , a felgi w domu jeszcze pucuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze was o opinie , na temat mojego wcześniejszego postu nr 235, bo się bardzo waham na zakupem 17". Mam możliwość zamiany ori 17" fele od Tiguana, tam są chyba 7J x17, e pasku powiiny byc 7 1/2J. Nie wiem czy takie bedą pasowały. Nie wiem jakie tam jest ET. Nie wiem czy mogą być inne opony niż 235/45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiguan ma niskie ET, lepiej idź w fele z Passata 7,5 albo CC 8 cali i opony 235/45/17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam fele jak na tej aukcji czyli 7j et49

http://allegro.pl/oryginal-felgi-vw-passat-b7-b8-sharan-golf-i6083391181.html

opony 225/45. jezdze juz drugi sezon i powiem ze bardzo dobrze mi sie jeździ. prezentują sie tez bardzo ładnie

IMG_20150425_154813-1.jpg

IMG_20150425_154801.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tiguan ma niskie ET, lepiej idź w fele z Passata 7,5 albo CC 8 cali i opony 235/45/17.

 

Kilka dni temu rozmawiałem z włascielem CC z oponami w takim rozmiarze i powiedział, ze to jest 1L różnicy w spalaniu (ma diesla) w stosunku do felg 16". Na razie się waham. Nie wiem, moze narazie kupię jakieś słabe opony na lato do 16". Czy można założyć inne wymiar opon niż podaje producent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka dni temu rozmawiałem z włascielem CC z oponami w takim rozmiarze i powiedział, ze to jest 1L różnicy w spalaniu (ma diesla) w stosunku do felg 16". Na razie się waham. Nie wiem, moze narazie kupię jakieś słabe opony na lato do 16". Czy można założyć inne wymiar opon niż podaje producent?

 

Zależy, nie wiem czy aż tak tragicznie wychodzi. Masz jeszcze alternatywę w CC 6.5x17 z oponą 205/50/17. Ja podaję te rozmiary, zalecane przez VW, cd innych niech się wypowiedzą Ci co jeżdżą. Ja śmigam latem na 235-tkach i tragedii nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano faktycznie, może poszukam sobie tych mniejszych, aż takim imperialistą nie jestem zeby mieć koniecznie kapcia 235/45, takie 205/50mi pasuje najbardziej. Jedno pytanie czy to bedzie nadal coś w rodzaju 215/55/16 jeżeli chodzi o zachowanie komfortu jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździ się dobrze, gorzej z przyczepnością, bo wąska, poza tym większy stosunek wysokości do szerokości, jest mniej stabilna niż 235/45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 7,5x17 et 45 jaka oponka ? 225/45/17 ? czy 235/45/17 ? Na tej drugiej chyba będzie szumieć trochę czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że 235/45/17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że 235/45/17

A możesz jakoś bardziej wytłumaczyć czemu akurat 235 a nie 225 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez im szersza opona tym lepiej... Ja tez jezdze w lato na 235/45/17 i jest duza różnica. Na zime mam 205/50/16 i jezdzi sie zdecydowanie gorzej. Ja tez zastanawiam sie nad zakupem ori VW felg w rozmiarze 18" i założenie opon 235/40/18. Ale to tylko kwestia czasu u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności