Skocz do zawartości
vw-passat

zatrzaskują się drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli chodzi o oswietlenie w kabinie to moj problem polega na tym ze po otwarciu drzwi pilotem swiatla dzialaja natomiast gdy chce wlaczyc ktora kolwiek lampke w trakcie jazdy swiatla brak. Co moze byc tego przyczyna?? dodam ze brak swiatla rowniez w oslonach przeciwslanecznych ma ktos jakis pomysl??

Za każdym razem po otwarciu z pilota działa oświetlenie czy to też loteria ? Sprawdź czy dochodzi napięcie i czy jest masa w lampkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za każdym razem po otwarciu z pilota działa oświetlenie czy to też loteria ? Sprawdź czy dochodzi napięcie i czy jest masa w lampkach.
światło działa za każdym razem po otwarciu pilotem można je włączać i wyłączać wiec przełączniki działają (oprócz tego co można włączyć podczas jazdy) natomiast po wsadzeniu kluczyka do stacyjki światła gasną i wtedy już jest dup... nic nie działa otwieram drzwi i znów wszystko działa no ale przecież w trakcie jazdy nie będę otwierał drzwi żeby mieć światło w środku a lampki w osłonach przeciwsłonecznych nie działają w każdym przypadku. może jest to wina tego jednego włącznika który nie chce działać po zamknięciu drzwi?? Edytowane przez frost1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
światło działa za każdym razem po otwarciu pilotem można je włączać i wyłączać wiec przełączniki działają
To że światło się świeci po otworzeniu drzwi pilotem, to normalne. Możesz je wyłączyć przełącznikiem, ale zrób tak - otwórz z pilota, wejdź do środka, zamknij drzwi i nie wkładaj klucza do stacyjki. Poczekaj aż światło zgaśnie samo i wtedy spróbuj go włączyć. Jeśli nie będziesz mógł go włączyć, to masz uszkodzony kabel zasilający lampki z włącznika ręcznego. Swiecenie się lampek po otworzeniu z pilota i po otworzeniu drzwi jest realizowane za pomocą innego przewodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
otwórz z pilota, wejdź do środka, zamknij drzwi i nie wkładaj klucza do stacyjki. Poczekaj aż światło zgaśnie samo i wtedy spróbuj go włączyć.
tak wlasnie zrobilem i co... brak jakiejkolwiek reakcji ze strony lampek czyl kabel + jest gdzies przerwany tak?? Edytowane przez frost1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem i faktycznie nie ma plusa tylko teraz gdzie jest poczatek tego kabla?? wie ktos moze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj przerwy w obwodzie, zaraz za modułem. U kolegi to wyglądało tak:

img1972.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie panowie w passacie B5 FL '01 jest podobnie, ale różnie można to rozumieć i tak:

 

- drzwi kierowcy nie reagują na zapalanie oświetlenia i nie działa brzęczyk przy otwarciu drzwi

- drzwi pasażera przy otwarciu reagują na pół sekundy - zapala się światło, na wyświetlaczu info o otwartych drzwiach i od razu gaśnie jedno i drugie - oczywiście lampka w drzwiach nie pali się

- tylne lewe - tak jak kierowcy - nic

- tylne prawe - działa wszystko (prócz brzęczyka, ale to jasne), czyli zapala się lampka w drzwiach i działa podświetlenie w samochodzie.

 

Czyli u mnie mogą być krańcówki, zamek, wszystko, nie wiem od czego zacząć :)

 

dzięki za info z góry,

 

pozdrawiam,

 

Gregor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie panowie w passacie B5 FL '01 jest podobnie, ale różnie można to rozumieć i tak:

 

- drzwi kierowcy nie reagują na zapalanie oświetlenia i nie działa brzęczyk przy otwarciu drzwi

- drzwi pasażera przy otwarciu reagują na pół sekundy - zapala się światło, na wyświetlaczu info o otwartych drzwiach i od razu gaśnie jedno i drugie - oczywiście lampka w drzwiach nie pali się

- tylne lewe - tak jak kierowcy - nic

- tylne prawe - działa wszystko (prócz brzęczyka, ale to jasne), czyli zapala się lampka w drzwiach i działa podświetlenie w samochodzie.

 

Czyli u mnie mogą być krańcówki, zamek, wszystko, nie wiem od czego zacząć :)

 

dzięki za info z góry,

 

pozdrawiam,

 

Gregor.

Przy tych objawach sprawdź najpierw przewody pomiędzy karoserią a drzwiami w gumowej osłonie...Mogą być spękane.A jak nie to wiesz co dalej :) zamek,krańcówki(za jednym zamachem-są w zamku) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze tak na szybkiego , ale morze byc upierdzielony kabelek, czasem sie zdarza ze kabelek walnol w tej gumowej oslonie jak sie drzwi otwiera i jak otwierasz drzwi to robi male zwarcie i znika ci oswietlenie, nie koniecznie musi wywalic bezpiecznik

Edytowane przez bialek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem nowy i nie bardzo wiem gdzie mam skierowac zapytanie.... mam passata b4 i jak go rano pale to podswietla mi liczniki a po jakimś czasie jak auto osiągnie jakąś temperature gasnie podswietlenie liczników i obrotomoe nie dziala.. i swieci sie kontrolka od dlugich swiatel chociaz sa krotkie... a jak włacze dlugie to kontrolka gasnie... co to moze byc????:638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licznik do sprawdzenia

taki wątek był na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem taki problem i okazało sie że krańcówki idzie to zrobić samemu jest troche zabawy ale 200 zł w kieszeni na 99,9% ze to krańce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem jak kolega GRUCHA wogole całkiem umarło oświetlenie co moze bysc przyczyna??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eltom
Witam mam podobny problem jak kolega GRUCHA wogole całkiem umarło oświetlenie co moze bysc przyczyna??

 

Uwalony moduł komfortu? Wyjąć, przeczyścić, wysuszyć, ewentualnie przelutować wszystki luty w nim... A najlepiej to poszukać tematu o nim na forum w dziale FAQ, lub użyć wyszukiwarki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwalony moduł komfortu? Wyjąć, przeczyścić, wysuszyć, ewentualnie przelutować wszystki luty w nim... A najlepiej to poszukać tematu o nim na forum w dziale FAQ, lub użyć wyszukiwarki. Pozdrawiam

 

Nie chce mu się ;) Dodam jeszcze że na początek sprawdzić kabelki przy module...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ktorym miejscu znajde ten moduł komfortu?? bo nie orjetuje sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy podłącze się do tematu ja mam taki problem wymieniłem wszystkie żarówki na led i kwestia jest tego typu żę właczaja sie i wyłaczaja tylko nie gasną tylko się żaża i teraz niewiem czy takie żarówki mogą być do tego oświetlenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a w ktorym miejscu znajde ten moduł komfortu?? bo nie orjetuje sie?

 

Pod fotelem kierowcy.Najlepiej zdemontować fotel,później wykładzinę i masz :)

 

---------- Post added at 14:00 ---------- Previous post was at 13:58 ----------

 

koledzy podłącze się do tematu ja mam taki problem wymieniłem wszystkie żarówki na led i kwestia jest tego typu żę właczaja sie i wyłaczaja tylko nie gasną tylko się żaża i teraz niewiem czy takie żarówki mogą być do tego oświetlenia

 

Pomoże wlutowanie rezystora-1K na kablu zasilającym + .Cała filozofia.żarzą dlatego że dioda LED ma bardzo małą rezystancję i potrzebuje mały prąd żeby zaświecić.Wlutuj rezystor i będzie OK.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli moduł komfortu jest dobry a oświetlenia niema co moze być nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności