Skocz do zawartości
Gość dembol

Felgi aluminiowe do B6

Rekomendowane odpowiedzi

a felgi Oslo maja 6,5 ".mozna dac ET 42?i opona tez 215 bedzie ok?

Edytowane przez coyott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a felgi Oslo maja 6,5 ".mozna dac ET 42?i opona tez 215 bedzie ok?

 

Będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow. Pierwszy post mam nadzieje ze uzyskam dobra rade , podpowiedz.

Do tematu Passat B6 Variant Highline + rok 2010 - standardowe zawieszenie na kolach fabrycznych

MACAU 17" / 7,5" ET 47 opony 235/45/17.

 

Chce wymienic na nastepujace felgi ROTIFORM BLQ 19" / 8,5" ET 45 z oponami 235/35/19

(ciekawe jak to bedzie wygladac na samochodzie :)

cast_1piece_blq_01b.jpg

 

 

Teraz czas na pytania :)

1. czy taki nowy zestaw bedzie pasowal do standardowego zawieszenia ??

2. czy taki zestaw bedzie pasowal do standardowego zawieszenia z sprezynami EIBACH -30 mm (E10-85-016-04-22)

Eibach-pro-kit-klapper-autoteile.jpg

Teoretycznie w wymiarach wymiana bedzie miala nastepujace roznice w wymiarach :

 

et.jpg

 

Mimo calej wiedzy pytanie do praktykow czy nic nie bedzie tarlo o nadkole itp.

 

Ostetnie pytanie do osob z obnizonym na eibachach zawieszeniem ..... czy ktos z was ciagnie przyczepy tak do 1 tony i jak wtedy zachowuje sie samochod z tym zawieszeniem ???

 

Z gory dziekuje za kazda odpowiedz w temacie :zdrowko::zdrowko:

Edytowane przez tbird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się często zdarza ciągnąć przyczepke, nie odczuwam niczego złego, nie ociera ani nic, tyle że ja mam 225/40/18 na felgach 8j póki co + eibach właśnie -30/-30. jesienią sprawdze na 19"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w co najlepiej celowac przy passacie b6 variant -30 na eibachach ? Na razie mam zimoweczki 16 ale na letni setup chce 18". Tak zeby dobrze sie jezdzilo i wygladalo. Mam okazje kupic 8.0j et35 i chcialem zalozyc 225(235)/40/18. Podejdzie? Duzo ludzi pisze o obcierce na 235 ale jezeli zalozy sie 225? Duzo jezdze czesto z ludzmi z tylu rowniez dlatego komfort musi byc przynajmniej dla mnie. Reszta ma po prostu dojechac :-].

 

EDIT: Mam okazje kupic Kola na nowych Uniroyalach RainSport 3 ale na feldze 7cali et35 18' - jak taka fela bedzie wyglada ? W tym kalkulatorze http://www.rimsntires.com/specspro.jsp wychodzi, ze jest roznica 2,5cm na szerokosci felgi. Jest szansa na brak obcierki ?

Edytowane przez Czilos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam takie pytanie, mam paska b7 z felgami minneapolis 17" z czujnikiem ciśnienia powietrza w oponach... dziś kupiłem felgi Kansas Einzelfelge 18" i proszę mi powiedzieć wystarczy przełożyć wentylki ze starych felg do nowych i wszystko będzie działać jak powinno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam takie pytanie, mam paska b7 z felgami minneapolis 17" z czujnikiem ciśnienia powietrza w oponach... dziś kupiłem felgi Kansas Einzelfelge 18" i proszę mi powiedzieć wystarczy przełożyć wentylki ze starych felg do nowych i wszystko będzie działać jak powinno ?

 

Nie tyle wentylki ile całe zawory. Jak zdejmiesz opony z 17" to zobaczysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie tyle wentylki ile całe zawory. Jak zdejmiesz opony z 17" to zobaczysz

 

heh no właśnie zawory a nie wentylki... ale tak czy siak rozumiem że zabieg jest plug&play ? będę musiał coś później programować w aucie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh no właśnie zawory a nie wentylki... ale tak czy siak rozumiem że zabieg jest plug&play ? będę musiał coś później programować w aucie ?

 

Nie, auto samo sobie znajdzie czujniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie et i jaka szerokosc do b6 sedan założyć żeby to ładnie wyglądało? Nie chce żeby to wystawało lub obcieralo o nadkola (zwykły zawias) . Opona 225/40/18 najlepiej bez naciągu no i najlepiej bez dystansow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jakie et i jaka szerokosc do b6 sedan założyć żeby to ładnie wyglądało? Nie chce żeby to wystawało lub obcieralo o nadkola (zwykły zawias) . Opona 225/40/18 najlepiej bez naciągu no i najlepiej bez dystansow

 

Najlepszy standard czyli opona 235/40R18 a felga 8J18 H2 ET44 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Zastanawiam się nad zakupem felg do Passata B6 - 17 calowych chodzi konkretnie o te

Numer części: 3AA601025K

Rozstaw: 5x112

Rozmiar: 6,5x17

Odsadzenie (ET): 42

 

oraz zakup opon o rozmiarze 235/45 R17

 

Czy to wszystko spasuje do tego autka ?

Zawieszenie standardowe - w chwili obecnej mam założone 16-tki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam forumowiczów. Zastanawiam się nad zakupem felg do Passata B6 - 17 calowych chodzi konkretnie o te

Numer części: 3AA601025K

Rozstaw: 5x112

Rozmiar: 6,5x17

Odsadzenie (ET): 42

 

oraz zakup opon o rozmiarze 235/45 R17

 

To nie będzie pasowało ze sobą.

Felga, którą podałeś jest do kół zimowych - 205/50R17

 

Do opon 235 powinna być felga 7,5J17 ET47, np. 3AA601025G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za info.

To muszę szukać czegoś z 7.5J

 

A powiedz mi jak się to będzie miało do opon letnich 205/50/r17 ? jest sens je kupic do tych felg 6.5 ? czy lepiej już nie kombinować i kupić felgi 7.5J ET 47 + opony 235/45 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do opon 205/50R17 są fabrycznie przewidziane felgi 6,5J17

Do opon 235/45R17 są 7,5J17

 

Zamysł producenta/projektantów był taki, że węższe opony sa na zimę (bo do takiego rozmiaru przewidzieli łańcuchy), szersze na lato.

Ale nikt Ci nie zabroni założyć 205 na lato albo 235 na zimę. Wolna wola, wizualne walory estetyczne, prowadzenie auta i kwestia dostępności samych opon.

 

Osobiście mam na zimę 215/55R16 na felgach 7J16 - dość dużo gumy na nasze zaspy i krawężniki. Łańcuchy da się też założyć. A na lato 235/40R18 ;) na felgach 8J18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do opon 205/50R17 są fabrycznie przewidziane felgi 6,5J17

Do opon 235/45R17 są 7,5J17

 

Zamysł producenta/projektantów był taki, że węższe opony sa na zimę (bo do takiego rozmiaru przewidzieli łańcuchy), szersze na lato.

Ale nikt Ci nie zabroni założyć 205 na lato albo 235 na zimę. Wolna wola, wizualne walory estetyczne, prowadzenie auta i kwestia dostępności samych opon.

 

Osobiście mam na zimę 215/55R16 na felgach 7J16 - dość dużo gumy na nasze zaspy i krawężniki. Łańcuchy da się też założyć. A na lato 235/40R18 ;) na felgach 8J18.

 

Mógł byś podesłać żyjecie jak to u ciebie wygląda na aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16" czy 18"?

 

Na 'kradzionym' zdjęciu 18" wyglądają tak:

$_20.jpg

 

Jak chcesz to wejdź na mobile.de i poszukaj Passatów B7 z silnikiem 3.6 - prawie wszystkie wyjeżdżały z fabryki na takich felgach.

Edytowane przez elmiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuję info od jakiego auta są te felgi:

37ac5b1547cabc411288833e4645.jpg

6.5x16 ET46 i czy taka felga będzie pasować do B7 opony 215x55x16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Potrzebuję info od jakiego auta są te felgi:

[ATTACH=CONFIG]148709[/ATTACH]

6.5x16 ET46 i czy taka felga będzie pasować do B7 opony 215x55x16?

 

Będzie pasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16" czy 18"?

 

Na 'kradzionym' zdjęciu 18" wyglądają tak:

[ATTACH=CONFIG]148509[/ATTACH]

 

Jak chcesz to wejdź na mobile.de i poszukaj Passatów B7 z silnikiem 3.6 - prawie wszystkie wyjeżdżały z fabryki na takich felgach.

 

Ciezko znaleźć coś sensownego w rozmiarze 8j18 et44. Mało jest felg z takimi parametrami. Nie chciał bym żeby to koło było całkiem schowane.

Prosiłem o zdjęcie od Ciebie tych 18 na aucie od tyłu auta żeby było widać rant felg jak to głęboko siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności